اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین از ۷۰٬۰۰۰ دلار عبور کرد

دقایقی پیش قیمت بیت کوین برای اولین بار از ماه آپریل از ۷۰٬۰۰۰ دلار عبور کرد و به اوج ۷۰٬۲۰۰ دلاری رسید. تحلیلگران معتقدند با توجه به پایان فاز تثبیت بیت کوین، این ارز دیجیتال در مسیر رکوردشکنی و ثبت اوج جدید قرار گرفته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، افزایش قیمت بیت کوین در حالی رخ می‌دهد که توجه سرمایه‌گذاران سازمانی دوباره به سمت ETFهای اسپات آمریکایی جلب شده است. بر اساس داده‌های وب‌سایت فارساید (Farside)، در طول هفته گذشته، نزدیک به یک میلیارد دلار سرمایه جدید به ETFهای اسپات بیت کوین وارد شده است.

ورود سرمایه جدید به ETFهای اسپات بیت کوین در حالی اتفاق می‌افتد که هفته گذشته نرخ تورم ماه آپریل در قالب شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) پایین‌تر از پیش‌بینی‌ها و برابر با ۳.۴٪ اعلام شد. این اتفاق باعث شده تا در حال حاضر امید زیادی به کاهش نرخ بهره از اوج ۲۳ ساله خود در میان معامله‌گران وجود داشته باشد.

به دنبال رشد قیمت بیت کوین و عبور از ۷۰٬۰۰۰ دلار، بیش از ۳۷ میلیون دلار از قراردادهای آتی این ارز دیجیتال لیکویید شد که ۳۵ میلیون دلار آن را پوزیشن‌های شورت تشکیل می‌دهند. حجم لیکویید شدن پوزیشن‌های بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته نیز به بیش از ۷۰ میلیون دلار رسیده است.

حجم پوزیشن‌های لیکویید شده در ۲۴ ساعت اخیر - منبع: Coinglass
حجم پوزیشن‌های لیکویید شده در ۲۴ ساعت اخیر – منبع: Coinglass

شمارش معکوس برای رکوردشکنی بیت کوین

در صورتی که روند فعلی ادامه پیدا کند، قیمت بیت کوین می‌تواند از انتظارات فراتر برود. در حال حاضر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بیت کوین در حوالی ۶۴٬۳۷۱ دلار است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در محدوده مثبت قرار گرفته که همه از تداوم روند صعودی بیت کوین حمایت می‌کنند. بیت کوین با شکستن مقاومت ۶۸٬۰۰۰ دلاری نشان داده که در مسیر رسیدن به ۷۳٬۷۷۷ دلار قرار گرفته است، با این حال احتمالا در این سطح با مقاومت شدید فروشندگان مواجه خواهد شد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در سمت مقابل اما اگر قیمت بیت کوین به زیر میانگین‌های متحرک خود اصلاح شود، این ارز دیجیتال ممکن است با ریزش قابل توجهی روبه‌رو شود و به محدوده ۵۶٬۵۵۲ تا ۵۹٬۶۰۰ دلار سقوط کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا