اخبار بیت کوین

آیا علاقه وال استریت به بیت کوین کم شده است؟

اگرچه ماه ژانویه شروع سال خوبی برای بیت کوین بود، اما روزهای ابتدایی ماه فوریه شاهد کاهش چشمگیر ۴۵۰ دلاری قیمت این ارز دیجیتال از ۹۶۰۰ دلار بودیم. این روند نزولی باعث ناامیدی بعضی از افرادی شده است که پیش بینی روند صعودی را برای این ارز دیجیتال داشته‌اند، اما مهم تر از آن منجر به عدم علاقه وال استریت شده است، به طوری که این موضوع در کاهش حجم معاملات بکت مشخص است.

بکت، پلتفرم معاملات آتی بیت کوین که به سرمایه گذاران سازمانی قراردادهای فیزیکی بیت کوین ارائه می‌دهد، به دنبال استاندارد جدیدی برای علاقه سرمایه گذاران سازمانی است. هرچند هفته های گذشته برای بازار قراردادهای آتی شرکت ICE (شرکت مادر بازار بورس نیویورک) بسیار دشوار و سخت گذشته است.

از آنجایی که علاقه سرمایه گذاران سازمانی بزرگ کاهش یافته است، روند صعودی اخیر بیت کوین ممکن است به دلیل علاقه خرده سرمایه گذاران باشد. این علاقه به حدی قوی نیست که بیت کوین را به سمت روند صعودی بزرگتر هدایت کند.

عدم علاقه وال استریت

متی گرینسپن (Mati Greenspan) مدیر اجرایی سابق eToro و موسس Quantum Economics با اشاره به معاملات اوراق مشتقه بیت کوین به عنوان راهی برای افزایش علاقه سرمایه گذاران سازمانی به این ارز دیجیتال، خاطرنشان کرده است که اگرچه حجم معاملات CME چشمگیر بوده است، اما بخش عمده ای از این معاملات از جانب صرافی های ارز دیجیتال است.

نشانه دیگر درباره عدم علاقه سرمایه گذاران سازمانی این است که افزایش چشمگیری در حجم معاملات بیت کوین در روند صعودی قیمت این ارز دیجیتال در ماه ژانویه وجود نداشته است. اغلب اوقات، حجم معاملات و افزایش قیمت همزمان رخ می‌دهند. اما این موضوع در سال جاری وجود نداشته است.

رشد و پذیرش بکت هم‌ چنان به عنوان موضوعی بحث برانگیز وجود دارد، زیرا تحلیلگران مطمئن نیستند که حجم کم معاملات بکت به دلیل نوظهور بودن آن است یا علاقه ای از جانب سرمایه گذاران سازمانی به حضور در عرصه بیت کوین وجود ندارد.

بیت کوین متکی به سازمان ها

اطلاعات و تحلیل های پیرامون عملکرد بیت کوین نیز به تغییر در روند بازار اشاره دارند. این عرصه نوظهور اخیرا مورد توجه عموم قرار گرفته است و خرده سرمایه گذاران به آن علاقه مند شده اند.

روند صعودی قیمت بیت کوین به سمت ۲۰,۰۰۰ دلار به دلیل ورود و علاقه خرده سرمایه گذاران بود، اما این علاقه دیگر برای روند صعودی بیت کوین کافی نیست و صرفا می‌تواند تا چند هزار دلار باعث تغییر قیمت این ارز دیجیتال شود. به نظر می‌رسد که روند صعودی چشمگیر و قابل توجه بعدی به ورود سازمان های بزرگ و مهم نیاز دارد.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا