اخبار بیت کوینتحلیل آنچینتحلیل تکنیکال

ماینرها در حال فروش و نهنگ‌ها مشغول خرید هستند + تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

ماینرها در حالی حدود ۲,۰۰۰ بیت کوین را طی یک بازه ۲۴ ساعته به فروش رسانده‌اند که انباشت این ارز دیجیتال توسط نهنگ‌ها افزایش پیدا کرده است.

به گزارش کریپتو گلوب، ماینرهای بیت‌ کوین طی یک بازه ۲۴ ساعته حدود ۲,۰۰۰ توکن به ارزش حدود ۵۵ میلیون دلار را به فروش رسانده‌اند. در همین حال، سرمایه‌گذاران بازار روی یک حمایت مهم تمرکز کرده‌اند که بیت کوین برای جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت خود، باید بعد از برخورد با آن دوباره صعود کند.

واریز و برداشت بدون محدودیت در صرافی اتراکس
با ثبت نام در اتراکس 50 هزار شیبا و 500 هزار بیت تورنت هدیه بگیرید!
هدیه بگیر!

به گفته علی مارتینز (Ali Martinez)، تحلیلگر معروف بازار ارزهای دیجیتال، ماینرهای بیت‌ کوین‌ بیشتر از ۲,۰۰۰ توکن از ذخایر خود را در ۲۴ ساعت اخیر به فروش رسانده و ۵۵ میلیون دلار کسب کرده‌اند. گفتنی است که ماینرها که در ازای دریافت پاداش به ایمن‌سازی بلاکچین بیت‌ کوین‌ کمک می‌کنند.

ذخایر ماینرهای بیت کوین
ذخایر ماینرهای بیت کوین | منبع: Cryptoquant

این اتفاق زمانی رخ داد که قیمت بیت کوین از محدوده ۲۹,۰۰۰ دلار به کف قیمتی خود در نزدیکی ۲۶,۵۰۰ دلار کاهش یافت. با این حال، به نظر می‌رسد که این ارز دیجیتال در حال برگشت از محدوده مذکور است.
به گفته علی مارتینز، شکسته شدن حمایت کلیدی ۲۶,۴۹۰ دلار می‌تواند باعث اصلاح قیمت بیت‌ کوین‌ تا محدوده ۲۴,۱۰۰ دلار یا حتی ۲۳,۱۹۰ دلار شود. او درباره سناریوی صعودی بیت‌ کوین‌ با انتشار تصویر زیر گفت که این ارز دیجیتال در محدوده ۲۸,۱۸۰ تا ۲۸,۹۹۰ با مقاومت سختی مواجه می‌شود؛ چرا که در این ناحیه در مجموع ۱.۲۴ میلیون آدرس ۹۷۳,۲۲۰ بیت کوین خریداری کرده‌اند.

شاخص جریان ورود و خروج پول به بیتکوین در بازه‌های قیمتی مختلف
شاخص جریان ورود و خروج پول به بیت‌ کوین در بازه‌های قیمتی مختلف | منبع: Intotheblock

گفتنی است که انباشت بیت‌ کوین توسط نهنگ‌ها اخیرا افزایش پیدا کرده است. این سرمایه‌گذاران ثروتمند که ۱,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ بیت کوین دارند، در مدت اندکی (بیش‌ از یک ماه) ۲.۳۲ میلیارد دلار بیت‌ کوین‌ جدید خریده‌اند.
داده‌های وب‌سایت سنتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد که رشد ۳۴٪ قیمت بیت‌ کوین با افزایش انباشت آن توسط نهنگ‌ها در اوایل سال جاری، همراه بوده است. نهنگ‌ها با انباشت بیت‌ کوین‌ اعتماد سرمایه‌گذاران به آینده بیت کوین را افزایش می‌دهند و با کاهش ذخایر صرافی‌ها، به افزایش قیمت آن کمک می‌کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

گاوها (خریداران بازار) در ۱۷ مه (۲۷ اردیبهشت) مجددا سعی کردند قیمت بیت کوین را به داخل الگوی مثلث (تصویر زیر) ببرند، اما خرس‌ها (فروشنده‌ها) با قدرت از این سطح دفاع کردند و قیمت آن را در ۱۸ مه (۲۸ اردیبهشت) پایین آوردند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت‌ کوین | منبع: TradingView

نبرد خریداران و فروشندگان بیت کوین بین خط حمایت آن و محدوده ۲۵,۲۵۰ دلار ادامه می‌یابد.

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰روزه (EMA۲۰) بیت‌ کوین در محدوده ۲۷,۵۹۰ دلار و حرکت اندیکاتور RSI زیر محور میانی آن نشان می‌دهد که فروشند‌ه‌ها برتری کمی نسبت به خریداران دارند. با این حال، شکست فروشندگان در زیر محدوده ۲۶,۵۰۰ دلار نشان می‌دهد که فشار فروش بیت‌ کوین در سطوح پایین‌تر رو به کاهش است.

اگر خریداران بیت‌ کوین به مقاومت آن نفوذ کنند، این ارز دیجیتال می‌تواند روند صعودی جدیدی را تا میانگین متحرک ساده ۵۰روزه خود (SMA۵۰) در محدوده ۲۸,۴۱۲ دلار آغاز کند و پس از آن هم می‌تواند به خط روند مقاومت خود برسد. علاوه بر این، اگر سقف مثلث متقارن مذکور شکسته شود، شرایط بازار به نفع خریداران بیت کوین تغییر می‌کند.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا