اخبار خارجی

فدرال رزرو نرخ بهره را تقریبا به صفر رساند؛ بیت کوین واکنشی مثبت نشان داد

فدرال رزرو بیانیه غیرمنتظره ای منتشر کرد. علاوه بر ۷۰۰ میلیارد دلار تزریق پول که از این مقدار، ۵۰۰ میلیارد دلار سهم خزانه ها و ۲۰۰ میلیارد دلار در اوراق بهادار با پشتوانه رهن می‌باشد، فدرال رزرو نرخ بهره را به نزدیک صفر رساند.

دونالد ترامپ تمام تلاش خود را در مرحله اول مبارزه با ویروس کرونا به کار گرفته است. پس از کاهش نرخ بهره در هفته گذشته به ۰.۵ درصد، فدرال رزرو ساعاتی پیش اعلام کرد که از تاریخ ۲۶ مارس، نرخ بهره تقریبا به صفر درصد کاهش خواهد یافت.

در این بیانیه آمده است که “مطابق با حکم قانونی، این کمیته به دنبال شکوفایی حداکثر اشتغال به کار و ثبات قیمت ها است. ویروس کرونا در آینده نزدیک بر فعالیت های اقتصادی تاثیر منفی خواهد داشت و چشم انداز اقتصادی را با خطر مواجه خواهد کرد. در پرتو این پیشرفت ها، کمیته تصمیم گرفته است تا محدوده نرخ سرمایه های فدرال را به صفر الی یک چهارم درصد کاهش دهد.

اگر دولت آمریکا نمی‌خواست که برنامه های تسهیل گردش پول خود را افشا کند، اکنون شرایط به گونه ای رقم خورده است که آن را با صدای بلند بیان می‌کند. این اولین بار است که پس از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ چنین اقداماتی صورت گرفته است.

بیت کوین اولین دارایی تحت تاثیر این خبر

پس از اعلام این خبر، بیت کوین که تنها دارایی معامله شده در روز یک‌شنبه بود، سریعا به این خبر واکنش نشان داد و قیمت آن از ۵۱۷۰ به ۵۹۶۰ دلار افزایش یافت. این افزایش قیمت ۱۴ درصدی کمتر از یک ساعت بود.

علیرغم این نکته که بیت کوین ارتباط مستقیمی بین بازارهای جهانی دارد، ایده اصلی این ارز دیجیتال، رسیدن به جایگاهی به عنوان ذخیره ارزش ضدتورمی است. اکنون که دو ماه تا هاوینگ بیت کوین زمان باقی است، این ارز دیجیتال پس از چاپ پول بسیار زیاد توسط بانک های مرکزی مهم سراسر جهان می‌تواند با افزایش قیمت مواجه شود.

چاپ پول های اخیر، تورم ایجاد خواهد کرد و ارزش ارز سنتی را کاهش خواهد داد. آیا مردم به سمت بیت کوین روی خواهند آورد؟ گذشت زمان پاسخگوی این موضوع خواهد بود.

از نظر تکنیکال، بیت کوین از مثلث نمودار ۴ ساعته خود عبور کرده است. این موضوع به شرح زیر رخ داده است:

انتظار می‌رفت تصمیمی در خصوص اقدام کوتاه مدت بعدی طی ۱۲ الی ۲۴ ساعت آتی اتخاذ شود. با در نظر گرفتن ارتباط بین بیت کوین و بازارهای جهانی، این همان بازه زمانی است که قراردادهای آتی وال استریت زودتر از معاملات روز دوشنبه باز خواهند شد و احتمالا بیت کوین نیز اینگونه عمل خواهد کرد.

این شکست تقریبا بر روی قیمت ۵۳۰۰ دلار رخ داد و از آن موقع تاکنون، قیمت بیت کوین تقریبا افزایش ۷۰۰ دلاری داشته و به سطح مقاومتی ۶۰۰۰ دلار رسیده است.

اگرچه به نظر می‌رسد این موضوع شروع روند صعودی بیت کوین است، اما قراردادهای آتی وال استریت در سطح قرمز رنگ منفی ۴ درصد باز شده اند که نشان می‌دهد بازار در مرحله اولیه خود اقدامات ناشی از ترس را برنمی‌تابد.

پس از افزایش قیمت اخیر، قیمت بیت کوین سریعا اصلاح شد و اکنون تقریبا بر روی ۵۳۰۰ دلار قرار دارد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا