استخراج

ارزش 100 دلار بیت کوین در زمان استخراج آخرین کوین چقدر خواهد بود ؟

همه می‌دانند که روزی استخراج بیت کوین (bitcoin) به پایان خواهد رسید و آخرین کوین (coin) استخراج می‌شود. احتمال زده می‌شود که آخرین کوین در سال ۲۱۴۰ استخراج شود و حال این سوال پیش می‌آید که ارزش ۱۰۰ دلار از این ارز در آن زمان چقدر خواهد بود؟

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بیت کوین و صعودی شگفت‌انگیز

برای تخمین قیمت بیت کوین در آینده، باید نگاهی به مدل‌های رشد ارز‌های دیجیتال بیاندازیم. دو مدل مشهور در این میان وجود دارد که یکی از آنها روند فوق‌العاده پارابولیک (parabolic) و دیگری نیز مدل قیمتی انباشت به جریان است. اگر ما چنین فرض کنیم که پذیرش عام و گسترده سلطان ارز‌های دیجیتال در سطح جهان صورت گیرد، دیگر پول دیگری موجود نخواهد بود و این ارز پول رایج جهان خواهد بود.

هال فینی (Hal Finney) در سال ۲۰۰۹ پیش‌بینی کرده بود که روزی قیمت پادشاه ارز‌های دیجیتال به ۱۰ میلیون دلار برسد. البته روش محاسبه او مورد بازبینی قرار گرفته است و حال پیش‌بینی ۱۸ میلیون دلار برای هر کوین هم در مورد این ارز مطرح است.

روند فوق‌العاده پارابولیک 

بیت کوین

این مدل در ارتباط نزدیک با مدل انباشت به جریان است. در حالی که بسیاری از سرمایه‌گذاران ایده رشد پارابولیک بیت کوین را نادیده می‌گیرند اما تاریخ این ارز دیجیتال چنین رشدی را نشان داده است. بزرگترین ارز دیجیتال جهان از منحنی پذیرش فناوری S تبعیت می‌کند زیرا علاوه بر واحد پول بودن، یک فناوری جدید هم هست.

بیت کوین

آیا به شباهت‌های مدل پارابولیک و منحنی S توجه می‌کنید؟ آنها هر دو پارابولیک هستند. ما ممکن است ببینیم که بزرگترین ارز دیجیتال جهان از منحنی شیب‌دار‌تری از آنچه که تلفن‌های همراه و اینترنت به نمایش می‌گذارند، تبعیت و دنباله‌روی نماید.

مدل انباشت به جریان بیت کوین 

بیت کوین

انباشت به جریان به معنی تعداد سالی است که طول می‌کشد تا موجودی حال حاضر یک دارایی تولید شود. انباشت به جریان طلا ۶۲ است و این یعنی که ۶۲ سال طول می‌کشد تا موجودی طلای حال حاضر جهان تولید شود. در حال حاضر، این رقم برای بیت کوین ۲۵ است که بعد از هاوینگ (halving) امسال به ۵۰ خواهد رسید.

افزایش قیمت پارابولیک بیت کوین با نصف شدن پاداش بلاک هم‌پوشانی دارد. مدل انباشت به جریان یک حجم بازار یک ترلیون دلاری را برای بیت کوین بعد از هاوینگ پیش رو پیش‌بینی می‌کند و این یعنی ۵۵۰۰۰ دلار برای هر کوین.

تخمین فینی در سایه دو مدل مذکور

Credit Suisse تخمین می‌زند که ثروت جهانی خانوار‌ها حدود ۳۶۰ ترلیون دلار است و با تقسیم این رقم بر ۲۱ میلیون بیت کوین، قیمت هر کوین را ۱۷۱۴۲۸۵۷ دلار پیش‌بینی می‌کند. البته چهار میلیون کوین هم در این میان گم شده و اگر این نکته را هم در محاسبات لحاظ کنیم، ۲۱۱۷۶۴۷۰.۵۸ رقم مورد نظر خواهد بود.

فرض کنیم که پذیرش کامل سلطان ارز‌های دیجیتال در سال ۲۱۴۰ روی دهد؛ در این حالت ۱۰۰ دلار سرمایه‌گذاری در بیت کوین، در آن زمان ارزشی در حدود ۲۳۸۳۷۳.۷۷ دلار خواهد داشت. نظر شما چیست؟ قیمت هر بیت کوین در سال ۲۱۴۰ چقدر خواهد بود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا