اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

سرویس کوین جوین از کیف پول واسابی حذف شد؛ کاهش حریم خصوصی بیت کوین

پس از اینکه zkSNACKs اعلام کرد سرویس کوین‌جوین (Coinjoin) خود را متوقف می‌کند، اکوسیستم بیت کوین یک سرویس مهم افزایش حریم خصوصی را از دست داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، مکس هایل‌برند (Max Hillebrand)، مدیرعامل zkSNACKs، پس از اعلام این خبر، توضیح داد که این تصمیم برای اطمینان از پیروی از آخرین به‌روزرسانی‌های قانونی و قانون‌گذاری در ایالات متحده اتخاذ شده است.

هایل‌برند گفت که بسته شدن سرویس کوین‌جوین با توجه به عدم شفافیت در ایالات متحده در رابطه با مقررات مربوط به حوزه ارزهای دیجیتال و استفاده از ابزارهای افزایش حریم خصوصی ضروری است.

ادوارد اسنودن (Edward Snowden)، افشاگر سابق آژانس امنیت ملی نیز از جمله کسانی بود که از توقف این سرویس ابراز تاسف کرد.

مدیر عامل zkSNACKs گفت که اکوسیستم بیت کوین در حال از دست دادن یک سرویس مهم است که به کاربران کمک می‌کرد تا با افزایش حریم خصوصی از طریق مکانیسم کوین‌جوین تراکنش خود را انجام دهند:

حریم خصوصی بیت‌کوین زنده خواهد ماند، اما کاهش پشتیبانی zkSNACKs برای توسعه‌دهندگان بیت‌کوین و مربیان حریم خصوصی یک شکست تاسف‌بار است.

همچنین هایل‌برند تایید کرد که کیف پول واسابی (Wasabi Wallet)، کیف‌پول بیت‌کوین توسعه‌یافته توسط zkSNACKs که سرویس کوین‌جوین را در خود جای داده است، به عنوان یک کیف‌پول معمولی بیت کوین به کار خود ادامه خواهد داد. کاربران به وسیله این کیف پول می‌توانند برای دریافت و ارسال بیت کوین کلیدهای خصوصی تولید کنند.

حریم خصوصی در کوین‌جوین‌ها

با وجود بسته شدن سرویس کوین‌جوین، هایل‌برند گفت که معماری فیلترینگ سمت‌‌مشتری کیف‌پول واسابی، یکپارچه‌سازی Tor و انتخاب کوین سفارشی (Custom Coin) همچنان حریم خصوصی قابل توجهی را برای کاربران فراهم می‌کنند. با این حال، سطح حریم خصوصی ارائه شده توسط کوین‌جوین‌ها همتایی ندارد.

هایل‌برند اذعان کرد:

ماهیت بلاکچین بیت‌کوین بدون کوین‌جوین مانع از دستیابی کاربران به حریم خصوصی کامل می‌شود.

مدیر عامل zkSNACKs در مورد این که آیا اقدامات مشابهی در مورد پروتکل‌های حریم خصوصی و خدمات کوین‌جوین در حوزه‌های قضایی خارج از ایالات متحده رخ خواهد داد یا خیر، ابراز تردید کرد.

بسته شدن سرویس کوین‌جوین zkSNACK بر محصولات و خدمات در سراسر اکوسیستم کریپتو تأثیر گذاشت. کیف‌پول سخت افزاری Trezor Suite و BTCPayServer دیگر از ژوئن ۲۰۲۴ نمی‌توانند این سرویس را به کاربران خود ارائه دهند.

نحوه کار کوین‌جوین

هایل‌برند طی مصاحبه‌ای در سال ۲۰۲۳ به توضیح جزئیات سرویس کوین‌جوین zkSNACKs پرداخت.

همانطور که هایل‌برند توضیح داد، سرویس کوین‌جوین با ترکیب چندین ورودی و خروجی از چندین کاربر در یک تراکنش، روشی موثر برای مخفی کردن تراکنش‌های بیت‌کوین ارائه می‌کند که تعیین جزئیات یک تراکنش خاص را برای ناظران خارجی بسیار دشوارتر می‌کند.

کیف‌پول واسابی در سال ۲۰۱۸ پس از تحقیقات گسترده راه‌اندازی شد. این کیف پول از Tor برای ناشناس ماندن استفاده می‌کند، از رویکرد لایت‌کلاینت (Light Clinet) برای بررسی موجودی بدون به خطر انداختن حریم خصوصی بهره می‌برد و فیلترهای بلاک را به صورت ایمن برای تأیید تراکنش‌ها بدون دانلود کل بلاکچین بیت‌کوین به کار می‌برد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا