اخبار خارجی

افزایش قیمت بیت کوین منجر به لیکویید شدن ۱ میلیارد دلار در قراردادهای آتی شد

مانع ۲۰,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین سرانجام شکسته شد و بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته به رکوردهای پی‌در‌پی قیمت دست یافت. در حال حاضر، آخرین رکورد قیمتِ بیت کوین برابر با ۲۲۹۰۰ دلار بود و سپس به کانال ۲۱,۰۰۰ دلار برگشت.

نقد شدن ۱.۱ میلیارد دلار از ۷۸,۱۵۶ معامله‌کننده

طبق اطلاعات Bybt.com، عبور قیمت بیت کوین از مرز ۲۰,۰۰۰ دلار منجر به نقد شدن ۱.۱ میلیارد دلار در قراردادهای آتی ارزهای دیجیتال مختلف در صرافی‌های بزرگ شده است. از این مقدار، ۹۵۶ میلیون دلار متعلق به نقد شدن معاملات بیت کوین است.

قیمت بیت کوین - نقد شدن بیت کوین

به علاوه، بزرگترین معامله نقدشده در صرافی بیتمکس به ارزش ۱۰ میلیون دلار بود. تصویر زیر گویای این موضوع است.

بیش از ۹۰ درصد نقدشدگی‌ها مربوط به معاملات فروش استقراضی بوده است. اطلاعات Bybt.com هم‌چنین نشان می‌دهد که بیش از ۹۰ درصد معاملات نقدشده، مربوط به وضعیت‌های فروش استقراضی بوده است. تصویر زیر گویای نقد شدن فروش‌های استقراضی در تمام صرافی‌ها است.

 

2

عبور قیمت بیت کوین از مرز ۲۳,۰۰۰ دلار

عبور قیمتِ بیت کوین از مرز ۲۰,۰۰۰ دلار باعث ایجاد شدن شرایطی شده است که هیچ داده و اطلاعات مرجعی وجود نداشته باشد تا معامله‌کنندگان از آن پیروی کنند و به معنای واقعی کلمه می‌توان گفت که سطح قیمت کنونی بی‌سابقه است. سطح مقاومتی آنچنانی در مسیر افزایش قیمتِ بیت کوین وجود ندارد، زیرا فوموی بیت کوین به سطح بالایی رسیده است و شاخص ترس و طمع بر روی ۹۲ قرار دارد. بنابراین، بر اساس علاقه سرمایه‌گذاران سازمانی و خرده سرمایه‌گذاران، بیت کوین به راحتی توانست به قیمت ۲۳,۸۰۰ دلار برسد.

نکته قابل ذکر این است که امروز ۱۷ دسامبر است و دقیقا سه سال پیش در چنین روزی، بیت کوین به رکورد قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار دست یافته بود. اکنون نیز بیت کوین با شرایط مشابه با آن زمان مواجه است. این موضوع می‌تواند تصادفی باشد یا شاید اولین نشانه از سقف قیمتِ بیت کوین و ریزش آن باشد.

همانطور که تمام تحلیلگران، معامله‌کنندگان و سرمایه‌گذاران بیت کوین توصیه کرده‌اند، در چنین مواقعی که شاهد افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین هستیم، باید به سفارشات حد ضرر یا استاپ لاس توجه کنیم.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا