۱۰ درصد درآمد ماینرهای بیت کوین مربوط به واریزی صرافی‌ها است

طبق اطلاعاتی که اخیرا توسط گلس‌نود منتشر شده است، تقریبا ۱۰ درصد تراکنش‌های بیت کوین متعلق به واریز به صرافی‌های متمرکز است که از این حیث در بالاترین سطح پس از ژانویه ۲۰۱۸ قرار دارد.

این موضوع نشان می‌دهد که صرافی‌های متمرکز که آینده آنها در بحبوحه رشد دیفای مورد بحث قرار گرفته است، در فعالیت‌های درون زنجیره‌ای نقش مهمی ایفا می‌کنند.

مواجهه صرافی‌ها با افزایش کارمزد

در ابتدای سال ۲۰۲۰، واریز به صرافی‌ها فقط ۴ درصد کل درآمد ماینرها را تشکیل می‌داد.

از آن زمان تاکنون، این رقم بیش از دو برابر شده است اما هنوز با رکورد خود که ۱۴ درصد است فاصله زیادی دارد. این شرایط پس از آن به دست آمد که قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود.

در آن زمان، افزایش کارمزد بیت کوین صرافی‌ها به دلیل روند صعودی سال ۲۰۱۷ به بالاترین سطح خود رسیده بود.

افزایش کارمزد صرافی های بیت کوین

تقریبا ۵۰ درصد کارمزد ماینرها متعلق به فعالیت صرافی‌ها بود.

الکس ساندرز (Alex Saunders) مدیرعامل Nugget’s News بیان کرده است که بخش عمده‌ای از افزایش اخیر به دلیل تبدیل و انتقال بیت کوین به بلاک چین اتریوم توسط ماکسیمالیست‌های بیت کوین است.

با CeDeFi آشنا شوید

اگرچه مدتی است که صرافی‌های غیرمتمرکز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، اما رشد چشمگیر یونی‌سواپ، بازارساز خودکار بر بستر اتریوم، خطر جدی برای آنها ایجاد کرده است. طبق گزارش U.Today، یونی‌سواپ در اواخر ماه آگوست توانسته است از لحاظ حجم معاملات روزانه از کوین‌بیس پیشی بگیرد.

این موضوع باعث شده است که بایننس سریعا وارد عرصه دیفای شود، به طوری که چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس در صدد ایجاد CeDeFi با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری است.


منبع u.today
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر