مبتدی مقالات

پس از پایان بحران ویروس کرونا، برای بیت کوین چه اتفاقی می‌افتد؟

در حال حاضر بیماری کرونا همه چیز را در سرتاسر دنیا به هم ریخته است اما این وضعیت سریعتر از آنچه که فکر می‌کنید تغییر خواهد کرد. قیمت بیت کوین پس از پایان این پاندمی چگونه است؟

از زمان شیوع این بیماری، تولید محصولات پزشکی، آزمایشات و تجهیزات محافظت شخصی در جهان افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر دانشمندان چندین واکسن امیدوارکننده، درمان‌های موثر و داروهایی تولید کرده‌اند که به افراد کمک می‌کنند تا کمتر در معرض این بیماری قرار بگیرند و خطر مرگ و میر ناشی از آن کمتر شود. احتمالا مدتی طول بکشد تا این واکسن‌ها به دست همه کسانی که به آنها احتیاج دارند، برسد اما دیگر اینکه این مسئله مطرح نیست. در حال حاضر  تنها سوال این است که چه زمانی؟ شرط می بندم که زودتر از آنچه فکرش را بکنید به دست شما خواهد رسید. آنگاه قیمت بیت کوین پس از دوران کرونا چه تغییری خواهد کرد؟

هنگامی که کرونا را مهارکنیم و زندگی به حالت عادی برگردد. جهان به معنای واقعی تغییر می‌کند و بشر با مشکلات عظیمی روبرو خواهد شد. افراد فقیر متوجه خواهند شد که در زمان کووید ۱۹ چه رنجی کشیده‌اند در حالی که کارگران حال بهتری داشته‌اند. دولت‌ها کسری بودجه بسیار زیادی خواهند داشت. بانک‌های مرکزی تریلیون‌ها دلار دارایی بی ارزش در ترازنامه خود داشته و حقوق بازنشستگی نیز از تعهدات خود کمتر می شود. به همه اینها مشکلاتی که قبل از COVID-19 وجود داشته است نیز اضافه می‌شود.

نقش بیت کوین در دوران پسا کرونا چیست؟

تاثیر کرونا بر بیت کوین

بهبود اقتصاد جهانی مدت زمان زیادی طول می‌شد. برای بسیاری از طرفداران بیت کوین ، این وضعیت به اولین رمز ارز بازار فرصتی می‌دهد تا ارزش واقعی خود را نشان دهد. Bitcoin یک سیستم ضد تورم است و یک شبکه پرداخت بی طرف، با یک سیاست پولی ثابت و قابل پیش بینی دارد که  بر پروتکل‌های باز و قابل دسترسی، مبتنی است. این ارز دیجیتال به عنوان پولی برای همه مردم نام‌گذاری شده است. به همین دلیل است که گروه‌های چت در مورد سود بیت کوین، اهداف قیمتی آن و رمز ارزهای مشهور حوزه DeFi صحبت‌های زیادی می‌کنند. مشخص است که این موارد به دیدگاه فرد بستگی دارد.

در حالی که اکثر مردم هنگام بالا رفتن قیمت‌ها در بهار و تابستان دست روی دست گذاشته بودند، صندوق‌های سازمانی بیت کوین، ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید به این فضا اضافه کردند که این رقم ۴ برابر مجموع سال‌های گذشته بود.
موسسه گلدمن ساکس (Goldman Sachs) پس از آنکه به سرمایه‌گذاران گفت که بیت کوین یک کلاس دارایی نیست، یک مدیر جدید دارایی‌های دیجیتال استخدام کرد.(که مثل این است که بگوییم “ماشین‌ها بی فایده هستند” و سپس مدیر فناوری خودرو استخدام کنیم.)
برخی از شرکت‌ها بیت کوین را به ذخایر مالی خود وارد کرده‌اند. تعداد کیف پول‌های بیت کوین همچنان در حال افزایش است. خرید، فروش و استفاده از بیت کوین از هر زمان دیگری آسان‌تر، ایمن‌تر بوده و قانون گذازی بهتری دارد.
شبکه لایتنینگ (Lightning Network) یک سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین بیت کوین است که این اواخر از نظر تعداد شرکت‌کنندگان و ظرفیت پرداخت به بالاترین حد خود رسیده است. مردم لبنان و آرژانتین گزارش می‌دهند که به بیت کوین بیشتر از ارزهای کشورشان اعتماد دارند.

آیا دارندگان بیت کوین در مورد این موارد دروغ می‌گویند؟

فکر نمی‌کنم زیرا هرگز این موارد را در گروه‌های چت ندیدم. هر چند وقت یک بار در توییتر، با ده‌ها توییت درمورد اینکه چه زمانی پوزیشن Short ببندیم و چگونه Long بگیریم، همراه می شویم. قیمت بیت کوین در حال بالا رفتن است. این یک امید یا حدس و گمان صرف نیست. هر معیار، داده و همبستگی تاریخی پیش بینی می‌کند که قیمت بیت کوین برای چندین سال دیگر افزایش می‌یابد، همانطور که از ابتدای سال ۲۰۱۹ این اتفاق افتاده است. سوال این است که ما با این همه دستاورد چه خواهیم کرد؟

 

آیا فقط می‌توانیم آنها را از یک پلتفرم وام دهی به پلتفرم دیگر بچرخانیم تا بازده خود را بیشتر کنیم؟ یا آنها را در چند طرح دیفای قرار دهیم؟ آیا ما از پول نقد ارزان برای بالا بردن قیمت استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم سهام خود را به ابله‌تر یا حریص تر از خودمان بفروشیم؟ در دنیای پس از ویروس کرونا که بشریت برای یافتن مسیر رو به جلوی خود تلاش می‌کند، اگر بزرگترین مدافعان بیت کوین فقط در مورد قیمت آن صحبت کنند و اگر بزرگترین ویژگی آن‌را قیمت بالای آن بدانند، بیت کوین چگونه رشد می‌کند؟

اگر هرگز به مردم فرصت ندهیم که به انقلاب واقعی اهمیت دهند، شبکه‌های مالی باز و بدون نیاز به مجوز از نهاد مرکزی، که هیچ کس نمی‌تواند آنها را دستکاری کرده یا کلاهبرداری کند، چه اتفاقی می افتد؟ چه اتفاقی می افتد اگر مردم به آن اهمیت ندهند؟ از آن بدتر چه اتفاقی می‌افتد اگر ما به آن اهمیت ندهیم؟ تصور چندصدهزار دلاری شدن بیت کوین مردم را مدهوش کرده است

فرصت واقعی کووید ۱۹ برای قیمت بیت کوین چیست؟

تاثیر کرونا بر قیمت بیت کوین

بدون شک بیت کوین در میان یک جهش بزرگ و چند ساله قرار دارد. شاید امروز قیمت کاهش یافته باشد اما مسیر مشخص است: صعودی. وقتی قیمت بیت کوین بالا می‌رود، همیشه توجهات را به خود جلب می‌کند.

آیا این توجه مجدد، منجر به سیستم‌های پولی بهتر، آزادتر و منصفانه‌تری خواهد شد؟ آیا می‌توانیم از این لحظه استفاده کنیم تا امور مالی و تجاری برای همه مردم و نه فقط افراد خوش شانس، قابل دسترسی باشد؟ اگر بخواهیم قطعا می‌توانیم اینکار را انجام دهیم.

هر چقدر آینده تاریک به نظر برسد، بشریت همیشه پیروز می‌شود. ما یک ظرفیت شگفت انگیز برای یادگیری، تغییر و استقامت داریم. وقتی مفاهیم جدید زندگی ما را بهتر می‌کنند، آنها را می‌پذیریم و وقتی تجربه راهی بهتر به ما نشان می‌دهد، مفاهیم قدیمی را رد می‌کنیم. بیت کوین برای موفقیت فقط باید یک کار انجام دهد: نشان دادن راهی بهتر به انسان‌ها.

بیماری کرونا با تمامی گرفتاری‌هایش به پایان خواهد رسید. اما تاثیر آن بر سبک زندگی و اقتصاد ممکن است سال‌ها باقی بماند. بیت کوین در مقایسه با سایر دارایی‌ها عملکرد بسیار بهتری را در سال ۲۰۲۰ به ثبت رسانده است. در نگاه سرمایه‌گذاران بیت کوین ماهیت پول خود را از دست داده و به یک دارایی ذخیره ارزش تبدیل شده است. به نظر شما در دوران پس از کرونا، بیت کوین چه جایگاهی در میان عامه مردم پیدا خواهد کرد؟

منبع
hackernoon

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا