اخبار خارجی

افزایش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پس از پر شدن گپ CME

بیت کوین در تاریخ ۶ ژانویه و پس از آنکه شب گذشته فروش عمده آن فعال نشد، به آرامی به سمت قیمت ۷۶۰۰ دلار حرکت کرد.

محدوده قیمت بیت کوین دارای چند سورپرایز است

اطلاعات Coin360 و‌ کوین تلگراف بیان می‌کنند که قیمت بیت کوین در روز دوشنبه از ۷۵۰۰ دلار گذشته و رکورد قیمت آن طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ۷۵۵۰ دلار بوده است.

در روزهای گذشته بیت کوین سطح حمایتی ۷۴۵۰ دلار خود را از دست داده و به کف قیمت ۷۳۳۰ دلار کاهش یافته بود، اما سطح حمایتی این قیمت به نظر قویتر بود و جهش قیمت را امکان پذیر ساخت. این موضوع باعث شد که بیت کوین، گپ دیگری را این بار در قیمت ۷۳۸۵ دلار در بازار قراردادهای آتی پر کند.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین تقریبا ۷۵۸۲ دلار است و تحلیلگران معتقدند که در حال تلاش برای رسیدن به سطح مقاومتی است.

همانطور که کیث وارینگ (Keith Wareing) در تحلیل اخیر خود در روز یکشنبه خاطرنشان کرده است، بیت کوین باید قیمت ۷۶۰۰ دلار را پشت سر بگذارد تا احتمال برگشت به سطوح کمتر از بین برود.

اگر پس از پر شدن گپ CME ، قیمت جهش یابد می‌تواند به معنای آن باشد که کف قیمت را پشت سر گذاشته ایم. به شخصه شک دارم این مسأله مهمی باشد و رخ می‌دهد. هرچند سطح مقاومتی کلیدی که بیت کوین باید از آن عبور کند، ۷۶۰۰ دلار است.

با این حال، عملکرد فعلی به سمت بالاتر از انتظارات است. قبل از آخر هفته گذشته، مایکل فن دوپوپ (Michaël van de Poppe) گفت بیت کوین در کانال ۷۰۰۰ دلار می‌باشد و قیمت ۷۸۰۰ دلار نقطه ای برای روند صعودی بیشتر است.

هرچند اجتناب به نظر او، اجتناب از برگشت به کانال ۶۰۰۰ دلار بسیار مهم و حیاتی تر است.

وی در تاریخ ۳ ژانویه گفت: هدف اصلی حفظ سطح حمایتی ۷۱۰۰ دلار است.

نظر وارینگ در خصوص ایجاد شدن روند صعودی در سال ۲۰۲۰ توسط افراد دیگری نیز مطرح شده است. طبق گزارش کوین تلگراف، اشخاص مختلف این صنعت بیان کرده اند که رفتار کنونی بیت کوین منجر به افزایش قیمت خواهد شد. اخیرا آنتونی ترنچف (Antoni Trenchev) مدیرعامل پلتفرم وام دهی Nexo به بلومبرگ گفته بود که قیمت بیت کوین به سادگی می‌تواند در سال جاری به ۵۰,۰۰۰ دلار برسد.

دوج کوین بهترین آلتکوین از نظر افزایش قیمت

آغاز هفته با کسب سود از جانب سرمایه گذاران آلتکوین ها همراه بود، به طوری که بسیاری از کوین های برتر طی ۲۴ ساعت گذشته عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته اند.

بهترین عملکرد متعلق به دوج کوین (DOGE) بود که ۱۷.۸ درصد افزایش قیمت داشته است. یکی از معامله کنندگان شناخته شده شبکه های اجتماعی بیان کرده است که این روند آلتکوین ها می‌تواند به معنای شروع فصل آلتکوین ها باشد.

سایر آلتکوین ها نیز عملکرد خوبی داشته اند، به طوری که مونرو (XMR) و دش (DASH) به ترتیب ۸.۶ و ۱۱.۵ درصد افزایش قیمت داشته اند. کوین XRP نیز با افزایش درصدی به قیمت ۰.۲۱ دلار رسیده است. قیمت اتر بزرگترین آلتکوین از لحاظ ارزش بازار با افزایش بیش از ۴ درصدی به ۱۴۲ دلار رسید.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۲۰۲.۳ میلیارد دلار است که سهم بیت کوین از این بازار، ۶۷.۹ درصد می‌باشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا