اخبار خارجی

بیت کوین بهترین دارایی برای سرمایه گذاری در دهه اخیر است!

بیت کوین به سهم خود، دوران دلسرد کننده ای نیز داشته است اما طی یک دهه اخیر، یکی از بهترین دارایی ها برای سرمایه گذاری بوده است. بیت کوین که به عنوان “قوی سیاه” ظاهر شد، اکنون به ارزش فوق العاده ای رسیده است.

بیت کوین، دارایی غیرقابل پیش بینی برای امور مالی شخصی است

خرید یک دلار بیت کوین در سال ۲۰۱۰، اکنون و حتی پس از اصلاحیه قیمت این ارز دیجیتال نسبت به بالاترین میزان خود به معنای داشتن سرمایه ۹۰,۰۰۰ دلاری است.

به عنوان مقایسه، حتی پس از گذشت یک دهه بسیار موفق برای بازار بورس، سرمایه گذاری یک دلاری در شاخص های بزرگ کالاهای آمریکایی باز هم سرمایه شما را به بیش از ۳.۴۶ دلار نمی‌رساند.

البته تمام سرمایه گذاران نمی‌توانند بدون سقوط قیمت، دارایی خود را با بالاترین قیمت بفروشند و شاخص های بورس کم نوسان تر و نقدتر از بیت کوین هستند. اما بیتکوین برای امور مالی شخصی بسیار غیرقابل پیش بینی است و به ایجاد ثروت برای خرده سرمایه گذاران کمک می‌کند.

جبران ریسک اقتصادی جهانی و بازار بورس راکد توسط سرمایه گذاری در بیت کوین

سرمایه گذاری در بیت کوین محدود به آمریکایی ها نیست و منجر به فوران سرمایه گذاری در کره جنوبی و سایر کشورهای آسیایی شده است. سود تقریبا اندک و راکد بورس باعث شده است خریداران، ارزهای دیجیتال را بپذیرند و فراتر از بیت کوین و به سمت دارایی های پرخطرتر حرکت کنند.

این موضوع امکان پذیر است که سایر کلاس های دارایی ها در دهه گذشته به رشد چشمگیری رسیده باشند. سال های پس از ۲۰۰۹ با افزایش ارزش کمی ارزهای دیجیتال همراه بود. اتهام “حباب” چندین بار عنوان شد، اما این اتهامات از جانب افراد حاضر در سایر کلاس های دارایی نظیر املاک و بازار بورس بیان شده بودند.

دهه آتی ممکن است با رشد آهسته تری همراه باشد، اما اکثر اندیکاتورها به اجتناب از رکود در سال ۲۰۲۰ اشاره دارند. بیتکوین تاکنون با رکود مواجه نشده است.

شهرت بیت کوین تقریبا در اواخر دهه به دست آمد و پس از سال ۲۰۱۶ و سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسید.

از آن زمان به بعد، علیرغم اصلاحیه قیمت باز هم اکوسیستم بیت کوین رشد کرده و حضور این دارایی مستحکم تر شده است. با وجود بازارهای آتی رایج و محصولات قابل معامله در صرافی ها در اروپا، بیت کوین از یک شوخی اینترنتی خارج شده و به یک کلاس دارایی تبدیل شده است که می‌تواند با بازار محصولات رایج رقابت کند.

بیت کوین علیرغم سقوط هایی که داشته است، هر سال با رشد قیمت مواجه می‌باشد و سرانجام نقدینگی کافی و پشتیبانی از جانب بازار محصولات آتی به دست می‌آورد تا از دوران نسبتا باثبات عبور کند.

بیت کوین هم چنین کسب و کاری پیرامون فعالیت های ماینینگ ایجاد و از انرژی اضافی برق آبی (Hydroelectric) برای ایجاد نوع جدیدی از ارزش استفاده کرده است. سال ۲۰۱۹ به عنوان آخرین تلاش های بیتکوین در دهه اخیر به حساب می‌آید. با نزدیک شدن به تعطیلات آخر سال، قیمت بیت کوین به ۷۰۵۵ دلار رسیده و حجم معاملات آن کاهش یافته است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا