اخبار خارجی

قیمت بیت کوین به رکورد جدید ۳۷,۸۰۰ دلار دست یافته است

معامله‌گران در ساعات ابتدایی روز معاملاتی پنج‌شنبه، با افزایش قیمت بیت کوین مواجه شدند.

قیمت بیت کوین به رکورد ۳۷,۸۱۰ دلار افزایش یافت. این افزایش قیمت باعث شد که بیت کوین از ابتدای ماه ژانویه تاکنون ۳۱.۱۹ درصد افزایش قیمت داشته باشد و به یکی از بهترین دارایی‌های سال ۲۰۲۱ تبدیل شود.

قیمت بیت کوین

آلتکوین‌ها نیز به دنبال بیت کوین شاهد افزایش قیمت بودند. قیمت اتریوم برای اولین بار پس از ژانویه ۲۰۱۸ به بالاتر از ۱۲۰۰ دلار رسید. حتی توکن بحث‌برانگیز XRP نیز شاهد افزایش قیمت ۳۰ درصدی بود.

افزایش قیمت بیت کوین و آلتکوین‌ها باعث شد که ارزش بازار ارزهای دیجیتال به بالاتر از ۱ تریلیون دلار برسد.

شرایط اشباع خرید

اندیکاتورهایی نظیر شاخص قدرت نسبی (RSI) روند قیمت را به عنوان اشباع خرید می‌خوانند. پیتر برانت یکی از معامله‌گران در توییت اخیر خود بیان کرده است که بیت کوین در حال تعریف مجددی از مفهوم اشباع خرید است.

وی با اشاره به یکی از نمودارهای قدیمی قیمت بیت کوین گفته است بازارهای صعودی به شرایط اشباع خرید رسیده و باقی مانده‌اند. بازارهای صعودی عمدتا در شرایط اشباع خرید بوده‌اند. فلش‌های قرمز رنگ، نقاط میانی افزایش شدید قیمت را نشان می‌دهند.

اصلاح قیمت در کوتاه‌مدت

این نقاط میانی گویای اصلاح قیمت در کوتاه‌مدت هستند، اما با توجه به کف قیمت‌ها، ممکن است شاهد افزایش قیمت بیشتر باشیم. روند صعودی کنونی در قیمت ۳۲۰,۰۰۰ دلار ثابت می‌شود.

بیت کوین بخریم یا بفروشیم؟

معامله‌گران با دو انتخاب پیش‌روی خود مواجه هستند: یا شهامت داشته باشند و با اصلاح قیمت بیشتری روبرو شوند و بیت کوین را برای افزایش قیمت بیشتر در بلندمدت نگه دارند یا استراتژی “خرید در کف، فروش در اوج قیمت” را دنبال کنند. در هر صورت، بیت کوین وعده افزایش قیمت بیشتری را می‌دهد.

این پیش‌بینی به دلیل اندیکاتورهای فاندامنتال صعودی نظیر سیاست‌های فدرال رزرو و کاهش توان خرید دلار است. گفتنی است که اخیرا، برنده شدن حزب دموکرات در سنا، احتمال کاهش ارزش دلار را افزایش داده است.

بیت کوین با موجودی محدود ۲۱ میلیون کوین، انجام تراکنش و انتقال ارزش بدون حضور واسطه‌ها را برای مردم امکان‌پذیر می‌سازد. بیت کوین از ماه مارس تاکنون رابطه معکوسی با شاخص ارزش دلار داشته و از اواسط ماه مارس تقریبا ۸۸۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

افزایش ۱۲ درصدی قیمت اتریوم

اتریوم پس از آنکه توانست به سطح حمایتی بالاتر از ۱۱۰۰ دلار دست یابد، افزایش قیمت جدیدی را آغاز کرد. اتر سطوح مقاومتی ۱۱۲۰ و ۱۱۵۰ دلار را پشت‌سر گذاشت و روند صعودی خود را ادامه داد.

قیمت اتر به بالاترین سطح خود طی چندین ماه گذشته رسیده است و در حال حاضر به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. نزدیکترین سطح حمایتی، ۱۲۰۰ دلار است.

قیمت اتر نزدیک به سطح اصلاحی فیبوناچی ۲۳.۶ درصد است که در محدوده قیمت ۱۱۰۹ الی ۱۲۳۰ دلار قرار دارد. هم‌چنین کانال صعودی مهمی با سطح حمایتی نزدیک به ۱۱۸۰ دلار در نمودار ساعتی قیمت اتر در حال شکل‌گیری است.

از طرف دیگر، ۱۲۳۰ دلار، سطح مقاومتی جزیی است. عبور از این سطح می‌تواند افزایش قیمت بیشتری را به همراه داشته باشد. در این صورت، قیمت اتر به راحتی می‌تواند تا ۱۲۵۰ دلار برسد. سطح مقاومتی بعدی ۱۳۰۰ دلار و بعد از آن ۱۳۲۰ دلار باشد.

شرایط روند نزولی اتر

اگر اتر نتواند از سطوح مقاومتی ۱۲۳۰ و ۱۲۵۰ دلار عبور کند، ممکن است با اصلاح قیمت کوتاه‌مدت مواجه شود. سطح حمایتی اولیه نزدیک به ۱۱۸۰ دلار است.

عبور از این سطح حمایتی می‌تواند قیمت اتر را به ۱۱۲۵ و سپس ۱۰۳۵ دلار برساند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا