اخبار خارجی

بررسی مقاومت ۵۰،۰۰۰ دلاری بیت کوین با توجه به الگو وایکوف

قیمت بیت کوین (BTC) با افتی مقطعی در قیمت ۴۶.۳ هزار دلار متوقف شد و توانست با بازگشتی قابل توجه، کندل روزانه را بالاتر از سطح ۴۸ هزار دلار به پایان برد. سرمایه‌گذارانی که انتظار صعود این رمزارز را دارند، چشم انتظار این هستند که ببینند این غول دنیای رمزارزها موفق به آزمودن دوباره سطح ۵۰ هزار می‌شود و یا در ۴۹.۵ هزار متوقف خواهد شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از cryptopotato، پیش‌تر بیش از ۲۴۰۰ سفارش لانگ بیت کوین در صرافی‌های مشتقه در قیمت‌های ۴۶.۶ و ۴۶.۹ هزار دلار لیکویید شدند. با این حال قیمت بیت کوین حمایت حیاتی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را حفظ کرده است و همچنان بالای این شاخص و میانگین متحرک ۲۱ هفته‌ای گام برمی‌دارد.

در زمان نگارش این خبر قیمت بیت کوین معادل ۴۸،۷۸۳ دلار است که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳٪ افزایش یافته است.

تحلیل نمودار قیمت بیت کوین

سومین نهنگ بزرگ بیت کوین بازگشته است

سومین والت بزرگ بیت کوین، در طی اصلاح قیمت دو روز اخیر، ۵۹۲ بیت کوین جدید به موجودی خود افزود. این بزرگترین خریدی است که این آدرس طی دو ماه اخیر انجام داده است.

موجودی آدرس سومین نهنگ بیت کوین

توجه داشته باشید که این نهنگ در محدوده قیمتی ۳۷ تا ۴۸ هزار دلار، ۷۵۰۰ عدد بیت کوین به فروش رسانده بود. بیت کوین‌هایی که با توجه به سابقه خرید وی، سود اندکی برای او در پی داشتند. پیش از انباشت مجدد اخیر، این آدرس همچنان ۹۳.۵ درصد از کل بیت کوین‌هایش را نگه داشته بود که نشانه دید بلند مدت مثبت به بازار است. با توجه به فروش ماه گذشته او، خرید اخیر تنها بخشی از صدها میلیون دلاری است که او در اختیار دارد. حال سوال این است که باقی این سرمایه کی و در چه قیمتی وارد بازار می‌شود؟

از سوی دیگر خبر می‌رسد که طی چند ساعت گذشته سه تراکنش بزرگ بیت کوین بین آدرس‌های ناشناس صورت پذیرفته است. طی این سه تراکنش، مجموعا ۶۴،۴۵۵ عدد بیت کوین به ارزش ۳.۱۵۴ میلیارد دلار جابجا شد. کارمزد تراکنش هر کدام از این تراکنش‌ها، تنها حدود ۱۳۱ دلار بود.

انباشت وایکوف در فاز چهارم ادامه دارد

با نگاه به ساختار بازار، اصلاح کوتاه‌مدت به ۴۶.۳ هزار دلار نباید چندان برای گاو‌ها نگران‌کننده باشد. به نظر می‌رسد که بیت کوین در پایان فاز D در مدل انباشت وایکوف (Wyckoff) باشد. این الگوی تکنیکال، در صورت تحقق، نوید شکست قیمت به سمت سطوح بالاتر را می‌دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین نمودار وایکوف

براساس نظر تحلیل‌گران خوش‌بین بازار، بیت کوین توانسته است در محدوده ۴۶ تا ۴۸.۱ هزار دلار حمایت خود را پیدا کند. حال که بیت کوین در حوالی ۴۷ تا ۵۰ هزار دلار مدتی در نوسان بوده است، به نظر می‌رسد که عرضه در این محدوده مستهلک شده است؛ خصوصا آن که تعداد بیت کوین‌هایی که قیمت تمام شده آن‌ها در این محدوده است، چندان زیاد نیست.

اگر قیمت بیت کوین بتواند دوباره سطح ۵۰ هزار دلار را بیازماید، احتمال شکست رو به بالای آن افزایش خواهد یافت. به ویژه آن که عرضه در این محدوده کم شده است و شاهد دور تازه‌ای از لیکویید شدن سفارش‌های فروش استقراضی (Short) خواهیم بود. این شرایط برای مدل وایکوف ایده‌آل است؛ طبق این مدل، وارد فاز E خواهیم شد که فاز رشد قیمت است.

با نگاه به نمودار هفتگی قیمت، به نظر می‌آید که بیت کوین هفته جدید را مثبت شروع کرده است. بیت کوین باید سطح قیمتی فعلی را حفظ کند و یا حتی کندل هفتگی را در اوج تمام کند تا مویدی بیشتر برای سیگنال صعودی تکنیکال باشد که دو هفته پیش برای اولین بار خبر از خرید داد.

کندل ماهانه ماه آگوست نیز هفته آینده به پایان می‌رسد. به نظر می‌رسد بیت کوین برای دومین ماه متوالی موفق به بستن کندل در سطحی بالاتر شده باشد. این نکته‌ای است که سرمایه‌گذاران بلندمدت به دقت آن را زیرنظر خواهند داشت. به شکل خلاصه، گاوها توانستند از سطح ۴۶ هزار دفاع کنند و در صدد تست مجدد ۵۰ هزار هستند. آن‌ها کنترل کوتاه مدت بازار را در دست گرفته‌اند اما باید دید که ۵۰ هزار دلار را هم به چنگ خواهند آورد یا نه.

نظر شما در خصوص روند قیمت بیت کوین چیست؟

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا