سختی استخراج بیت کوین بار دیگر رکورد جدیدی ثبت کرد

سختی استخراج شبکه بیت کوین ۳.۶ درصد افزایش یافت و با رسیدن به ۱۷.۵۶ تریلیون رکورد جدیدی را ثبت کرد. با افزایش سختی استخراج و هش ریت شبکه Bitcoin ، ماینرها و استخراج کنندگانی که قدرت پردازش پایینی دارند شانس کمتری برای مشارکت در شبکه خواهند داشت.

الگوریتم شبکه بیت کوین به نحوی تنظیم شده تا عرضه آن در بازه‌های زمانی مشخصی انجام شود. به همین دلیل سختی شبکه تقریبا هر دو هفته یکبار بازتنظیم خواهد شد. اگر استخراج بیت کوین با سرعت بالایی انجام شود، سختی استخراج افزایش خواهد یافت و برعکس زمانی که ماین بیت کوین با سرعت پایینی انجام شود، سختی شبکه کاهش می‌یابد. این فرآیند به صورت خودکار انجام می‌شود.

عوامل موثر در بالا رفتن سختی استخراج شبکه بیت کوین

افزایش سختی شبکه اولین ارز دیجیتال بازار ارزهای دیجیتال همچنین می‌تواند در اثر افزایش هش ریت شبکه یا افزایش قدرت پردازش شبکه اتفاق بیافتد. هش ریت شبکه Bitcoin در هفته اخیر افزایش یافته است. در حال حاضر هش ریت شبکه اولین ارز دیجیتال بازار، ۱۳۶ اگزاهش بر ثانیه است. آخرین باری که بیت کوین چنین هش ریتی را به ثبت رسانده مربوط به روزهای پیش از سومین هاوینگ آن و پیش از ریزش شدید بازار در ماه مارس (اسفند ماه) سال ۲۰۲۰ بود.

در صورتی که روند افزایشی سختی استخراج و هش ریت شبکه بیت کوین ادامه دار باشد، ماینرهای کوچک و افرادی که به صورت انفرادی در شبکه مشارکت دارند، با مشکل روبه رو خواهند شد. حتی ممکن است باعث خروج آنها از شبکه شود. سختی استخراج شبکه تقریبا از ابتدای سال ۲۰۱۹ در حال افزایش است. هش ریت شبکه نیز شرایط مشابهی دارد و تقریبا سه ماهی است که در یک روند افزایشی است.

کشور چین بیشترین مشارکت را در استخراج بیت کوین دارد؛ همچنین در میان دستگاه‌های ماینینگ ، ماینر S9 محبوبترین دستگاه استخراج بیت کوین است. از این رو تغییرات آب و هوایی در کشور چین تاثیر زیادی روی سختی استخراج و هش ریت شبکه بیت کوین خواهد داشت.


منبع stackoverflow.com
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر