اخبار خارجی

فرا رسیدن زمان آپشن بیت کوین؛ آیا شاهد انفجار قیمت بیت کوین تا ۴ روز آینده خواهیم بود؟

روند صعودی بیت کوین در اوایل سال ۲۰۲۰ ناگهان متوقف شد، به طوری که قیمت این ارز دیجیتال نتوانست سطح بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار را حفظ کند.

قیمت بیت کوین از ابتدای سال تاکنون تقریبا ۳۰ درصد افزایش یافته است و پس از رسیدن به بالاتر از سطح ۱۰,۰۰۰ دلار مجددا به قیمت ۹۴۰۰ دلار برگشت و در این سطح باقی مانده است.

اکنون، معامله کنندگان و سرمایه گذاران بیت کوین به دنبال بیش از ۱۰۰,۰۰۰ آپشن بین کوین به ارزش مجموعا ۹۳۰ میلیون دلار هستند که در تاریخ ۲۶ ژوئن منقضی می‌شوند. منقضی شدن آپشن های بیت کوین می‌تواند نوسان قیمت را به همراه داشته باشد، به طوری که انقضاهای بزرگ قبلی منجر به جهش شدید در بازار شد و حجم قراردادهای باز بیت کوین اخیرا افزایش یافت.

طبق اطلاعات شرکت تحلیلی بیت کوین و ارز دیجیتال Skew، قراردادهای باز بیت کوین به ۱.۳ میلیارد دلار افزایش یافته و مقدار آن به دو برابر ماه گذشته رسیده است. صرافی اوراق مشتقه دریبیت (Deribit) نیز ۷۷ درصد بازار آپشن های بیت کوین را در اختیار دارد، هرچند CME و LedgerX نیز اخیرا رشد خوبی داشته‌اند.

اختلاف بین آپشن های صعودی و نزولی تقریبا یکسان است، هرچند اکثر قراردادهای بیت کوین CME بالاتر از قیمت فعلی آن است، به طوری که ۷۵ درصد قراردادها دارای قیمت ۱۱,۰۰۰ دلار یا بالاتر هستند.

در آستانه انقضای آپشن های بیت کوین در روز جمعه آتی، بازار بورس جهانی به دلیل بازگشت شیوع ویروس کرونا در سراسر اروپا، آمریکا و چین شاهد کاهش شاخص های خود بوده اند.

کریس توماس (Chris Thomas) سرپرست بخش ارزهای دیجیتال بانک Swissquote Bank گفته است: نکته کلیدی و مهم که طی هفته های آتی باید مورد توجه قرار بگیرد، فروش عمده کالاهای مرتبط با ویروس کرونا است.
وی افزود:

اگر بازارهای مختلف در مقابل افزایش مبتلایان به ویروس کرونا واکنش بسیار منفی نشان دهد، احتمالا شاهد ترس بیشتر باشیم که می‌تواند منجر به کاهش قیمت بیت کوین شود.

 

در این بین، علیرغم افزایش سود آپشن های بیت کوین، اکثر خریداران بیت کوین آن را به عنوان طلای دیجیتال می‌بینند و ترجیح می‌دهند آن را برای بلندمدت حفظ کنند.

محققان چینالیسیس هفته گذشته بیان کردند: اطلاعات نشان می‌دهد که اکثر بیت کوین ها در اختیار کسانی است که آن را به عنوان طلای دیجیتال در نظر می‌گیرند؛ دارایی که می‌توان برای بلندمدت حفظ کرد.

با وجود افراد بیشتری که به دنبال معامله بیت کوین هستند، انتقال بیت کوین از سبد سرمایه گذاری به سبد معاملاتی می‌تواند منبع بسیار مهمی از نقدینگی باشد. هرچند می‌توان انتظار داشت که این موضوع فقط در صورتی اتفاق خواهد افتاد که قیمت بیت کوین به سطحی افزایش یابد تا سرمایه گذاران بلندمدت ترغیب به فروش آن شوند.

منبع
forbes

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا