مقالات

پیام مخفی در تراکنش هکرهای توییتر؛ چرا هکرها از بیت کوین استفاده کردند؟

بامداد امروز توییتر هک شد و حساب چندین فرد معروف و شناخته شده نظیر باراک اوباما و جو بایدن توییت مشابهی از کلاهبرداری بیت کوین منتشر کردند. این کلاهبرداری از کاربران درخواست می‌کرد تا مقداری بیت کوین برای آن ارسال کنید تا سود چشمگیری را دریافت کنید که مشخصا اینگونه نبود.

هکرها بیانیه ای منتشر نکرده اند، اما پیام مخفی در بلاک چین گذاشته اند. این پیام ها به شکل آدرس های شخصی بیتکوین بودند.

با کنار هم قرار دادن این پیام به عبارت زیر دست می‌یابیم:

هنگامی که از بیت کوین برای بازی توییتری خود استفاده می‌کنید خطر را به جان می‌خرید. بیت کوین قابل ردیابی است. چرا از مونرو استفاده نمی‌کنید؟

این پیام بسیار جالب است. چرا از مونرو استفاده نمی‌کنید؟ درست است که بیتکوین شناخته شده ترین رمز ارز است اما بسیار عمومی نیز می‌باشد. تمام انتقال های بیت کوین قابل مشاهده و پیگیری است. این موضوع باعث می‌شود که فرار مجرمان با سرمایه به دست آمده دشوارتر شود.

در مقابل، مونرو یک رمز ارز خصوصی است که دلیل اصلی شهرت آن، پنهان سازی اطلاعات تراکنش ها و کیف پول ها است. با استفاده از مونرو، پنهان ماندن بسیار آسان تر است.

مونرو (Monero) چیست؟ امن، خصوصی، غیر قابل کشف

ریکاردو اسپاینی (Riccardo Spagni) یکی از طرفداران مونرو گفته است:

خرید بیتکوین هزاران بار آسان تر از مونرو است. اسم بیتکوین سریعا شناخته می‌شود و ممکن است اکثر افرادی که این توییت ها را دیده اند اصلا اسمی از مونرو نشنیده باشند.

وی افزود:

آدرس های بیت کوین بسیار کوتاهتر از آدرس های مونرو هستند، در نتیجه فضای بیشتری برای نوشتن مطالب دیگری در توییت ها باقی می‌ماند.

به هر صورت، این هک تقریبا موفقیت آمیز بود. قربانیان ۱۲ بیت کوین به ارزش ۱۱۸,۰۰۰ دلار به آدرس مورد نظر ارسال کردند. هرچند با در نظر گرفتن بزرگی این هک و این موضوع که میلیون ها نفر، توییت ها را مشاهده کردند اوضاع می‌توانست بسیار بدتر باشد.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا