تحلیل تکنیکال

بررسی وضعیت قیمت بیت کوین در آستانه بسته شدن کندل هفتگی؛ ادامه اصلاح یا بازگشت صعودی قیمت؟

بیت کوین (BTC) با فشار نزولی قابل توجهی مواجه شده است. در حال حاضر، قیمت بیت کوین در حدود ۶۴٬۰۰۰ دلار معامله می‌شود که در شرایط نامطلوب بازار، راکد باقی مانده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، اکنون تحلیلگران نگران حمله پول احمق (Dumb Money) به این ناحیه و پایین آوردن قیمت بیت کوین هستند. با این وجود در شرایط ویژه‌ای نیز می‌توان انتظار رشد قیمت تا ۹۰٬۰۰۰ دلار را داشت.

پول احمق در برابر بیت کوین

طبق داده‌های اینتودبلاک، حدود ۵.۴۵ میلیون آدرس، ۳.۰۳ میلیون بیت کوین بین محدوده ۶۴٬۳۰۰ دلار تا ۷۰٬۸۰۰ دلار انباشت کرده‌اند. از این رو، این تمرکز زیاد بیت کوین در قیمت‌های بالا یک مانع (مقاومت) در برابر عرضه قوی ایجاد می‌کند. اگر قیمت بیت کوین به کاهش خود ادامه دهد، هولدرها یا تریدرهای پول احمق ممکن است برای پایین آوردن ضرر خود اقدام به فروش کنند. این امر در نهایت می‌تواند فشار نزولی را تشدید کند.

مرور آدرس‌های بیت کوین - منبع: علی مارتینز
مرور آدرس‌های بیت کوین – منبع: علی مارتینز

پول احمق به سرمایه‌گذاران فردی یا خرد اطلاق می‌شود که احساساتی عمل کرده و کمتر از روندهای بازار مطلع هستند. غریزه این تریدرها در شرایط سخت، به آنان می‌گوید که فروش بهترین راه است. علاوه بر این، چنین روندی قبلاً هم برای بیت کوین مشاهده شده است که قیمت آن را به زیر ۶۷٬۰۰۰ دلار رساند.

در همین حال، کیف پول‌های غیرفعال بیت‌کوین در این هفته به طور قابل توجهی فعال شده‌اند. با کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۶۵٬۰۰۰ دلار، تحلیلگر آنچین فاش کرد که یک کیف پول بیت کوین ۲۵٬۰۰۰ بیت کوین را در شش تراکنش جداگانه جابه‌جا کرده است و این حرکت بر اضطراب بازار افزود.

داده‌های باندهای سنی خروجی خرج‌شده بیت کوین (Spend Output Age Bands) نیز نشان می‌دهند که بیت کوین داخل این کیف پول، با طول عمر بین ۳ تا ۵ سال، احتمال دارد با منفی شدن احساسات بازار، برای فروش آماده شده باشند. علاوه بر این، هفته آینده برای بازار ارزهای دیجیتال حیاتی است. بیت کوین و آلت کوین‌ها تحت فشار فروش سنگینی هستند.

طی ماه گذشته، بیت کوین ۱۰٪ سقوط کرده است، در حالی که آلت‌کوین‌ها ۲۰٪ تا ۳۰٪ کاهش یافته‌اند. علاوه بر این، ۱۰۴٬۰۰۰ قرارداد آپشن BTC به ارزش ۶.۷۲ میلیارد دلار در روز جمعه، ۲۸ ژوئن (۸ تیر) منقضی می‌شود. با نسبت پوت به کال ۰.۵۲ و Max Pain در ۵۷٬۰۰۰ دلار، انتظار می‌رود قیمت بیت کوین تحت فشار فروش باقی بماند.

آینده قیمت بیت کوین چیست؟

همچنین، تریدرها منتظر داده‌های نرخ رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در روز پنجشنبه و داده‌های PCE، در روز جمعه هستند. اینها با انقضای آپشن‌های مهم بیت‌کوین همزمان اتفاق خواهند افتاد. این همپوشانی می‌تواند منجر به افزایش نوسانات و کاهش قیمت به زیر ۶۰٬۰۰۰ دلار شود که احتمالا حتی به ۵۷٬۰۰۰ دلار نیز برسد.

جریان خروجی قابل توجهی از ETFهای اسپات بیت کوین که در هفته گذشته از ۵۰۰ میلیون دلار فراتر رفت، به این فشار افزوده است. علاوه بر این، دولت آلمان مقادیر زیادی بیت کوین را از دارایی‌های خود به صرافی‌ها ارسال کرده است و اگر به قصد فروش باشد، فشار فروش بازار را افزایش خواهد داد.

با وجود فروش مداوم، بیش از ۸۷٪ از هولدرهای بیت کوین هنوز در سود هستند. این امر نشان می‌دهد که هنوز فضای برای برداشت سود بیشتر وجود دارد که می‌تواند قیمت‌ها را بیشتر کاهش دهد. تحلیلگران بازار بر این باورند که تثبیت قیمت بیت کوین ممکن است تا پایان تابستان ۲۰۲۴ ادامه داشته باشد. از این رو، یک روند صعودی جدید ممکن است در حوالی سپتامبر آغاز شود و انتظار می‌رود فعالیت‌های عمده‌ای در حوالی انتخابات ایالات متحده وجود داشته باشد.

یکی دیگر از عوامل کلیدی که باید زیر نظر داشت، انتشار PCE در جمعه آینده برای ماه می است. کاهش در PCE اصلی نشان‌دهنده خطرات نزولی برای این شاخص است. بنابراین، حتی با اینکه درآمد شخصی می‌تواند بهبود یابد، خرده فروشی ضعیف نیز ممکن است به این روند کمک کند.

در مقابل، یکی از نشانه‌های مثبت کاهش موجودی بیت کوین در صرافی‌هاست. در ۳۰ روز گذشته، بیش از ۱۰۷٬۰۰۰ بیت کوین از صرافی‌های کریپتو خارج شده‌اند که می‌تواند منجر به کاهش عرضه شود. رویداد اخیر هاوینگ بیت کوین، پاداش‌های بلاک را به ۳.۱۲۵ بیت کوین کاهش داد و ایجاد بیت کوین جدید را محدود و به کنترل عرضه کمک کرد.

در اوایل این ماه، فدرال رزرو با وجود نرم‌تر ساختن داده‌های تورم، موضعی تهاجمی در رابطه با کاهش نرخ بهره گرفت. این امر باعث فروش بیش از ۴ میلیارد دلار بیت کوین توسط نهنگ‌ها و ماینرها شد. با این حال، اگر فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش دهد، برخی از تحلیلگران بر این باورند که بیت کوین می‌تواند تا پایان سال به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار برسد.

تحلیل قیمت بیت کوین - منبع: رکت کپیتال
تحلیل قیمت بیت کوین – منبع: رکت کپیتال

رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر محبوب رمزارز، در پستی در X، نوشت:

تلاش ناموفق دیروز از مقاومت پایین‌تر باعث کاهش بیشتر قیمت در امروز شد. بیت کوین هنوز آماده پایان دادن به روند نزولی خود در ماه ژوئن نیست. اما این خط روند نزولی چیزی است که باید برای زمانی که بیت کوین آماده صعود شده و آن را می‌شکند، زیر نظر بگیریم.

کندل هفتگی بیت کوین چگونه بسته می‌شود؟

کوین اسونسون (Kevin Svenson)، تحلیلگر مطرح ارز دیجیتال، علیرغم اصلاحات اخیر، چشم‌انداز صعودی را برای بیت کوین ارائه داده است. او خاطرنشان می‌کند که بیت کوین حدود ۱۱٪ از بالاترین قیمت اخیر خود یعنی ۷۲٬۰۰۰ دلار اصلاح شده است، اما نسبت به مسیر آن خوشبین است.

اسونسون سناریویی را ترسیم می‌کند که در آن اگر کندل هفتگی فعلی بیت کوین بالای یک خط روند مهم در حدود ۶۷٬۰۰۰ دلار بسته شود، می‌تواند باعث افزایش قیمت خوبی شود. او حدس می‌زند که یک کندل صعودی می‌تواند بیت‌کوین را به ۹۰٬۰۰۰ دلار برساند که نشان‌دهنده افزایش احتمالی ۴۲٪ نسبت به سطح فعلی آن است.

منبع: کوین اسونسون
منبع: کوین اسونسون

در رابطه با اینکه بیت کوین در بازار صعودی یا نزولی قرار دارد، اسونسون بر تحلیل عینی نمودار تأکید دارد. او وضعیت فعلی بازار بیت‌کوین را صعودی تعریف می‌کند چرا که کف‌ها بالاتر در حال ثبت شدن هستند که نشانه روند صعودی است. اسونسون معتقد است که احتمالا بیت کوین می‌تواند به صورت نمایی یک کف بالاتر دیگر ایجاد کند و روند پارابولیک خود را تایید کند.

منبع: کوین اسونسون
منبع: کوین اسونسون

منبع
دیلی هودلکوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا