متوسط سرمایه گذاری

شاخص‌ها نشان می‌دهند بیت کوین به یک ابزار سرمایه گذاری تبدیل شده است!

آیا به بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه می‌کنید؟ چه مقدار از دارایی خود را وارد بازار ارزهای دیجیتال کرده و  به BTC تبدیل می‌کنید؟ در این مقاله ۴ شاخص را نمایش داده‌ایم که نشان می‌دهد باید نگاه جدیتری به اولین ارز دیجیتال بازار داشته باشیم.

سبد سرمایه‌گذاری ۶۰/۴۰ ( ۴۰ درصد سرمایه به خرید دارایی با درآمد ثابت و ۶۰ درصد سرمایه در بازارهای مالی سرمایه‌گذاری شود) به طور سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در وضعیت فعلی اقتصاد این روش آزمون خود را پس نداده است. ترازنامه بانک مرکزی در حال افزایش است و نرخ بهره در پایین ترین سطح قرار دارد. این بدان معناست که سرمایه گذاران در حال دستیابی به بازده بسیار وسیع هستند. وضعیت بازار بیت کوین در این شرایط چگونه است؟

سرمایه گذاری در بیت کوین

سرمایه گذاری بیت کوین قیمت بیت کوین

مشاوران مالی باید در مورد متنوع سازی سبد پرتفوی، به ویژه در مورد بیت کوین، با مشتریان خود صحبت کنند. ارزهای دیجیتال سود بالایی را ارائه می‌دهند که با گروه‌های دارایی سنتی همبستگی ندارند. این مزیت متنوع سازی سرمایه گذاری به این معنی است که بیت کوین می‌تواند یک محافظ اصلی برای سرمایه شان در برابر خطرهای نزولی شدید دیگر بازارها باشد.

ما این را در ماه اکتبر دیدیم، زمانی که VIX (معیار انتظارات اندازه گیری نوسانات) ۵۰ درصد افزایش یافت و بیت کوین قوت خود را حفظ کرد، و تقریبا ۲۵ درصد افزایش یافت. اين برای يک پناهگاه امن برای حفظ ارزش سرمایه‌ها چطور است؟

شرکت‌ها همچنین از بیت کوین برای جلوگیری از کاهش ریسک پرتفوی خود استفاده می‌کنند. در ماه سپتامبر، میکرو استراتژی (MicroStrategy) اعلام کرد که ۱۷۵ میلیون دلار بیت کوین خریداری و سرمایه گذاری خواهد کرد. این شرکت مورد معامله نزدک (Nasdaq) قصد دارد طی ۱۲ ماه آینده تا ۲۵۰ میلیون دلار در ترکیبی از دارایی‌ها مانند سهام، اوراق قرضه و بیت کوین سرمایه گذاری کند.

تخصیص دارایی و متنوع سازی در سرمایه گذاری به چه معناست؟

سرمایه گذاران می‌توانند درسی را از این حرکت شرکت میکرو استراتژی بگیرند. برای اینکه تخصیص اندک سرمایه به بیت کوین می‌تواند تأثیر افزایش تورم را که باعث از بین رفتن قدرت خرید پول نقد می‌شود، جبران کند. یک فرصت خوب وجود دارد که مشتریان پول بیشتری را برای سرمایه گذاری در بیت کوین بگذارند و از مشاوران خود کمک گیرند: طبق بررسی‌های صورت گرفته شده، ۶ درصد مشاوران مالی از مشتریانی که در حوزه رمزنگاری شده فعالیت می‌کنند سوالاتی دریافت کرده‌اند. وقت آن رسیده است که بیت کوین را به عنوان نوعی از دارایی در نظر بگیریم. در اینجا چهار نمودار ارائه شده است که مزیت و فایده بیت کوین را برای مشتریان سرمایه گذاری نشان می‌دهد.

بیت کوین همزمان با حجم بدهی‌هایی با بازده منفی، رشد کرده است

این بدان معناست که سرمایه گذاران با دارایی‌های با بازدهی منفی هنگام رشد کردن اوراق قرضه، ضرر می‌کنند. افزایش ترس ، سرمایه گذاران بیشتری را به سمت اوراق قرضه سوق داده و باعث شده بازده در برخی کشورها به قلمرو منفی برسد. اما با وجود همه این عدم اطمینان، بیت کوین درخشش خود را حفظ کرده است.

سرمایه گذاری بیت کوینبیت کوین با طبقه دارایی‌های سنتی همبستگی ضعیفی دارد

به زبان ساده، بیت کوین در صورت سقوط سهام می‌تواند یک پوشش ریسک مفید ارائه دهد. حتی می‌تواند به عنوان یک پوشش ریسک در برابر ریسک کالا و ارز کار کند.

خرید و سرمایه گذاری بیت کوینبا سرمایه گذاری در بیت کوین ریسک به شدت کاهش می‌یابد

نسبت شارپ، اندازه گیری بازده تنظیم شده توسط ریسک است. بنابراین، علی رغم نوسانات زیاد، بیت کوین در سال‌های اخیر همچنان توانسته دارایی سنتی را پشت سر بگذارد.

سرمابه گذاری BTC

بیت کوین در کشورهای در حال توسعه محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند

 مصرف کنندگان در سراسر جهان از بیت کوین برای معاملات پرداختی و حواله‌ها استفاده می‌کنند. این برای سرمایه گذاری بلند مدت که بیت کوین را به عنوان یک فروشگاه بین‌المللی با ارزش و ابزار مبادله‌ای در اختیار دارند بسیار عالی است. تصویر زیر پاسخ افراد را به این سوال که رمز ارز چقدر در کشور شما رواج دارد، نشان می‌دهد.

سرمایه گذاری بیت کوین در کشورهای مختلف

از زمان معرفی بیت کوین حدودا ۱۰ سال می‌گذرد. در این سال‌ها بیت کوین به خوبی توانسته خود را به عنوان یک دارایی ذخیره ارزش و ابزاری برای سرمایه گذاری معرفی کند. این روزها سرمایه‌گذاران بیت کوین را ابزاری برای محافظت از ارزش سرمایه خود و پوشش زیان در سایر بازارها استفاده می‌کنند. همانطور که در بخش اول این مقاله نشان دادیم، بسیاری از شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در دنیا، اقدام به خرید رمز ارز BTC کرده‌اند. بسیاری از این شرکت‌های بخشی از پرتفوی سرمایه‌گذاری خود را به بیت کوین اختصاص داده‌اند. آیا شما نیز برای سرمایه‌گذاری اولین رمز ارز بازار را انتخاب می‌کنید؟

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا