شرکت های ماینینگ بیت کوین به دنبال استفاده از هوش مصنوعی برای استخراج هستند

بر اساس گزارش شرکت تحلیلی TokenInsight، تغییر سازوکارهای بازار باعث شده است که سه تولیدکننده برتر دستگاه‌های ماینینگ بیت کوین شامل بیت‌مین، Ebang و Canaan تمرکز بلندمدت خود را از دستگاه‌های ماینینگ به تراشه‌های هوش مصنوعی تغییر دهند.

تحقیق و توسعه تراشه‌ها، رقابت اصلی تولیدکنندگان دستگاه‌های ماینینگ است. این صنعت سالانه درآمدهای چندین میلیارد دلاری نصیب تولیدکنندگان می‌کند، به طوری که فقط شرکت بیت‌مین بیش از ۳۰۰ میلیون دلار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ درآمده داشته است.

هرچند این سود در حال کاهش است. TokenInsight اذعان داشته است که پس از هاوینگ بیت کوین، هزینه ماینینگ دستگاه‌های قدیمی به شدت افزایش یافته است و میلیون‌ها دلار درآمد این سه شرکت را در معرض خطر قرار داده است.

به علاوه، تولیدکنندگان جدید دستگاه‌های ماینینگ نظیر واتس‌ماینر (WhatsMiner) و ظهور ارزهای دیجیتال مبتنی بر گواه اثبات سهام که به استخرهای ماینینگ متکی نیستند، سودآوری این شرکت‌ها را به چالش کشیده است.

در گزارش TokenInsight بیان شده است:

از لحاظ بلندمدت، ماینینگ مبتنی بر بلاک چین از شرایط پرسود اولیه خود به سود ثابت تغییر کرده است. این موضوع باعث شده است که تولیدکنندگان اصلی دستگاه‌های ماینینگ به بررسی بخش‌های دیگر برای کسب درآمد بپردازند.

هوش مصنوعی راه نجات ماینرها

در اینجاست که هوش مصنوعی وارد می‌شود. شرکت‌های ماینینگ دارای قدرت و پشتوانه فناوری و مالی برای تغییر رویه خود به سمت ساخت تراشه‌های هوش مصنوعی هستند. تراشه‌های هوش مصنوعی، پردازنده‌های تخصصی هستند که میلیون‌ها محاسبه در ثانیه انجام می‌دهند تا نرم‌افزار موردنظر را اجرا کنند و نحوه کار آنها مشابه با تراشه‌های ماینینگ است. این موضوع، روش کسب درآمد جدیدی برای شرکت‌هایی نظیر بیت‌مین و Ebang فراهم می‌کند.

در این گزارش آمده است:

تیم تحقیقاتی معتقد است که تراشه‌های هوش مصنوعی دارای طیف عملکرد وسیعتری هستند و از لحاظ طراحی و ساخت اشتراکاتی با تراشه‌های دستگاه‌های ماینینگ دارند.

در ادامه بیان شده است:

تجربه تولیدکنندگان دستگاه‌های ماینینگ در تراشه‌های ماینینگ می‌تواند به سرعت در حوزه تراشه‌های هوش مصنوعی به کار گرفته شود. در نتیجه، تراشه‌های هوش مصنوعی به موضوع رقابت تولیدکنندگان دستگاه‌های ماینینگ تبدیل خواهد شد.

بیت‌مین در سال ۲۰۱۸ وارد حوزه هوس مصنوعی شد. آید شرکت تراشه هوش مصنوعی Sophon را عرضه کرد که مدعی است می‌تواند میلیون‌ها محاسبه در ثانیه انجام دهد و از این لحاظ می‌تواند به تولیدکنندگان شناخته‌شده ای نظیر انویدیا و AMD برسد.

قیمت بیت کوین-هوش مصنوعی

 

اکنون دو سال از آن زمان گذشته است و به نظر می‌رسد جیهان وو، موسس بیت‌مین در این خصوص تصمیم مناسبی اتخاذ کرده است و شرکت‌های Ebang و Canaan از بیت‌مین‌ عقب افتاده اند.


منبع decrypt
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر