مبتدی مقالات

بیت کوین برنده واقعی مناظره ریاست جمهوری ترامپ و بایدن است!

اولین مناظره ریاست جمهوری بیت دونالد ترامپ (Donald Trump) و جو بایدن (Joe Biden) آشفته بود و بیت کوین تنها برنده این کارزار بود. اولین مناظره ریاست جمهوری بین این دو رقیب کمی بیش از یک ساعت و نیم به طول انجامید و در آن حرف‌هایی رد و بدل شد که شبیه حرف‌هایی بود که در دعوای میان دو نوجوان رد و بدل می‌شود. این دو رقیب در حالی که قرار بود در مورد موضوعاتی مانند اقتصاد، وضعیت اجتماعی و غیره صحبت کنند، به مسخره کردن همدیگر پرداختند و بار‌ها مجری برنامه مجبور به مداخله شد و سعی کرد آنها را به موضوعات اصلی مناظره برگرداند. خوشبختانه این مناظره جنبه مثبتی نیز داشت و آن برنده شدن سلطان ارز‌های دیجیتال یعنی بیت کوین بود.

نتایج مهم این مناظره

بیت کوین

ترامپ در این مناظره ثابت کرد که می‌تواند بلند‌تر از بایدن صحبت کند و بایدن نیز سعی در کنترل بحث و رساندن نکات مهم مورد نظر خود کرد. بایدن ابراز داشت که کار‌های ترامپ باعث به خطر افتادن سیستم مراقبت‌های سلامتی می‌شود و همچنین عملکرد ترامپ را در جریان کرونا به باد انتقاد گرفت.

البته این مباحثات زمانی که به صحبت در مورد خانواده و امور شخصی رسید، بد‌تر هم شد و بایدن ترامپ را متهم به این کرد که در دو سال اخیر تنها ۷۵۰ دلار مالیات پرداخته است. ترامپ نیز به بایدن حمله کرد و در مورد کار‌هایی که بایدن در آن سوی آب‌ها انجام می‌دهد، صحبت کرد.

رویکرد بایدن در زمینه برنامه‌ریزی اقتصادی بیشتر متمرکز بر طبقه متوسط جامعه بود و او به بیان سیاست‌هایی برای از میان برداشتن بار کاری این طبقه پرداخت. او ابراز داشت که ایالات متحده توسط تعدادی بانکدار و یا مدیر عامل در وال استریت (Wall Street) ایجاد نشده است، بلکه توسط طبقه متوسط پایه‌گذاری شده است. او ابراز اشت که بحران اخیر کرونا به نفع ثروتمندان و میلیاردر‌ها تمام شد و طرح‌هایی که در این میان تصویب شد، باعث کاهش پرداخت مالیات از جانب آنها شد. او اظهار داشت که ترامپ در این بحران تنها به بازار و سرمایه‌دار‌ها توجه کرده و طبقه متوسط را تماما از یاد برده است.

از طرف دیگر، ترامپ اظهار داشت که او تلاش‌های زیادی را برای بهبود شرایط اقتصادی بعد از بحران کرونا انجام داده است. در نهایت باید بگوییم که نتیجه‌گیری واضحی را نمی‌توان از این مناظره به دست آورد و دیدگاه‌های سیاسی این دو رقیب بسیار با هم تفاوت داشت. این آشفتگی و بحث‌هایی که در جریان این مناظره انجام شد، می‌تواند تا حدود زیادی به نفع بیت کوین باشد.

بیت کوین برنده بی چون و چرای این میدان

به دنبال این مناظره، بسیاری از طرفداران بیت کوین و ارز دیجیتال ابراز داشتند که بیت کوین برنده این میدان بوده است. دلیل این امر این است که آنچه در جریان این مناظره دیده شد، آشفتگی و عدم یقین در مورد وضعیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بود. درست است که اقتصاد ایالات متحده بعد از بحران کرونا توانست کم‌کم احیا شود و برخی از شاخص‌های بورس به بالا‌ترین قیمت تاریخ خود برسند، اما از طرف دیگر، بیش از ۴۰ میلیون شغل نیز در جریان این بحران از بین رفته است.

چند ماه بعد از این بحران بود که ایالات متحده چندین ترلیون دلار پول چاپ کرد که این منجر به بی ارزش شدن پول ملی می‌شود. درست است که بیت کوین نیز در جریان بحران کرونا وابستگی خود را به بازار سهام نشان داد و تا حدود ۳۶۰۰ دلار پایین آمد، اما خیلی سریع بهبود یافت و حتی قله سالانه جدیدی نیز ایجاد کرد. ویژگی‌های منحصر به فرد بیت کوین در جریان این بحران بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. رئیس جمهور آینده ایالات متحده هر کسی که باشد، باید این کشور را در میان بحران و آشفتگی شدیدی مدیریت کند که به این زودی‌ها تمام نخواهد شد.

اگرچه اقتصاد ممکن است کم‌کم بهبود پیدا کند، اما این چاپ پول چیزی است که در سال‌های آینده تبعات خود را نشان خواهد داد. در اینجاست که کمیابی بیت کوین مورد توجه قرار می‌گیرد؛ بیت کوین را نمی‌توان برای نجات تعدادی مدیر عامل چاپ کرد و مقدار آن ثابت است. نظر شما چیست؟ آیا شما نیز بیت کوین را برنده کارزار انتخاباتی ایالات متحده می‌دانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا