اخبار خارجی

قیمت بیت کوین بالاخره توانست مقاومت ۶۰،۰۰۰ دلاری را بشکند

قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۰ آپریل (۲۱ فروردین) برای بار دوم از مرز ۶۰،۰۰۰ دلار عبور کرد. نوسان طولانی‌مدت بازار سرانجام پس از گذشت یک ماه با لمس قیمت ۶۱۰۰۰ دلار پایان یافت.

نمودار قیمت بیت کوین

ابزارهای تریدینگ ویو و کوین‌تلگراف مارکت پرو حرکت ناگهانی را نشان می‌دهند که شب جمعه باعث شد جفت ارز BTC/USD از کانال ۵۰،۰۰۰ دلار خارج شود.

تلاش برای غلبه بر مقاومت ۶۰،۰۰۰ دلاری هفته‌هاست که ادامه دارد. هم‌اکنون این مقاومت پشت سر گذاشته شده است. در زمان نگارش این خبر قیمت ارز دیجیتال BTC برابر با ۶۰۶۸۰ دلار است.

پیشبینی قیمت ۶۰۰۰۰ دلاری بیت کوین

لکس موسکوفسکی از تحلیل‌گران ارزهای دیجیتال در توییتی اعلام کرد که بیش از ۱۶۲ میلیارد دلار قرارداد شورت (فروش استقراضی) در کمتر از یک ساعت لیکویید شده است. او در اینباره در توییتر نوشت:

بیت کوین در حال تلاش برای ثبت رکورد جدید است. خرس بودن در این شرایط پر هزینه است.

دلیل رشد ناگهانی قیمت با توجه به اهمیت روانی غلبه بر مقاومت ۶۰،۰۰۰ دلاری همچنان مشخص نیست.

یکی از تغییرات مهم و اساسی در روزهای گذشته، کاهش پیدا کردن فاندیگ ریت (Funding Rate) در صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال بود. فاندینگ ریت میزان سرمایه پرداخت یا دریافت شده توسط معامله‌گران در فیوچرز است. این امر موجب شد تفاوت‌ها در قیمت ۶۰،۰۰۰ و بالاتر از آن قبل از ادامه روند صعودی بیت کوین کاهش پیدا کند.

نمودار نرخ بودجه بیت کوین

اثری از رکورد جدید قیمت بیت کوین نیست

برخی از تحلیل‌گران در هفته گذشته پیشبینی‌های خوشبینانه‌ای از روند بازار ارائه داده بودند. Filbfilb هم‌بنیان‌گذار دسنتراتریدر یکی از آنها بود که معتقد است رفتار بیت کوین در ۵۸۰۰۰ دلار بسیار به ۲۰،۰۰۰ دلار شباهت دارد.

او در کانال تلگرامی خود به دنبال‌کنندگانش گفت:

من هنوز هم معتقد هستم روند صعودی بیش از ۵۸۰۰۰ دلار ادامه خواهد داشت. ساختار این روند با قیمت ۲۰،۰۰۰ دلار مشابه است. بسیاری از سایر علامت‌ها مانند عمق بازار و سفارشات نیز به همان دوره شباهت دارند.

روز قبل از آن نیز یکی دیگر از تحلیل‌گران این شرکت به نام فیلیپ سویفت با اشاره به برخورد خط دو نمودار میانگین متحرک مهم در جفت ارز معاملاتی BTC/USD از ادامه روندی مشابه خبر داد. این دو نمودار میانگین متحرک ۱۱۱ روزه و ۳۵۰ روزه بیت کوین هستند که این دو با هم را چرخه پای یا پای سایکل (Pi Cycle) می‌نامند. او در اینباره می‌گوید:

نظر من در مورد روند حرکت بیت کوین در کوتاه مدت صعودی است. نظر شخصی من این است از آنجاییکه اندیکاتورهای میانگین متحرک چرخه پای در یک بازه چندروزه کوتاه باهم برخورد می‌کنند، چرخه کنونی بیت کوین چرخه نهایی بالاترین قیمت نخواهد بود.

او در ادامه می‌گوید:

سایر شاخص‌ها و مسائل بنیادی نشان می‌دهند که ما هم‌اکنون در انتهای چرخه بازار قرار نگرفته‌ایم.

ویلی وو روز جمعه هشدار داد که ممکن است نمودار در حال فرم دادن الگوی دو قله باشد. او در اینباره می‌گوید نوسان این دوره بسیار کمتر است و بعید می‌رسد که ارزش بازار ۱ تریلیون دلاری بیت کوین (متناظر با قیمت ۵۳۶۰۰ دلاری آن) دوباره شکسته شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا