اخبار بیت کوین

درآمد ماینر بیت کوین به بالاترین میزان خود در سال 2021 رسید

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون مجموع درآمد ماینر های بیت کوین به تدریج افزایش یافته و روز جمعه به بالاترین سطح خود رسیده است. طبق اطلاعات گلس‌نود، اکنون درآمد ماینر ها از کوین‌های تازه استخراج شده و کارمزد تراکنش‌ها مجموعا ۶۴ میلیون دلار است که رشد تقریبا ۴۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. این نکته قابل ذکر است که افزایش درآمدها ماینر ها علیرغم نصف شدن پاداش بلاک پس از هاوینگ محقق شده است.

مجموع درآمد ماینر های بیت کوین
مجموع درآمد ماینر های بیت کوین

رشد درآمد ماینر ها علیرغم افزایش سختی ماینینگ و میانگین هش‌ریت شبکه

در واقع، سختی ماینینگ بیت کوین نیز اخیرا به رکورد جدیدی دست یافته است و طی یک سال گذشته ۶۶ درصد و از ابتدای سال تاکنون ۲۴ درصد افزایش یافته است. افزایش سختی ماینینگ همراه با افزایش هش‌ریت منجر به این شده بود بسیاری از افراد در جامعه ارز دیجیتال معتقد باشند که به زودی با تسلیم شدن ماینر ها مواجه خواهیم شد. تسلیم شدن ماینر ها پدیده‌ای است که طی آن، ماینینگ بیت کوین دیگر سودآور نیست و باعث می‌شود که ماینر ها در واکنش به شرایط نزولی بازار، کوین‌های تازه استخراج‌شده خود را به جای آنکه حفظ کنند، بفروشند.

نکته عجیب این است که با آغاز روند صعودی بیت کوین در ابتدای سال، این موضوع هم‌چنان پابرجا بود. با افزایش قیمت بیت کوین به رکوردهای جدید، ماینر ها فروش دارایی‌های خود را آغاز کردند. تغییر درآمد ماينر های بیت کوین در بخش عمده‌ای از سال منفی باقی ماند و در روز ۲۶ ژانویه با فروش روزانه ۲۳,۰۰۰ بیت کوین مواجه شدیم.

درآمد خالص ماینرهای بیت کوین
درآمد خالص ماینر های بیت کوین

هرچند این فروش در ماه فوریه و با افزایش قیمت بیت کوین، به تدریج کاهش یافت. در ماه مارس، ماينر ها مجددا انباشت بیت کوین را شروع کردند که گویای اعتماد آنها به این ارز دیجیتال است. تجربه نشان داده است مثبت شدن درآمد ماینر ها گویای آن است که ماينر ها افزایش قیمت بیت کوین را پیش‌بینی می‌کنند. اگرچه حجم معاملات ماینر ها بیانگر تمام جوانب شبکه نیست، اما تصویر تقریبا دقیقی از استخرهای ماینینگ و رفتار آنها ارائه می‌دهد.

تاثیر این موضوع بر روند آتی قیمت بیت کوین

این موضوع چه تاثیری بر قیمت بیت کوین دارد؟ با توجه به عدم فروش یا تسلیم نشدن ماینر ها، عوامل فاندامنتال کاملا به روند صعودی بیت کوین اشاره دارند. شرکت‌های ماینینگ نظیر Riot Blockchain نیز در حال سرمایه‌گذاری بیشتر به منظور گسترش عملیات خود هستند. قیمت بیت کوین در حال حاضر ۵۹,۸۴۴ دلار است و نزدیک به رکورد ۶۱,۵۰۰ دلاری خود می‌چرخد. به نظر می‌رسد که دیر یا زود شاهد روند صعودی دیگری از این ارز دیجیتال خواهیم بود.

قیمت یک ماهه بیت کوین
قیمت یک ماهه بیت کوین
منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا