اخبار خارجی

تحلیل قیمت بیت کوین؛ هودلرها تمایلی به فروش ندارند!

معیارهای درون زنجیره‌ای نشان می‌دهند که بیت کوین‌هایی که چند ماه قبل خریداری شده‌اند اکنون روند بلوغ خود را طی می‌کنند زیرا سرمایه‌گذاران به حفظ آنها ادامه خواهند داد.

گلس‌نود در گزارش اخیر خود به وضعیت بلوغ کوین‌ها به منظور تعیین احساس کلی بازار پرداخته و مشخص شده است که احساس سرمایه‌گذاران هم‌چنان خوش‌بینانه است.

در این گزارش افزوده شده است که بیت کوین چهارمین اصلاح خود را در چرخه کنونی پشت‌سر گذاشته است و در روند بلوغ خود قرار دارد.

گلس‌نود در این خصوص گفته است:

با افزایش و رشد بلوغ بازار و افزایش فعالیت شبکه، اطلاعات درون زنجیره‌ای بیت کوین و اتریوم نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران هم‌چنان مصمم به حفظ این دو ارز دیجیتال هستند.

بیت کوین اصلاح خود را پشت‌سر گذاشته و در حال بلوغ است و روند حفظ و هولد آن افزایش یافته و موجودی استیبل کوین‌ها نیز به رکورد جدیدی دست یافته است. اتریوم نیز بازار منسجمی از خود نشان می‌دهد به طوری که موجودی صرافی‌ها به سمت دیفای در حال انتقال است.

موجودی در گردش چهار استیبل کوین برتر به رکورد جدیدی دست یافته است. این موضوع بیانگر آن است که خریداران به زودی می‌توانند بار دیگر باعث رشد بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال شوند.

مجموع ارزش بازار تتر، USDC و BUSD و DAI از ابتدای سال تاکنون با رشد تقریبا ۱۹۰ درصدی از ۲۷ به ۷۸ میلیارد دلار رسیده است.

گلس‌نود در ادامه خاطرنشان کرده است که تتر هم‌چنان قدرت اول حوزه استیبل کوین‌ها را در دست دارد و دو سوم ارزش بازار چهار استیبل کوین برتر را به خود اختصاص داده است. کل موجودی تتر در پایان هفته گذشته به رکورد ۵۱.۷۸ میلیارد دلار رسیده است. این مقدار رشد ۱.۴۸ میلیارد دلار یا ۳ درصدی را طی فقط ۷ روز نشان می‌دهد.

موجودی USDC نیز طی هفته گذشته تقریبا یک میلیارد دلار افزایش یافته و به ۱۴.۵ میلیارد دلار رسیده است. رکورد موجودی این استیبل کوین اندکی بیشتر از ۱۵ میلیارد دلار بوده که در تاریخ ۳۰ آوریل ثبت شده است.

موجودی در گردش BUSD در تاریخ ۳ می به رکورد ۷.۸ میلیارد دلار رسیده است، در حالی که موجودی DAI اکنون بر روی رکورد ۳.۹ میلیارد دلار قرار دارد.

گلس‌نود با توجه به افزایش موجودی استیبل کوین‌ها اذعان داشته است که نسبت موجودی بیت کوین به استیبل کوین‌ها معادل با ۱۳.۴ است که در کمترین مقدار خود از ابتدای سال جاری قرار دارد. این مقدار به زودی به کمترین مقدار خود بر روی ۹.۶ خواهد رسید.

ادامه حفظ بیت کوین

گلس‌نود بیت کوین‌هایی که بیش از ۱۵۵ روز قبل خریداری شده باشد را کوین‌های هودل‌شده می‌خواند. این مدت زمان به اوایل ماه نوامبر ۲۰۲۰ برمی‌گردد که در آن زمان قیمت بیت کوین در محدوده ۱۶,۰۰۰ الی ۱۸,۰۰۰ دلار قرار داشت.

محققان از موج‌های هودل برای نمودار زیر استفاده می‌کنند. میزان نوسان این نمودار به معنای بلوغ کوین موردنظر یا خرج کردن آن در دوره‌های مختلف است.

نمودار موج های حفظ (هودل) بیت کوین

کوین‌هایی که در اوایل این بازار صعودی انباشت شده‌اند از آن زمان تاکنون بدون انتقال باقی مانده‌اند. این موضوع، عدم تمایل به فروش حتی با وجود ۳ برابر شدن قی