اخبار خارجی

تنظیم سختی ماینینگ بیت کوین؛ کاهش بی سابقه سختی شبکه از سال ۲۰۱۸ تاکنون

سختی ماینینگ بیت کوین در حال تکرار روند خود طی بازار نزولی بر روی قیمت ۳۱۰۰ دلار است که منتهی به روند صعودی به قیمت ۱۴۰۰۰ دلار شد.

شرایط بیت کوین همانند بازار نزولی خود در سال ۲۰۱۸ است و یکی از فاندامنتال های آن گویای تکرار روندی است که فقط دو بار در تاریخ بیت کوین رخ داده است.

تحلیل سختی شبکه بیت کوین پس از تنظیم اخیر خود در تاریخ ۴ ژوئن، شباهت مهمی با زمانی دارد که قیمت بیت کوین به ۳۱۰۰ دلار رسیده بود.

سختی بیت کوین در مسیر سومین روند تاریخی خود

هفته جاری، سختی شبکه ۹.۳ درصد کاهش یافت. این تنظیم پس از کاهش ۶ درصدی دو هفته قبل رخ داد. اگر تنظیم بعدی نیز منفی باشد (در حال حاضر پیش بینی می‌شود که ۷ درصد کاهش یابد) سومین بار در طول تاریخ بیت کوین خواهد بود که سه تنظیم منفی پشت سر هم رخ خواهد داد.

به استثنای دسامبر ۲۰۱۸، تنها بار دیگری که شاهد چنین شرایطی بودیم، ۸ بار کاهش سختی پی در پی در سال ۲۰۱۱ بود.

تکرار این پدیده می‌تواند بسیار مهم باشد. سختی شبکه، تخمینی از علاقه ماینرها را ارائه می‌دهد و کاهش آن، حضور در فرایند تایید تراکنش های بیت کوین را تشویق می‌کند.

تنظیم سختی هم چنین نکته مهم و کلیدی برای اطمینان از وضعیت بیت کوین به عنوان یک پول است. تغییرات سختی به صورت خودکار و پس از استخراج هر ۲۰۱۶ بلاک رخ داده و به بیت کوین امکان می‌‌دهد تا بدون به خطر انداختن امنیت، خود را ساماندهی کند.

نمودار سختی ماینینگ بیت کوین
نمودار سختی ماینینگ بیت کوین

عملکرد بیت کوین طبق برنامه

در سال ۲۰۲۰، شرایط چند هفته پس از هاوینگ سوم پیچیده شده است. طبق گزارش کوین تلگراف، فروش های عمده از جانب استخرهای ماینینگ پس از هاوینگ ادامه یافته است، به طوری که ماینرها بیش از مقدار کوینی که به دست می‌آورند در حال فروش هستند.

هرچند به نظر WhalePanda صاحب نظر شناخته شده ارزهای دیجیتال، شرایط کنونی بیت کوین نشان می‌دهد که کسب و کار معمول در حال انجام است.

وی هفته گذشته توییت کرد:

۳ هفته از هاوینگ بیت کوین می‌گذرد و استخر حافظه مجددا تقریبا خالی است و تراکنش های یک ساتوشی در حال تایید می‌باشند.

اگرچه تقریبا ۵۰ درصد هش ریت شبکه را از دست داده ایم اما هیچ مارپیچ مرگی در کار نیست. هش ریت در حال بازیابی است و تنظیم سختی بعدی کمتر از ۱۰ درصد خواهد بود. بیت کوین همانطور که طراحی شده است در حال فعالیت می‌باشد.

کاهش سختی باید هش ریت را افزایش دهد، زیرا حضور ماینرها افزایش می‌‌دهد. هش ریت هم اکنون و پس از کاهش ناشی از هاوینگ در حال افزایش می‌باشد و نظریه رایج بیان می‌کند که قیمت بیت کوین همراه با هش ریت افزایش می‌یابد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا