اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

افزایش نودهای ناشناس در شبکه بیت کوین؛ حرکت نودها به سمت شبکه تور (TOR)

طبق اطلاعات اخیر بیت نودز (Bitnodes) سال ۲۰۲۰ حرکت جدید و بزرگی به سمت ناشناس بودن در نودهای بیت کوین با خود به همراه داشته است، به طوری که بسیاری از نودها به لطف شبکه تور (TOR) ناشناس شده اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

توجه دوباره به حریم خصوصی

سال ۲۰۲۰ به چند دلیل سال مهمی برای بیت کوین خواهد بود. یکی از مهم ترین دلایل، هاوینگ آتی است که انتظار می‌رود در ماه می صورت بگیرد. پس از آن، یک به روزرسانی در انتظار بیت کوین است که این شبکه را کارآمدتر می‌کند. انتظار می‌رود هر دوی این رویدادها منجر به روند صعودی قیمت بیت کوین و حتی رسیدن به رکورد قیمت جدید شود.

با این وجود، جای تعجبی ندارد که تمام توجهات به بیت کوین باشد و هر اقدام این پروژه به دقت مورد مطالعه قرار بگیرد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد متوجه روند بزرگی در خصوص نودهای بیت کوین شده اند. نودهای بیت کوین به لطف شبکه تور اکنون می‌توانند کاملا ناشناس اجرا شوند.

طبق اطلاعات بیت نودز، در دو هفته ابتدایی ماه ژانویه شاهد افزایش تعداد نودهای ناشناس از ۲.۱ به ۱۹.۷ درصد بوده ایم که بیشترین حضور شبکه تور تاکنون بوده است.

افزایش کاربران شبکه تور

تاکنون دلیل افزایش نودهای ناشناس مشخص نشده است. هرچند کاملا مشخص است شبکه تور که پیرامون حریم خصوصی و ناشناس بودن می‌چرخد، ابزار بسیار مفیدی برای مشکلات موجود در ایجاد نود در شبکه بیت کوین بوده است.

با وجود اینکه ایجاد نود جدید معمولا کار دشواری بوده است، تور توانسته است این مسأله را حل کند. با رشد مستمر بیت کوین و با وجود تمام رویدادهایی که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰ به وقوع بپیوندد، جای تعجبی ندارد که نودهای جدیدی در سراسر جهان به وجود بیایند.

در واقع، در اواخر سال ۲۰۱۹ گزارش شده بود که تعداد نودهای بیت کوین از نودهای اتریوم بیشتر شده است. هم چنین طرفداران بیت کوین اخیرا آزمایش هایی با نودها انجام داده اند و حتی توانسته اند نود کاملی را بر روی خودروی تسلا اجرا کنند.

اطلاعات بیت نودز در ادامه بیان کرده اند که تعداد نودهایی که از شبکه تور استفاده می‌کنند از ۲۰۰ نود به ۲۰۰۰ نود افزایش یافته اند. رشد مشابهی نیز طی تابستان سال گذشته مشاهده شده بود. در اواسط سال ۲۰۱۹، تعداد نودهایی که از شبکه تور استفاده می‌کردند طی یک بازه دو هفته ای ۳ برابر شد و سپس به سطح معمولی خود برگشت.

آیا رشد شبکه بیت کوین به افزایش قیمت آن می‌انجامد؟

به نظر می‌رسد با افزایش تعداد نودهایی که از شبکه تور استفاده می‌کنند، تعداد نودهای استفاده کننده از IPv4 و IPv6 در حال کاهش است. این موضوع نشان می‌دهد که کاربران در حال انتقال دائمی به شبکه تور هستند.

هنوز مشخص نیست کاربرانی که از شبکه تور استفاده می‌کنند در کجا واقع هستند، هرچند خاطر نشان شده است که نودهای چند کشور نظیر آلمان، فرانسه و هلند کاهش یافته اند. این موضوع نشان می‌دهد که حداقل تعدادی از این نودهای جدید و ناشناس ممکن است در این کشورها قرار داشته باشند.

افزایش تعداد نودها به طور کل نکته مثبتی برای شبکه بیت کوین است. این موضوع نه تنها نشان دهنده رشد و افزایش علاقه و پذیرش بیت کوین است، بلکه این شبکه را در مقابل حمله ۵۱ درصد، مقاوم تر می‌کند. بیت کوین اخیرا هم چنین شاهد افزایش چشمگیر در هش ریت خود بوده است، به طوری که هش ریت ۳۶ کوینتیلیون سال گذشته اکنون به ۱۲۶ کوینتیلیون رسیده است.

به نظر می‌رسد تنها بخشی از بیت کوین که نتوانسته است به طور یکسان با بخش های دیگر افزایش یابد، قیمت بیت کوین است. هرچند بسیاری از افراد دیر یا زود قیمت بیت کوین نیز افزایش خواهد یافت.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا