متوسط اخبار خارجی

درآمد استخراج بیت کوین به بالاترین میزان خود در سال رسید

درآمد استخراج بیت کوین از ۲۰ میلیون دلار در روز گذشته است که بالاترین میزان در سال جاری است.

براساس تحقیقات اخیر، معیارهای کلیدی  درون زنجیره‌ای مانند درآمد استخراج بیت کوین به سطح قبل از هاوینگ بازگشته‌اند.

داده‌های ارائه شده توسط  شرکت تجزیه و تحلیل داده‌ گلس نود(Glassnode) ، نشان می‌دهد که درآمد حاصل از استخراج بیت کوین در حال حاضر در همان سطح قبل از هاوینگ است که پاداش بلوک دو برابر بود.

درآمد استخراج بیت کوین به سطح قبل از هاوینگ بازگشته است

کسب درآمد با استخراج بیت کوین

هنگامی که هاوینگ در اواسط ماه مه رخ داد، قیمت بیت کوین حدود ۹۰۰۰ دلار بود. در ۱۸ نوامبر قیمت دو برابر شد و به ۱۸۰۰۰ دلار رسیده است كه نشان از همبستگی بین نیاز ماینرها به فروش كافی دارایی برای جبران و پوشش هزینه‌های خود و حفظ سود است. قیمت بالاتر به معنای سود بیشتر است.‌

Blockchain.com  که ارزش کل جوایز بلوک کوین بیس(Coinbase ) و کارمزد معاملات پرداخت شده به ماینرها را ردیابی می‌کند، این یافته‌ها را تأیید می‌کند.

رقم درآمد روزانه، که شامل جوایز بلوکی و کارمزد معاملات است، برای ۱۸ نوامبر ۲۱.۲ میلیون دلار بود که بالاترین رقم برای یک سال است. سقف قبلی در ۶ مه بود که به ۲۰.۶ میلیون دلار رسید. پس از رویداد هاوینگ، که جوایز بلوکی را از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ کاهش داد، درآمد به چیزی بیش از ۷ میلیون دلار در روز سقوط کرد.

درآمد استخراج بیت کوین در ۱۸ مارس سال جاری میلادی به دنبال سقوط بازار رمز ارزها ناشی از اپیدمی کویید۱۹ شاهد افت شدیدی شد که در کمتر از یک هفته  قیمت بیت کوین ۴۵٪ سقوط کرد. وقتی درآمد استخراج بیت کوین به شدت کاهش می‌یابد، ماینرهایی که بیش از حد بهره می‌برند می‌توانند به دلیل شرایط نامساعد بازار دست از استخراج بکشند.

به نظر می‌رسد که در حال حاضر با نزدیک شدن قیمت به بالاترین سطح خود عکس این اتفاق رخ می‌دهد.

عامل دیگری که نشان می‌دهد شبکه سالم است و ماینرها خوشحال هستند میزان هش است که اکنون تنها ۱۰٪ از بالاترین سطح خود فاصله دارد.

پس از پایان فصل بارندگی در چین، جایی که بیشتر استخراج بیت کوین در آنجا انجام می‌شود، با خشک شدن نیروی برق آبی ارزان، سکوها برای آماده‌سازی جهت جابجایی مجدداً خاموش شدند. این منجر به افت نرخ هش فصلی ۳۷٪، به زیر ۹۸ اگزاهش در ثانیه شد.

از آن زمان، نرخ هش – که به عقیده بسیاری با قیمت‌ بیت کوین ارتباط دارد – به ۱۴۳.۴ اگزاهش در ثانیه رسیده است که طبق گزارش Bitinfocharts.com با نرخ هش بیت کوین در اواسط ماه اکتبر که میزان آن ۱۵۷.۶ اگزاهش بر ثانیه بود فاصله زیادی ندارد.

ارقام فعلی درآمد استخراج بیت کوین و بازیابی نرخ هش، نویدبخش خوبی برای ادامه بازار گاوی است که ممکن است باعث شود قیمت بیت کوین قبل از پایان سال سقف جدیدی ثبت کند .

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا