اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ روند صعودی این رمز ارز در حال شکل گیری است؟

در روزهای گذشته قیمت بیت کوین در یک روند خنثی و بدون نوسان قرار گرفته و حجم معاملات آن بسیار کاهش یافته است. تغییرات قیمتی در این روند خنثی بسیار کم بوده و Bitcoin مدتی است که بر خلاف عادت خود، نوسانات بسیار کمی را تجربه کرده است.

در تحلیل و ارزیابی قیمت یک دارایی در یک روند خنثی، شناسایی احساسات حاکم بر بازار، درک بهتری نسبت به روند آتی قیمت ایجاد می‌کند. از طرفی مشاهده حجم نقل و انتقال بیت کوین از کیف پول دیجیتال به صرافی ارزهای دیجیتال و برعکس، رابطه مشخصی با روند قیمت دارد. قیمت بیت کوین امروز توانست از ۹۱۶۲ دلار به ۹۳۶۸ دلار برسد و به سمت ۹۴۰۰ دلار در حال حرکت است. اما بیت کوین مقاومت های قوی را پیش رو دارد.

تحلیل احساسات حاکم بر بازار

بررسی حجم انتقال بیت کوین از کیف پول دیجیتال به صرافی ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که معامله‌گران در حال حاضر علاقه دارند تا بیت کوین خود را نگه داشته و تمایلی به فروش آن ندارند. این رفتار مشخصا به معنی قرارگیری بیت کوین در فاز تراکم است. فاز تراکم در بازارهای مالی به معنی افزایش تقاضا و ورود خریداران به بازار بوده که در نهایت باعث رشد قیمت آن دارایی خواهد شد. تحقیقات نشان می‌دهد که میان مقدار بیت کوین موجود در صرافی‌ها و تغییرات قیمت آن رابطه معناداری وجود دارد. این نمودار نشان می‌دهد که کاهش مقدار بیت کوین در کیف پول‌های صرافی‌ها عموما باعث افزایش قیمت آن خواهد شد.

نمودار Sentiment

نمودار بالا نشان می‌دهد که دارایی بیت کوین موجود در صرافی‌ها برای چندمین بار به پایین‌ترین میزان خود رسیده است. در این شرایط، قیمت بیت کوین در محدوده ۸۱۰۰ تا ۱۰۵۰۰ دلار در حال نوسان بوده است. در واقع معامله‌گران به جای فروش Bitcoin خود، بیشتر تمایل به نگهداری آن دارند. این تحلیل‌ها نشان می‌دهد که معامله‌گران بیت کوین معتقدند که قیمت آن افزایش خواهد یافت. همین رفتار معامله‌گران باعث کاهش عرضه در بازار شده و با توجه به افزایش تقاضا در بازار، به دنبال آن افزایش قیمت به ارمغان خواهد آورد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

نوسانات پایین قیمت و کاهش محسوس حجم معاملات نشان می‌دهد که بازار در شرف یک حرکت شارپی و شدید در قیمت بیت کوین قرار دارد. ابزارهای تحلیل تکنیکال، خبر از به پایان رسیدن زمان استراحت قیمت و آغاز روند جدید در کوتاه مدت می‌دهند. برای مثال اندیکاتور بولینگر باند در حالت متراکم قرار گرفته و خطوط آن بسیار به هم نزدیک شده‌اند. رفتار این اندیکاتور در حال حاضر مشابه رفتار آن در نوامبر سال ۲۰۱۸ است. از طرف دیگر اندیکاتور میانگین متحرک 50 و 200 روزه وارد کندل‌های قیمت شده‌اند. تمامی این ابزارها خبر از  فشردگی در قیمت و تجمیع انرژی بازار دارد. به نظر می رسد این انباشت در بازار باعث یک حرکت بزرگ در قیمت خواهد شد و به زودی شاهد رشد قیمت باشیم.

باند بولینگر

از طرف دیگر با بررسی نمودار قیمت بیت کوین شاهد شکل‌گیری یک خط روند نزولی در تایم‌فریم روزانه هستیم. بیت کوین مدتی است درگیر مقاومت این خط روند نزولی بوده و تاکنون موفق به شکست آن نشده است. در صورت شکست این خط روند، موج صعودی بعدی بیت کوین آغاز خواهد شد و شاهد رشد قیمت این ارز دیجیتال خواهیم بود.

خط روند

همچنین در نمودار روزانه بیت کوین شاهد شکل گیری الگوی مثلث متقارن هستیم. این الگوی نموداری به معنی قرارگیری قیمت در یک روند خنثی است. در صورتی که بیت کوین بتواند مقاومت این الگوی نموداری را بشکند، شاهد آغاز موج دوم صعودی خواهیم بود. کاهش حجم معاملات درون این الگو، قرارگیری بیت کوین در فاز استراحت را تقویت می‌کند.

الگوی مثلث

الگوی مثلث متقارن شامل دو خط روند بوده که یکی از این خطوط صعودی و دیگری خط روند نزولی است. قیمت بین این دو خط روند نوسان کرده و به عبارتی این دو برای قیمت نقش حمایت و مقاومت را ایفا می‌کند. شکست هر یک از این خطوط به معنی آغاز روند بعدی قیمت خواهد بود. در صورتی که قیمت این الگو را به سمت بالا بشکند، روند آتی صعودی و در غیر این صورت روند بعدی نزولی خواهد بود. در مورد بیت کوین، در حال حاضر قیمت درگیر شکست این الگو به سمت بالا بوده و در صورتی که قیمت بالای محدوده ۹۳۰۰ دلار باقی بماند، بیت کوین به سمت هدف ۱۰۵۰۰ دلار حرکت خواهد کرد.

آینده قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در محدوده ۹۳۰۰ دلار معامله شده و موفق به شکست مقاومت الگوی مثلث متقارن و همچنین خط روند نزولی خود شده است. در صورت ثبیت قیمت بالای مقاومت شکسته شده، آغاز روند صعودی بیت کوین دور از انتظار نخواهد بود. در صورت آغاز روند صعودی، هدف اولیه این ارز دیجیتال محدوده ۱۰۵۰۰ دلار خواهد بود. تا زمانی که قیمت بالای محدوده ۹۳۰۰ دلار معامله شود، سناریوی صعودی محتمل‌ترین سناریوی قیمت خواهد بود. اما تا زمانی که بیت کوین نتواند مقاومت های قوی ۹۵۰۰، ۱۰۰۰۰ و ۱۰۵۰۰ دلار نشکند، قیمت این رمز ارز برتر روند صعودی عظیم خود را آغاز نخواهد کرد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا