اخبار خارجی

نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر بی پول : بیت کوین پول واقعی است

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) سرمایه گذار برجسته املاک، نویسنده کتاب “پدر پولدار، پدر بی پول” و مدرس امور مالی بار دیگر برای دنبال کنندگان خود درباره بیت کوین صحبت کرد.

امروز وی توضیح داد که چگونه بیت کوین، طلا و نقره “پول واقعی” هستند و می‌توانند از فریب مردم توسط فدرال رزرو جلوگیری کنند.

فدرال رزرو با چاپ تریلیون ها دلار پول مردم را فریب می‌دهد

رابرت کیوساکی یکی از منتقدان شناخته شده برنامه تسهیل کمی فدرال رزرو است که از ماه مارس به اجرا درآمده و تریلیون ها دلار به ترازنامه فدرال رزرو شامل پرداخت های شرکتی و خروج شهروندان آمریکایی از شرایط بدهی است.

آقای کیوساکی چندین بار در توییت های خود به ابراز مخالفت خود از قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا پرداخته است.

آقای کیوساکی با جعلی خواندن دلارهای تازه چاپ شده توسط فدرال رزرو، دنبال کنندگان خود در شبکه های اجتماعی و یوتیوب را به محافظت از خود با خرید طلا، نقره و بیت کوین تشویق کرده است.

ساعاتی پیش وی در توییتر بار دیگر به جامعه یادآوری کرد که با چاپ دلار، فدرال رزرو دوستان خود را نجات داده و سایر افراد را فریب می‌دهد.

آقای کیوساکی از مردم درخواست کرد تا با ذخیره طلا، نقره و بیت کوین به جلوگیری و توقف دزدها بپردازند.وی در توییت خود بیان کرد:

پول واقعی هنگامی ایجاد می‌شود که مردم تولید داشته باشند. برای مثال، اگر شیرینی بپزید و آنها را بفروشید پول واقعی ایجاد می‌کنید. هنگامی که مردم پول دریافت می‌کنند تا کاری نکنند، پول شیرینی شما دزدیده شده است. هنگامی که فدرال رزرو تریلیون ها دلار پول چاپ می‌کند دوستان خود را نجات داده و سایر افراد را فریب می‌دهد. دزدها را متوقف کنید. طلا، نقره و بیت کوین پس انداز کنید.

 

پیتر شیف: طلا در آستانه رکوردشکنی مشابه با سال ۲۰۰۹

پیتر شیف یکی دیگر از طرفداران طلا و در عین حال از منتقدان بیت کوین بار دیگر طلا را به دنبال کنندگان خود توصیه کرد و در توییتر نوشت که قیمت طلا در آستانه رکوردشکنی مشابه با سال ۲۰۰۹ است.

در سال ۲۰۰۹ و پس از بحران رهن جهانی، قیمت طلا ۱۰۸۷ دلار بود اما سپس در سال ۲۰۱۰ به ۱۴۲۰ دلار و در سال ۲۰۱۱ به ۱۵۳۱ دلار افزایش یافت.

به نظر می‌رسد پیتر شیف پیش بینی می‌کند که روند صعودی جدید طلا در مقیاس بزرگتری ادامه خواهد یافت و به نظر او بیشتر از روند صعودی سال ۲۰۰۹ الی ۲۰۱۲ طول خواهد کشید.

دلیل این امر به نظر پیتر شیف این است که در سال ۲۰۱۱ سرمایه گذاران اعتماد داشتند که فدرال رزرو می‌تواند ترازنامه خود را تفکیک کند و نرخ سود را به شرایط عادی برگرداند.

وی توییت کرد هرچند این بار به صورت دیگر رخ خواهد داد و قیمت طلا افزایش می‌یابد. وی در توییت خود نوشت:

طلا در آستانه رکوردشکنی مشابه با سال ۲۰۰۹ است. پیش بینی می‌کنم که این روند صعودی بزرگتر و طولانی مدت تر خواهد بود. روند صعودی قبلی در سال ۲۰۱۱ به اوج خود رسید و سرمایه گذاران معتقد بودند که فدرال رزرو می‌تواند نرخ سود را به شرایط عادی برگرداند و ترازنامه را تفکیک کند. سرمایه گذاران آنقدر احمق نیستند تا این اشتباه را مجددا مرتکب شوند.

هرچند بعضی از صاحب نظران مخالف این ایده هستند و گفته اند که بیت کوین بسیار بهتر از طلا است زیرا طلا تاثیر خود را گذاشته است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا