اخبار بیت کوین

رالی بیت کوین و تهدیدِ جایگاه نقره؛ BTC هشتمین دارایی برتر جهان خواهد شد؟

رالی بیت کوین (BTC) نه تنها سود زیادی را در اختیار سرمایه‌گذارانش قرار داده، بلکه جایگاه آن در کل بازارهای مالی راهم تقویت کرده است. به عبارت دقیق‌تر، با عبور بیت کوین از مرز ۶۸٬۵۰۰ دلار مارکت کپ آن به محدوده ۱.۴ تریلیون دلار نزدیک شد و جایگاه نقره به عنوان هشتمین دارایی امن جهان را برای مدتی از آن خود کرد.

به گزارش میهن بلاک چین، BTC در سال ۲۰۲۴ به سرعت توانست به یکی از بزرگ‌ترین دارایی‌های جهان تبدیل شود. در نتیجه مارکت کپ این ارز دیجیتال نه تنها از مارکت کپ ۱.۲۷ تریلیون دلاری شرکت متا (META) عبور کرد، بلکه از مارکت کپ ۱.۴ تریلیون دلاری نقره هم پیشی گرفت.

عبور مارکت کپ بیت کوین از مارکت کپ نقره
عبور مارکت کپ بیت کوین از مارکت کپ نقره و شرکت متا – منبع: کوین‌ تلگراف

البته قیمت بیت کوین همچنان در نوسان است و در زمان انتشار این مطلب ممکن است جایگاه آن تغییر کرده باشد. با وجود این، حتی تهدید کردن یکی از امن‌ترین دارایی‌های جهان هم دستاورد بزرگی برای BTC محسوب می‌شود. علاوه بر این قیمت BTC به یورو هم در روزهای گذشته به سقف تاریخی جدیدی رسید. با توجه به اینکه یورو یکی از قدرتمندترین ارزهای فیات جهان محسوب می‌شود، این دستاورد اهمیت زیادی دارد.

رکورد قیمت بیت کوین به یورو
رکورد قیمت بیت کوین به یورو – منبع: WatcherGuru

در تحلیل بازار بیت کوین نمی‌توان از نقش ETFهای اسپات چشم‌پوشی کرد. ETF اسپات بیت‌ کوین شرکت بلک راک (BlackRock) که با نماد IBIT معامله می‌شود، به بزرگ‌ترین ETF اسپات بیت‌ کوین تبدیل شده (به جز صندوق GBTC که از قبل راه‌اندازی شده بود) و حجم معاملات آن از ۲ میلیارد دلار عبور کرده است. IBIT در آخر هفته گذشته به هفتمین ETF پرمعامله آمریکا تبدیل شد و حجم معاملات آن از اولین و بزرگ‌ترین ETF طلای فهرست‌شده در آمریکا یعنی SPDR پیشی گرفت. صندوق مذکور از نظر دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) هم پنجمین ETF آمریکا محسوب می‌شود.

مارکوس تیلن (Markus Thielen)، بنیان‌گذار پلتفرم «10xResearch»، در روزدوشنبه پیش‌بینی کرد که عملکرد قیمت بیت کوین در این هفته «متحیرکننده» خواهد بود و به رکورد جدیدی می‌رسد. کالب فرانزن (Caleb Franzen)، بنیان‌گذار پلتفرم «Cubic Analytics»، هم در روز یکشنبه خاطرنشان کرد که عملکرد بیت کوین از شاخص Nasdaq 100 بهتر بوده است. او سپس ادامه داد:

بیت کوین دوباره در آستانه کشف قیمت است و احساسات مردم نزولی شده است؟ من که نمی‌توانم نزولی باشم.

شرکت سوییس بلاک (Swissblock) هم اعلام کرد که افزایش بازار کریپتو به لطف افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی در بحبوحه ضعیف شدن بانک‌های آمریکایی و همچنین رشد میم کوین‌ها میسر شده است. این شرکت باور دارد که بیت کوین در کوتاه‌مدت می‌تواند به محدوده ۷۰٬۰۰۰ دلار برسد.

علاوه بر این تام لی (Tom Lee)، تحلیلگر بازار وال استریت که به «گاو بزرگ وال استریت» هم شهرت دارد، پیش‌بینی جسورانه‌ای را درباره آینده آن انجام داده است. او اعلام کرده است:

بیت کوین در آستانه بازگشت به خط روند بلندمدت خود است و می‌تواند در کوتاه‌مدت به هدف قیمتی ۸۲٬۰۰۰ دلار برسد. علاوه بر این تا پایان سال ۲۰۲۴ هم ممکن است تا محدوده ۱۵۰٬۰۰۰ دلار افزایش یابد.

منبع
کوین دسککوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا