متوسط هر هفته با آنتونی

هر هفته با آنتونی؛ تنظیم سختی ماینینگ بیت کوین

در مقاله های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم تا دانش و آگاهی افراد را در مورد بیت کوین و حوزه ارزهای دیجیتال بالا ببریم. این هفته ویدئویی در ارتباط با تنظیم سختی ماینینگ بیت کوین (Bitcoin) در نظر گرفته شده است.

 

کاربران عادی و افراد حرفه‌ای زیادی که در حوزه ارزهای دیجیتال به فعالیت می‌پردازند، با آنتونی در ارتباط هستند و سوالات مهمی را با او مطرح می‌کنند. او که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، با دقت به این سوالات پاسخ می‌دهد و اطلاعات مفیدی در اختیار کابران سرتاسر جهان قرار می‌دهد.

چرا تنظیم سختی ماینینگ بیت کوین نمی‌تواند کمی سریع‌تر شود؟

آنتونی در جواب این سوال می‌گوید: من فکر می‌کنم که این به الگوریتم تنظیم سختی ماینینگ بیت کوین برمی‌گردد.

سختی ماینینگ بیت کوین به صورت ۲۰۱۶ بلاک تنظیم شده است و دلیل واقعی این کار، پیشگیری از نوسان است. آنچه که ما نمی‌خواهیم انجام دهیم این است که، موقعیتی مانند بیتکوین کش روی ندهد؛ در بیتکوین کش، تغییرات سریع در سختی، باعث می‌شود که ماینر‌ها به خاموش یا روشن کردن تجهیزات خود بپردازند، مخصوصا زمانی که زنجیره‌های دیگری وجود دارند که از تجهیزات استخراج الگوریتم SHA256 بهره می‌برند.

وقتی که سختی ماینینگ تغییر می‌کند، ماینر‌ها تصمیم می‌گیرند که زنجیره را ترک کنند و به زنجیره دیگری بروند که موقتا سودآور باشد و سپس، بعد از تغییر سودآوری برگردند؛ این باعث تاثیری به نام تاثیر whiplash می‌شود.

در حالت Whiplash، نرخ هش خیلی سریع تغییر می‌کند و در اطراف یک میانگین نوسان می‌کند؛ درست مثل یک سیستم کروز کنترل قدیمی، که در آن از مدار‌های آنالوگی استفاده می‌شد که در حفظ سرعت خیلی دقیق نبودند. در نهایت، نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شد و اتومبیل ابتدا بیش از حد سرعت می‌گرفت و سپس بیش از حد کُند می‌شد و در نهایت، یک تاثیر نوسانی در اطراف میانگین سرعتی ایجاد می‌شد.

اطلاعات زیادی در مورد نحوه رسیدن، رسیدن متناوب و یا تدریجی به میانگین سرعت مورد نظر وجود دارد و بدون این که ایزوله شدن روی دهد این کار انجام می‌شود.

به نظر آنتونی، این نباید پارامتری باشد که بخواهیم آن را تنظیم کنیم و مهم‌تر این که حتی اگر فکر کنیم که این پارامتری است که باید شروع به تنظیمش کنیم، به نظر نمی‌آید که بتوانیم پشتیبانی بیشتری از آن دریافت کنیم.

همان‌طور که قبلا نیز گفتیم، بیت کوین سیستمی است که خیلی محافظه‌کارانه و برای اهداف درستی توسعه یافته است.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا