اخبار خارجی

ثابت ماندن نرخ بهره فدرال رزرو؛ قیمت بیت کوین در تلاطم

پس از آنکه فدرال رزرو اعلام کرد نرخ بهره بدون تغییر باقی مانده است، قیمت بیت کوین، رمزارز برتر بازار تا ۳۹,۲۱۹ دلار افزایش یافت. سپس تا محدوده ۳۷۰۰۰ دلار کاهش یافت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، فدرال رزرو در بیانیه پس از نشست خود اذعان داشته است که ممکن است نرخ بهره در اواسط ماه مارس افزایش یابد، اما در حال حاضر زمانبندی دقیقی وجود ندارد.

قیمت بیت کوین - نرخ بهره فدرال رزرو
قیمت بیت کوین

انتظار می‌رفت که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را افزایش دهد. تغییر ناگهانی موضع فدرال رزرو به نفع رمزارزها و بازار بورس بوده است.

اوایل هفته جاری، طی فروش عمده که تحلیلگران معتقدند به دلیل شرایط نامساعد اقتصاد کلان به وجود آمده بود، قیمت بیت کوین تا سطح ۳۲,۰۰۰ دلار کاهش یافت.

تحلیلگران معتقدند که رمزارزها و سایر دارایی‌ها توانسته‌اند از سیاست پولی به شدت آسان بانک مرکزی به نفع خود استفاده کنند و شرایط نامساعدی که شیوع ویروس کرونا به وجود آورده است را اندکی بهتر کنند.

در ماه مارس ۲۰۲۰، فدرال رزرو نرخ بهره کوتاه‌مدت را به صفر الی ۰.۲۵٪ کاهش داده بود.

هم‌چنین انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا طرح خرید اوراق قرضه بی‌سابقه خود را در ماه مارس (اواسط اسفند اوایل فروردین ماه) پایان دهد. این طرح اکنون به ۳۰ میلیارد دلار در هر هفته کاهش یافته است.

جروم پاول رییس فدرال رزرو گفته است که موارد مبتلا به امیکرون به شدت کاهش یافته است، اما در ادامه افزود که این ویروس هم‌چنان مسبب ایجاد شرایط بسیار دشواری است.

طبق گفته پاول، نرخ تورم بسیار بیشتر از هدف ۲ درصدی بانک مرکزی باقی مانده است. وی گفت:

ما می‌دانیم که نرخ تورم زیاد، شرایط بسیار سختی را به مردم تحمیل می‌کند.

پس از انتشار بیانیه فدرال رزرو، قیمت بیت کوین تقریبا ۱۰۰۰ دلار افزایش یافت و به ۳۹,۰۰۰ دلار نزدیک شد. اما با وجود نوسان بالا، قیمت فعلی بیت کوین به ۳۷,۱۳۰ دلار رسیده است.

فدرال رزرو پیش‌بینی کرده است که نرخ بهره در ماه مارس ۰.۲۵٪ افزایش یابد. این مقدار کمتر از افزایش ۰.۵ درصدی است که بعضی از تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند. گفتنی است نرخ بهره در حال حاضر بدون تغییر باقی مانده است.

فدرال رزرو در این خصوص گفته است:

کمیته اجرایی تصمیم گرفته است تا افزایش نرخ بهره را بر روی صفر الی ۰.۲۵٪ حفظ کند. با توجه به تورم بیشتر از ۲ درصدی و بازار کار قوی و منسجم، کمیته پیش‌بینی می‌کند که به‌زودی شرایط برای افزایش نرخ بهره مناسب شود.

پس از اعلام این خبر، بورس نزدک با افزایش شاخص ۳.۳۱٪ همراه شد و قیمت اتر نیز از ۲۷۰۰ دلار عبور کرد. هرچند هر دو با مقداری اصلاح مواجه شدند.

فدرال رزرو هم‌چنین مقدار خرید دارایی را کاهش داد و این طرح را در اوایل ماه مارس پایان خواهد داد.

فدرال رزرو از ابتدای ماه فوریه، موجودی اوراق بهادار خزانه خود را حداقل ۲۰ میلیارد دلار در هر ماه و اوراق بهادار با پشتوانه رهن را حداقل ۱۰ میلیارد دلار در هر ماه افزایش خواهد داد.

به نظر شما قیمت بیت کوین به ۴۰۰۰۰ دلار می‌رسد؟

منبع
u.todaytrustnodes

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا