اخبار بیت کویناخبار عمومی

نوسان کم بیت کوین؛ آیا بازار کریپتو به بلوغ خود رسیده است؟

قیمت بیت کوین (BTC) پس از کاهش آن در ۶ سپتامبر بدون تغییر بوده است. قیمت این ارز دیجیتال بین محدوده 6200 تا 6600 دلار باقی مانده است و بیانگر یکی از دوره های بزرگ بدون نوسان در تاریخ ارز دیجیتال است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

تحلیلگران برجسته در وال ستریت شاهد ثابت شدن یکی از کلاس های دارایی پر نوسان در چند ماه اخیر شده اند. مایکل مورو، مدیرعامل جنسیس تریدینگ اخیرا در مصاحبه ای بیان کرد پتانسیل بیت کوین را همانند طلای دیجیتال یافته است.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که این ارز دیجیتال برتر حتی نوسانی کمتر از برخی بورس های معاملاتی در بازارهای سنتی داشته است. طبق گزارش بازار جهانی Cboe، نوسان تاریخی 20 روز گذشته این کوین به کمتر از 31.5 درصد کاهش یافته است. بورس آمازون، نتفلیکس و Nvidia همگی از بیت کوین نوسان بیشتری دارند و نوسان آنها به ترتیب 35، 52 و 40 درصد می‌باشد.

نوسان برترین ارز دیجیتال در حال رسیدن به نوسان شرکت اپل با مقدار 29.3 درصد می‌باشد. کوین داویت، مشاور ارشد CBOE بیان کرد:

انحراف معیار بیت کوین در حال حاضر حدود 475 دلار می باشد. این مقدار با افزایش یا کاهش 7.3 درصدی مواجه است ( حدود ۴۷۵ دلار از قیمت ۶۵۰۰ دلاری بیت کوین). این مقدار را با بیت کوین ۱۱ هزار دلاری در اواسط ماه ژانویه سال گذشته مقایسه کنید. در آن زمان انحراف معیار آن چیزی حدود 4640 دلار بود و با کاهش و افزایش 42 درصدی همراه بود.

بیت کوین طی افت قیمت تاریخی خود از قیمت ۲۰ هزار دلار، نوسان ۱۴۰ درصدی داشت. هرچند نوسان این کوین در مقایسه با نوسان شرکت تیلری (Tilray) میزان کمتری است. سهام این شرکت در حال حاضر نوسان تاریخی ۲۱۹ درصد را نشان می‌دهد.

نوسان بیت کوین یکی از دلایلی است که شاید این ارز دیجیتال گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری نمی‌باشد. قیمت بدون تغییر این ارز یک هدیه الهی برای مشتاقان حوزه ارز دیجیتال می‌باشد و نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در یک دوره بلند مدت می‌تواند بدون نوسان بماند.

داویت همچنین خاطر نشان کرد:

احتمالا شاهد بلوغ این بازار می باشیم. فعلا زود است که بگوییم این وضعیت طبیعی جدیدی است اما این محدوده فعلی ممکن است طی هفته های آخر سال دچار تغییر ساختاری شود. زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

آیا نوسان کمتر این ارز دیجیتال باعث جذب سرمایه گذاران سازمانی خواهد شد؟

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا