اخبار بلاکچیناخبار اتریوم

اختلال در سرویس وب آمازون؛ زنگ هشدار برای اتریوم و لیدو به صدا درآمد

قطعی ۳ ساعته دیشب سرویس وب آمازون (AWS‌) موجب اختلال در بسیاری از برنامه‌ها و بازی‌های روی بلاکچین اتریوم یا شبکه های لایه دوم روی اتریوم شد. با این حال این اختلال تاثیر مستقیمی روی عملکرد نودهای شبکه اتریوم نداشت. کارشناسان در خصوص قطعی این سرویس در اروپا هشدار داده‌اند زیرا امکان اختلال در پلتفرم لیدو را به وجود می‌آورد که سهم بزرگی از سرویس استیکینگ اتریوم را تشکیل می‌دهد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین تلگراف، دیشب از ساعت ۰:۳۸ دقیقه بامداد به وقت تهران به مدت ۳ ساعت سرویس وب آمازون (AWS) دچار اختلال شد. جالب است بدانید در حال حاضر حدود ۶۴.۵٪ از نودهای اتریوم از این سرویس استفاده می‌کنند.

اما گزارش‌ها حاکی از این است که نودهای اتریوم مستقیما تحت تاثیر این اختلال قرار نگرفتند. این در حالی است که برخی از برنامه‌ها و بازی‌های مرتبط با اتریوم یا شبکه‌های لایه ۲ آن دچار مشکلاتی از این بابت شده‌اند.

به عنوان مثال شبکه فانتوم دیشب در توییتی اعلام کرد که بخشی از دپ‌های وابسته به این شبکه به خاطر AWS دچار اختلالاتی شده‌اند. مسوولان آمازون در ادامه از برطرف شدن کامل موضوع خبر دادند.

اما نکته نگران‌کننده این است که در صورت تکرار این اتفاق در سرویس AWS مربوط به اروپا آمازون، احتمال اختلال در پلتفرم لیدو بسیار بالا است. لیدو بزرگترین استیک‌کننده شبکه اتریوم محسوب می‌شود که از قضا از میزبانی AWS آمازون اروپا استفاده می‌کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا