اخبار خارجی

بازگشت قیمت بیت کوین به کانال ۹۰۰۰ دلار؛ آیا روزهای طلایی این کوین در راه است؟

آخر هفته ها معمولا معاملات بیت کوین کندتر می‌شود اما امروز قیمت بیت کوین به سطح مقاومتی ۹۰۰۰ دلار رسید و رکورد جدیدی در سال ۲۰۲۰ به جای گذاشت.

برگشت قیمت بیت کوین به بالاتر از ۹۰۰۰ دلار

بیت کوین روز گذشته را در کانال ۸۰۰۰ دلار گذراند و آماده ورود به کانال ۹۰۰۰ دلار شد.

این افزایش قیمت چند ساعت پیش انجام شد و قیمت بیت کوین به ۹۱۸۰ دلار رسید.

پس از اوایل ماه نوامبر و فوموی بلاک چین کشور چین، این اولین باری است که قیمت بیت کوین به بیش از ۹۰۰۰ دلار برگشته است.

یکی از دلایل افزایش قیمت بیت کوین می تواند واکنش به خبر کریگ رایت باشد. وکلای کریگ رایت اعلام کردند که وی کلید خصوصی دریافت نکرده است و مشخص شد شایعات مبنی بر دریافت ۱ میلیون بیت کوین همگی دروغ بوده است و پامپ ساختگی برای افزایش قیمت بیت کوین SV بوده است.

پس از پامپ ژئوپولیتیکی اوایل ماه جاری، اوضاع با سرعت زیادی پیش رفته است و فقط ۱۰ روز طول کشید تا قیمت بیت کوین از ۸۰۰۰ به ۹۰۰۰ دلار برسد. به زودی می‌توانیم شاهد پنج رقمی شدن قیمت بیت کوین باشیم.

از ابتدای امسال تاکنون، بیت کوین کمتر از ۳ هفته تقریبا ۲۰۰۰ دلار افزایش قیمت داشته است که روند صعودی ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد.

یکی از تحلیلگران به اسم FilbFilb خاطر نشان کرده است که عملکرد قیمت بیت کوین بهتر از پیش بینی ها بوده است.

وی گفت:

من از این رویدادها شگفت زده شده ام. عملکرد بیت کوین بهتر از پیش بینی ها است.

تحلیلگران تکنیکال، فاز انباشت این ارز دیجیتال در قیمت ۸۵۰۰ دلار تا اواخر فوریه را پیش بینی کرده بودند.

قیمت این کوین اکنون از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه که به شدت صعودی است عبور کرده است. اگر این روند ادامه یابد، تا اواخر این ماه می‌توانیم تقاطع طلایی روزانه را انتظار داشته باشیم.

آخرین تقاطع طلایی روزانه با میانگین متحرک های ۵۰ و ۲۰۰ روزه در اواسط ماه آوریل ۲۰۱۹ در قیمت ۴۵۰۰ دلار بوده است.

تحلیلگران اکنون بسیار خوشبین می باشند و دیدگاه مثبتی به روند بازر دارند و معتقدند که روند صعودی آغاز شده است. تحللیگر و نمودار خوان معروفdave the wave با نزدیک شدن قیمت به سطح اصلاحی ۰.۶۱۰ فیبوناچی، رشد قیمت را مشاهده کرد. وی در توییتر بیان کرد:

این موضوع به دلیل عدم درک یا پذیرش عملکرد تصاعدی قیمت بیت کوین است. بیت کوین هم اکنون توانسته است ۶۰ درصد قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری خود را بازیابی کند.

دیگر ارزهای دیجیتال در بازار کریپتو

ارزش کلی بازار اکنون به ۲۵۰ میلیارد دلار رسیده است و از ماه نوامبر به بعد این میزان بالاترین سطح آن بوده است.روند آلتکوین ها خیلی از بیت کوین تبعیت نکرده است. برخی آلتکوین ها با کاهش و تعداد چشمگیری با افزایش قیمت مواجه شدند.

اتریوم با افزایش ۳ درصد به بیش از ۱۷۵ دلار رسید و حتی ارزش بازار XRP به ۱۰ میلیارد دلار رسید و این ارز با افزایش ۴ درصدی به قیمت ۰.۲۴۶ دلار رسید.

طی روند صعودی بیت کوین، دو هاردفورک این ارز دیجیتال که اخیرا روند صعودی را تجربه کردند در حال حاضر با کاهش قیمت روبرو شدند. البته بازار اکنون در حال بازیابی است و این کوین ها نیز رشد قیمت را تجربه خواهند کرد. استلار نیز توانست با افزایش ۶ درصدی از ترون پیشی بگیرد و در جایگاه دهمین ارز دیجیتال قرار گیرد.

بیت کوین باز هم به روزهای خوش خود برگشته است و سلطه این ارز دیجیتال به ۶۸ درصد رسیده است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا