تحلیل تکنیکال

قیمت بیت‌ کوین احتمالا اصلاح عمیق دیگری در پیش دارد

رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر مطرحی که به درستی عقب‌نشینی پیش از هاوینگ قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی کرده بود، اکنون هشدار داده است قیمت این ارز دیجیتال احتمالا با کاهش چشمگیری روبرو شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این تحلیلگر، به ۷۹٬۹۰۰ مشترک کانال یوتیوب خود گفت این احتمال وجود دارد که بیت کوین با بیش از ۸٪ کاهش نسبت به قیمت کنونی، روبرو شود.

قیمت بیت کوین اصلاح عمیقی پیش‌رو دارد

رکت کپیتال در ویدیوی خود بیان کرد:

اگر قرار باشد عمیق‌ترین اصلاح این چرخه یا حداقل برابر با عمیق‌ترین اصلاح در چرخه یعنی ۲۳.۸٪ را تجربه کنیم چه؟ در چنین حالتی، قیمت ۵۵٬۰۰۰ دلار را خواهیم دید.

با این وجود، رکت کپیتال معتقد است کاهش عمیق‌تر از این، در این نقطه از چرخه بسیار بعید است. وی بیان کرد که بسیار محتمل است بیت کوین به کف محلی کاهش پیدا یا اینکه یک عقب‌نشینی کم عمق را تجربه کند.

آیا این احتمال وجود دارد که ما اصلاح عمیق‌تری را با فاصله نه چندان زیاد پس از مشاهده عمیق‌ترین اصلاح در این چرخه پس از هاوینگ ببینیم؟

در حدود اواخر آوریل تا اوایل ماه می، ما یک اصلاح عمیق و رکوردشکنی را در این چرخه تجربه کردیم که از عقب‌نشینی اولیه سال ۲۰۲۳ پیشی گرفت. یک سال و نیم طول کشید تا این رکورد جدید محقق شود.

صحبت در مورد رکوردشکنی دیگری تنها یک ماه و نیم بعد، دور از ذهن به نظر می‌رسد. بعید است که در این چرخه از عقب‌نشینی قبلی پیشی بگیریم. اکنون یا در کف هستیم یا اینکه یک عقب‌نشینی دیگر را تجربه خواهیم کرد.

هشدار در مورد تغییر دامیننس بیت کوین در سه ماهه دوم سال

اخیرا، بازار ارزهای دیجیتال بر عملکرد بیت کوین متمرکز شده است، به خصوص که در سطوح حساسی قرار دارد. با این حال، مایک مک گلون (Mike McGlone)، تحلیلگر بلومبرگ، هشدار داد و خطرات احتمالی را با ورود به سه ماهه دوم بیان کرد. با ورود به سه ماهه دوم، نگرانی‌هایی در مورد تغییر احتمالی در دامیننس بیت کوین در بازار وجود دارد. این تغییر می‌تواند پیامدهای مهمی برای روند صعودی جاری داشته باشد.

علیرغم عملکرد قوی بیت کوین در نیمه اول سال، مک گلون معتقد است که در نیمه دوم این احتمال وجود دارد که این روند معکوس شود. به عقیده او اگر کالاها از الگوی معمول کاهش قیمت خود پیروی کنند و دارایی‌های پرریسک عقب‌نشینی جزئی را تجربه کنند، بازار می‌تواند به سمت کاهش تورم سوق پیدا کند، مشابه تورمی که در سال ۲۰۲۲ به اوج خود رسید.

منبع: بلومبرگ
منبع: بلومبرگ

بازپرداخت آتی بدهی صرافی Mt. Gox، یک رویداد مهم ناشی از فروپاشی صرافی بیت کوین ژاپنی در سال ۲۰۱۴ بر پیچیدگی این داستان می‌افزاید. این رویداد که قرار است در ماه جولای آغاز شود، می‌تواند باعث بازگشت ۹ میلیارد دلار بیت کوین به طلبکاران شود. تحلیلگران به دقت وضعیت را زیر نظر دارند و فشار فروش احتمالی را پیش‌بینی می‌کنند.

این ورودِ دوباره بیت کوین به گردش، بحث‌هایی را در مورد تأثیر کوتاه مدت آن بر قیمت بیت کوین و احساسات بازار برانگیخته است. از طرفی نشانه‌هایی در رابطه با رفتار «خرید در کف» در بین سرمایه‌گذاران در صرافی‌هایی مانند بای‌بیت (ByBit) دیده شده است. افزایش اخیر نسبت خرید/فروش بیت‌کوین نشان‌دهنده تداوم انعطاف‌پذیری بازار است.

نسبت خرید/فروش تیکر بیت کوین - منبع: کریپتوکوانت
نسبت خرید/فروش بیت کوین از سوی معامله‌گران تیکر – منبع: کریپتوکوانت

منبع
دیلی هودلکوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا