اخبار خارجی

قیمت بیت کوین ۱۵۰۰ دلار کاهش یافت؛ دلیل ریزش ناگهانی بازار چه بود؟

قیمت بیت کوین به دنبال ریزش بازارهای جهانی، در چند ساعت بیش از ۱,۵۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داد. ارزش بازار ارزهای دیجیتال در کمتر از ۴ ساعت، بیش از ۴۰ میلیارد دلار کاهش یافت.

شب گذشته قیمت بیت کوین در یک رالی صعودی کوتاه‌مدت تا محدوده ۲۴,۳۰۰ دلار افزایش یافت. اما امروز با آغاز کار بازارهای جهانی و ریزش قیمت‌ها در این بازارها، قیمت بیت کوین نیز کاهش یافت و بازدهی آن به رنگ قرمز درآمد. قیمت بیت کوین با رسیده به محدوده ۲۲,۷۰۰ دلار، ۳.۵ درصد ریزش کرد. این در حالی است که قیمت آلتکوین‌ها ریزش بیشتری را به ثبت رساندند. این ریزش در قیمت بیت کوین با ریزش شدید بازارهای مالی سنتی همزمان بود. شاخص‌های اصلی بازارهای مالی در اروپا و همچنین شاخص معاملات آتی در امریکا در ساعات اولیه آغاز به کار بازارهای جهانی، ریزش داشتند. به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین نیز به همین دلیل کاهش یافته است.

ریزش ۱۵۰۰ دلاری قیمت بیت کوین

ریزش قیمت بیت کوین

روز گذشته، روز خوبی برای بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال بود. قیمت اولین رمز ارز جهان بار دیگر به سمت بالاترین قیمت تاریخی خود در محدوده ۲۴,۳۰۰ دلار یورش برد و فعالان بازار را به شکست این محدوده و ایجاد قله جدید در نمودار قیمتی، امیدوار کرد. اما امروز بازار روی دیگر خود را به معامله‌گران نشان داد. مخصوصا در ساعات گذشته، خبری از رشد قیمتی نبود و شاهد ریزش شدید در قیمت بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال بودیم. در زمان نگارش این خبر قیمت بیت کوین در محدوده ۲۲,۷۰۰ دلار معامله می‌شود. بدین صورت قیمت BTC تنها در سه ساعت بیش از ۱۵۰۰ دلار کاهش یافت.

کمترین قیمت ثبت شده بیت کوین در صرافی بایننس ۲۲,۳۵۰ دلار بوده است. در حال حاضر قیمت کمی از ریزش خود را ریکاوری کرده و باید دید آیا قیمت بیت کوین مجددا به سمت ۲۴,۰۰۰ دلار حرکت خواهد کرد؟

ریزش آلتکوین‌ها

به دنبال ریزش قیمت بیت کوین، سایر ارزهای دیجیتال موسوم به آلتکوین‌ها نیز با ریزش شدیدتری همراه بودند.برای مثال قیمت ریپل ۸.۵۵ درصد، اتریوم ۷ درصد و لایت کوین ۱۰ درصد ریزش قیمتی را به ثبت رسانده‌اند. در اثر این ریزش ناگهانی، در مجموع نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای دیجیتال کاسته شد. این اصلاح قابل توجهی برای بازار ارزهای دیجیتال بود.

دلیل ریزش بازار چه بود؟

در زمان نگارش این خبر، بازارهای اروپا نزولی هستند. شاخص FTSE100 نزدیک به ۳ درصد کاهش یافته است. یکی از دلایل وقوع چنین اتفاقی را می‌توان رشد مجدد ویروس کرونا در انگلستان بیان کرد. بسیاری از کشورهای اروپایی مرزهای خود را بر روی کشور انگلیس بسته‌اند. چنین وضعیتی مجددا عدم قطعیت ناشی از این ویروس را افزایش داده و واکنش این چنینی بازارهای مالی را به همراه داشته است.

روز شنبه بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، کنفرانس مطبوعاتی اضطراری برگزار کرد و در آن شرایط سخت‌گیرانه‌تری در زمینه مهار ویروس کرونا اعلام کرد. او در این کنفرانس اعلام کرد که شرایط به روزهای اولیه قرنطینه بازگشته است.

این شرایط جدید تلاشی برای جلوگیری از نوع جدید ویروس کروناست که در مقایسه با نوع قبلی ۷۰ درصد سریعتر گسترش می‌یابد.

بازارهای معاملات آتی در ایالات متحده نیز به دنبال ریزش در بازارهای اروپا، ریزشی بودند. این فشار فروش در این بازارها کاملا مشهود است و بازارهای مالی اروپا و امریکا را به رنگ قرمز درآورده است. معاملات آتی شاخص اس اند پی ۵۰۰، نزدک و داو جونز ۰.۴ درصد کاهش یافته‌اند. باید دید این فشار فروش در بازارهای مالی و همچنین در بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین همچنان ادامه دار خواهد بود؟ یا فشار فروش مقطعی بوده و بازار مجددا ریکاوری خواهد شد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا