اخبار بیت کوین

بیت کوین ۴۰۰۰ دلاری، ممکن است افت شدیدتری در راه باشد!

پس از عبور قیمت بیت کوین از مرز ۴ هزار دلار طی تقریبا دو ساعت، سرعت افزایش قیمت آن کاهش یافت و قبل از افت قیمت آن به ۳,۸۵۰ دلار، به بالاترین قیمت هفتگی ۴,۲۰۰ دلار رسید. هرچند طی دو ساعت گذشته، بازار کریپتو بار دیگر شاهد روند صعودی بوده است و قیمت بیت کوین را برای بار دوم در هفته جاری به ۴ هزار دلار رساند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در زمان تهیه این خبر، قیمت بیت کوین در کوین بیس به ۳,۹۷۰ دلار رسیده است و نتوانسته است جایگاه مناسبی بالاتر در قیمت پشتیبانی و مقاومتی بیش از ۴ هزار دلار تثبیت کند.

تحلیلگران به نزدیک بودن رشد صعودی ناگهانی معتقد نیستند

اگرچه رسیدن قیمت بیت کوین به کانال ۴ هزار دلار را می‌توان نشانگر روند صعودی دانست، اما همه تحلیلگران متقاعد نشده اند که این افزایش قیمت، نکته بسیار خاصی باشد. یکی از کاربران توییتر با نام The Crypto Dog توجهات را به سمت ارزش بازار کریپتو جلب می‌کند و خاطر نشان کرد که روند صعودی کریپتو می‌تواند صرفا بازگشت روند نزولی و افت شدیدتر قیمت را به دنبال داشته باشد.

 بیت کوین

سایر افراد نیز این دیدگاه را بازتاب دادند. الکس کروگر یکی از محققان و تحلیلگران این حوزه اخیرا ادعا کرد که مسائل فنی بعد از نوسانات قیمت، قویترین محرک این بازار نوظهور است. از نظر او روند هفته گذشته توسط یک اندیکاتور مهم یعنی شاخص قدرت نسبی (RSI) ایجاد شده بود. به طور دقیق تر، پس از افت قیمت کریپتو به کم ترین حد خود در سال جاری در هفته گذشته، RSI نیز به سطوح فروش بیش از حد کاهش یافت و افزایش ناگهانی اخیر، اصلاحیه ای برای این فروش هاست تا اینکه یک تغییر روند صعودی اساسی در بازار باشد.

درحالی که بعضی افراد متقاعد نشده اند که روند اخیر بیت کوین دارای پایه و اساس مناسبی باشد، اطلاعات جمع آوری شده توسط یکی از کاربران توییتر به اسم Crypto Quantamental نشان داده است که افزایش قیمت اخیر آنطور که به نظر می‌رسد بی ضرر نبوده است. طبق گزارشات این کاربر اخیرا بیان کرد که بیت کوین پایین ترین میزان الگو  V شکل را نشان می‌دهد. وی در این مورد خاطر نشان کرد که حجم معاملات رکورد شکنانه تعداد بیت کوین بیانگر آن است افت قیمت بلند مدت شکل گرفته است.

تاریخ ۲۰ دسامبر شاهد بیشترین حجم معاملات روزانه به ازای هر سرمایه گذار در کل تاریخ بیت کوین بود. در این تاریخ، صرافی ها به طور کل ۲,۲۲۶۷۳۵ بیت کوین با قیمت میانگین ۳,۹۳۸ دلار معامله کردند. این رقم کمی بیش از ۱۰ درصد کل بیت کوین های در گردش می‌باشد. کاربر Quantamentak در این خصوص نوشت:

به یاد داشته باشید حذف کامل بازار به افت بسیار زیاد حجم معاملات و بازیابی از الگو V به افزایش بسیار زیاد حجم معاملات نیاز دارد. ما شاهد هر دو شرایط هستیم.

در آخر وی مانند سایر تحلیلگران خاطر نشان کرد بسیار زود است که شرایط فعلی را کم ترین حد ممکن بدانیم زیرا بازار کریپتو غیرقابل پیش بینی است. در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده ۳۹۰۰ دلار می باشد و ارزش بازار آن حدود ۶۸ میلیارد دلار است.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا