تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین ؛ موج صعودی بعدی در دوشنبه هفته آینده!

در تحلیل اخیر قیمت بیت کوین پس از کاهش قیمت روز جمعه به ۶۸۰۰ دلار اشاره کردیم که بیت کوین به نقطه تصمیم گیری رسیده است. قیمت بیت کوین به سطح حمایتی مهم دست یافته است و از طرف دیگر، اندیکاتور RSI روزانه نیز دقیقا به سطح ۵۰ رسیده است. این سطح در میانه بازار نزولی و صعودی و به عبارت دیگر، بازار خنثی قرار دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ارزش بیت کوین از روز جمعه در محدوده ۶۸۰۰ الی ۶۹۵۰ دلار باقی مانده است. عدم نوسان قیمت زیاد از جانب بیت کوین از روز جمعه، تصادفی نیست. وال استریت در روز جمعه تعطیل بود. پس از مشاهده نشانه هایی مبنی بر ارتباط بین بیت کوین و بازار کالاها، به نظر می‌رسد که بیت کوین منتظر بازگشایی بازار در روز یک شنبه است.

در مجموع، این موضوع یک نقطه تصمیم گیری مرگ و زندگی برای روند کوتاه مدت بیت کوین است. از نظر صعودی می‌توان گفت که قیمت ۶۸۰۰ دلار شروع روند صعودی است که پس از ۱۲ مارس شروع شده و هنوز از بین نرفته است. از نظر روند نزولی نیز می‌توان گفت که سطح قیمت کنونی بسیار شکننده است و این نکته را به خاطر داشته باشید که اندیکاتور RSI (که در سطح ۵۰ متوقف شده است) همراه با اسیلاتور RSI استوکاستیک یک نقطه تلاقی در محدوده خرید بیش از حد تشکیل داده اند.

  • ارزش کل بازار ارز دیجیتال: ۱۹۶.۱ میلیارد دلار
  • ارزش بازار بیت کوین: ۱۲۵.۷ میلیارد دلار
  • شاخص تسلط بیت کوین: ۶۴.۱ درصد

سطوح کلیدی و اهداف احتمالی آتی

سطوح مقاومتی و حمایتی: همانطور که اشاره شد، بیت کوین با سطح مقاومتی ۶۹۵۰ دلار مواجه است. سطح مقاومتی بعدی ۷۲۰۰ دلار است که شامل خط میانگین متحرک ۵۰ روزه (به رنگ صورتی) است. در صورت عبور بیت کوین از این قیمت، این ارز دیجیتال با قیمت ۷۴۰۰ الی ۷۵۰۰ دلار مواجه می‌شود که بالاترین قیمت در ماه جاری است و گفتنی است که بیت کوین هفته گذشته نیز به این سطح دست یافته بود.

از طرف دیگر، اگر قیمت بیت کوین از سطح حمایتی ۶۷۵۰ الی ۶۸۰۰ دلار عبور کند، می‌توان انتظار داشت که سطوح حمایتی به قیمت ۶۶۰۰ و سپس ۶۴۰۰ دلار برسد. سطح حمایتی مهم بعدی در محدوده ۶۰۰۰ الی ۶۲۰۰ دلار خواهد بود. مطالب مهم اندیکاتور RSI ذکر شد.

حجم معاملات: همانطور که اشاره شد، بدون آنکه نوسان قیمت چشمگیری را شاهد باشیم، حجم معاملات آخر هفته در حداقل سطح ممکن است.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین:

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین:

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا