اخبار خارجی

۱۰۰ میلیون دلار شیبا اینو اهدایی به ویتالیک بوترین بازگردانده شد

ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، طی سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰٪ از کل عرضه شیبا اینو را از توسعه دهندگان ناشناس آن دریافت کرده بود. او در می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) تصمیم گرفت ۹۰٪ از توکن‌های شیبا که در اختیار دارد را بسوزاند و ۱۰٪ باقیمانده را به صندوق خیریه درمان کرونا در هند با نام CryptoRelief منتقل کند. ارزش هدیه اهدایی ویتالیک به این صندوق در زمان انتقال حدود ۱.۲ میلیارد دلار بود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، بنیاد کریپتوریلیف (CryptoRelief)، ۱۰۰ میلیون دلار از مبلغ اهدایی بوترین به این صندوق خیریه درمان کرونا را، به او برگرداند تا شخصا در مورد نحوه هزینه کردن آن در پروژه‌های خاص مربوط به کرونا تصمیم‌گیری کند.

ویتالیک بوترین در اردیبهشت ۱۴۰۰، ۵۰ تریلیون توکن شیبا (SHIB) به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار به یکی از صندوق‌های درمان کرونا در کشور هند به نام کریپتوریلیف (CryptoRelief) اهدا کرد. این صندوق توسط ساندیپ نیلوال (Sandeep Nailwal)، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد اجرایی پالیگان، تأسیس شده است.

ساندیپ نیلوال در توییت روز جمعه (۸ بهمن ۱۴۰۰)، اعلام کرد:

طی گفت‌و‌گوهایی با ویتالیک در مورد نحوه سرعت بخشیدن به فعالیت‌های صندوق در هند، تصمیم گرفتیم ۱۰۰ میلیون دلار USDC از مبلغ اهدایی ویتالیک را به او برگردانیم تا سریعا برای پروژه‌های پر ریسک و با دستاورد بالا صرف شود.

شیبا ویتالیک صرف کرونا می‌شود

ساندیپ در ادامه توییت‌های خود اشاره داشت به این که وضعیت قوانین هندوستان در تصمیم‌ بر انتقال مبلغ ذکر شده به ویتالیک تأثیر داشته است. او گفت:

با توجه به منشا خارجی این صندوق و قوانین هندوستان، کریپتوریلیف از ابتدا در مورد نحوه توزیع بودجه برای استفاده در هندوستان دقت بسیار داشته است. اما با توجه به این که من یکی از شهروندان هندوستان هستم باید در مورد پروژه‌هایی که بودجه در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود، احتیاط بیشتری داشته باشم. ویتالیک، با توجه به اینکه شهروند هندوستان نیست، می‌تواند در این کار سریع‌تر باشد و روند تصمیم‌گیری و تخصیص بودجه به پروژه‌های پر خطر اما با دستاورد بالا را تسریع بخشد.

ویتالیک بوترین در توییتی عنوان کرد که او سازمانی با نام Balvi را بنیان‌گذاری کرده است تا بتوانند این سرمایه را بهتر مدیریت کنند. این سازمان سرمایه خود را به پروژه‌هایی اختصاص می‌دهد که در تحقیقات مرتبط با واکسن بیماری کویید، تهویه و تصفیه هوا و سایر حوزه‌ها فعالیت می‌کنند.

شیبای انتقال داده شده به او، اکنون به استیبل کوین USDC تبدیل شده است تا کمک‌های مالی آینده فشار فروش جدیدی بر توکن SHIB وارد نکند.

منبع
coindesku.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا