ونزوئلا اولین نود ماهواره‌ای بیت کوین را راه‌اندازی کرد؛ تراکنش بدون اینترنت!

افرادی که در کشور ونزوئلا صاحب بیت کوین هستند، دیگر برای ارسال رمزارز BTC خود به اینترنت احتیاجی ندارند.  شرکت استارتاپی Cryptobuyer که در حوزه پرداخت از طریق ارزهای رمزنگاری شده فعالیت دارد، امروز اعلام کرد که اولین نود ماهواره‌ای بیت کوین با موفقیت راه‌اندازی شده است. این عملیات موفقیت آمیز که برای اولین بار در جهان صورت گرفته با همکاری این شرکت و Blockstream و تیمی از فعالان حوزه رمزارزها در کشور ونزوئلا اجرا شده است.

این ابتکار عمل امکان تعامل با شبکه بلاکچین بیت کوین بدون اتصال به اینترنت را فراهم کرده است. آنتن ماهواره‌ای نصب شده در کشور ونزوئلا وظیفه ارتباط بین node و شبکه بلاک چین بیت کوین را بر عهده دارد.

حساب رسمی شرکت Cryptobuyer در توییتر اعلامیه زیر را منتشر کرد:

ما موفق به نصب و اجرای یک نود ماهواره‌ای شبکه بیت کوین در کشور ونزوئلا شده‌ایم. این نوآوری به ما اجازه خواهد داد تا بدون اتصال به اینترنت و به صورت مستقل پیام‌های موجود در شبکه را در اختیار داشته باشیم و همچنین تایید تراکنش‌ها را انجام دهیم. این محصول نتیجه همکاری چند شرکت بوده که از همه آنها ممنونیم.

نود ماهواره‌ای بیت کوین چگونه عمل می‌کند؟

این راهکار بدیع در حوزه ارزهای رمزنگاری شده به گره شبکه بیت کوین واقع در کشور ونزوئلا این امکان را می‌دهد که پردازش اطلاعات را در زمان واقعی و به صورت کاملا آفلاین انجام دهد. بنابراین، عملکرد طبیعی شبکه در صورت قطع شدن اتصال به اینترنت(که بسیار اتفاق می‌افتد)، از این پس تضمین شده است و این نود شبکه مستقل از وضعیت اینترنت، به کار خود ادامه خواهد داد. این نوآوری همچنین استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را در مکان‌های دور دست که خدمات اینترنتی کمیاب و گران و یا حتی خدماتی وجود نداشته باشد را تسهیل می‌کند.

نحوه عملکرد این پروژه به این صورت خواهد بود که: شرکت Blockstream تعدادی ماهواره را به هدف ایجاد ارتباط میان Node و شبکه بیت کوین ، تامین خواهد کرد. Cryptobuyer نیز تجهیزات لازم را برای دریافت سیگنال و اتصال به ماهواره را خریداری خواهد کرد. در انتها تیم فعال در حوزه بلاکچین نیز وظیفه مونتاژ آنتن‌ها و انجام تنظیمات مورد نیاز را برعهده خواهند داشت.

برای آوارو پرز، یک برنامه‌نویس نرم‌افزار از شهر والنسیا که به راه‌اندازی کل زیرساخت این پروژه کمک کرده، لحظه همگام‌سازی نود شبکه بیت کوین ، لحظه بسیار الهام بخشی بوده است. در مقاله‌ای که توسط سایت شرکت Cryptobuyer منتشر شده است، این اقدام را یک دستاورد بسیار بزرگ در حوزه ارزهای رمزنگاری شده نامیده است. در ادامه بخشی از این مقاله را مطالعه خواهید کرد:

ما تمام اطلاعات شبکه بیت کوین را دانلود کردیم و با موفقیت اولین تراکنش در شبکه را توسط نود ماهواره‌ای واقع در کشور ونزوئلا را در تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۰ از شهر والنسیا انجام دادیم. ما بیت کوین خود را توسط ماهواره و بدون اتصال به اینترنت دریافت کردیم. این اتفاق یک دستاورد بزرگ برای ماست.

شروع ماجراجویی برای صاحبان بیت کوین

این اولین آنتن از سه آنتنی است که این شرکت قصد دارد برای پوشش بحرانی‌ترین مناطق کشور، مستقر کند. دو آنتن باقی مانده در شهر کاراکاس، پایتخت ونزوئلا و  دیگری در شهر اورداز، یک شهر صنعتی در جنوب این کشور تعبیه خواهد شد. در مرحله بعد آنها قصد دارند تعداد زیادی دستگاه کوچک که به نوعی آنتن تکرارکننده برای ایجاد شبکه گسترده‌تر هستند، استفاده می‌کنند تا به واسطه آنها، انجام معاملات بیت کوین حتی در مناطق دور از آنتن اولیه نیز امکان‌پذیر باشد.


منبع cryptopotato
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر