اخبار بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین پس از سخنان رییس فدرال رزرو؛ قیمت ۱۲۰۰۰ دلار نزدیک است؟

سخنرانی جروم پاول در خصوص رمز ارزهای بانک مرکزی (CBDC) کافی بود تا ارتباط بیت کوین با بازار دارایی‌های سنتی را جدا کند. قیمت بیت کوین طی ساعت‌های منتهی به سخنرانی رییس فدرال رزرو در خصوص CBDC ها در پنل برگزارشده توسط صندوق بین‌المللی پول، به بیش از ۱۱۸۰۰ دلار افزایش یافت. روز دوشنبه، قیمت بیت کوین از ۱۱۵۲۳ به ۱۱۶۵۰ دلار افزایش یافت. یک ساعت بعد که جروم پاول سخنرانی خود را شروع کرد، قیمت بیت کوین ثابت ماند.

اوایل صبح امروز، بیت کوین ناگهان با فشار خرید مواجه شد. این موضوع باعث شد که قیمت این ارز دیجیتال به بیش از ۱۱,۶۰۰ دلار برسد که مدت ها، سطح مقاومتی بوده است.

اگر این سطح قیمت برای مدت مشخصی حفظ شود، می‌توانیم شاهد افزایش فشار خرید و عبور قیمت بیتکوین از ۱۲,۰۰۰ دلار باشیم.

یکی از تحلیلگران خاطرنشان کرده است که قیمت ۱۱,۹۰۰ دلار، سطح بسیار مهمی است زیرا واکنش بیتکوین در این سطح می‌تواند شرایط روزها و هفته‌های آتی را مشخص کند.

تلاش گاوها برای پایان دادن روند بدون نوسان قیمت و عبور قیمت بیت کوین از سطح مقاومتی مهم

در حال حاضر، قیمت بیت کوین با افزایش ۲.۶۵ درصدی نسبت به روز گذشته به ۱۱,۷۳۴ دلار رسیده است. این سطح قیمت تقریبا برابر با همان سطح قیمتی است که شاهد فشار فروش بسیار زیاد طی چند هفته‌ گذشته بوده‌ایم.

این افزایش قیمت بسیار تعجب‌برانگیز بود، زیرا اکثر سرمایه‌گذاران ادامه روند بدون نوسان یا کاهش قیمت تا پس از انتخابات آمریکا را پیش‌بینی می‌کردند.

حفظ سطح قیمت کنونی برای بیت کوین لازم و بسیار مهم است، در غیر اینصورت کاهش شدید قیمت را می‌توان انتظار داشت.

۱۱,۹۰۰ دلار در آینده نزدیک به سطح قیمت مهمی تبدیل خواهد شد

یکی از تحلیلگران در خصوص افزایش قیمت اخیر توضیح داد که ۱۱,۹۰۰ دلار سطح کلیدی و مهم بعدی است که باید آن را تحت نظر داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد که عبور از این سطح قیمت، تغییر روند فاندامنتالی را به وجود می‌آورد که افزایش قیمت بیت کوین در روزها و هفته‌های آتی را سرعت می‌بخشد.

قیمت بیت کوین

ساعات آتی می‌تواند چشم‌انداز مهمی در خصوص ادامه و اهمیت روند صعودی کنونی را برای سرمایه‌گذاران ارائه دهد.

همانطور که گفته شد، قیمت بیت کوین طی یک روز بیش از ۳۰۰ دلار افزایش یافت. در این بین، شاخص S&P 500 تقریبا ۱۰ واحد کاهش داشته است. آیا این شرایط بدان معنا است که پیش‌بینی تحلیلگران در حال وقوع است و همبستگی و ارتباط بازار بورس و ارزهای دیجیتال در حال پایان یافتن است یا صرفا یک وقفه برای ادامه ارتباط این دو بازار است؟

افزایش قیمت بیت کوین و کاهش شاخص S&P 500 به چه معناست؟

نکته حائز اهمیت درباره عملکرد بیت کوین از روز گذشته تاکنون و افزایش قیمت آن به کانال ۱۱,۷۰۰ دلار این است که در این مدت، بازار بورس شاهد کاهش چشمگیری بوده است.

انتخابات آتی آمریکا و پایان احتمالی روند صعودی باعث شده است که ادامه سال جاری نامشخص باشد. سال ۲۰۲۰ هم اکنون نیز یکی از سال‌های مهم از لحاظ چالش‌های موجود و هم از لحاظ همبستگی نزدیک بازار بورس و بازار ارزهای دیجیتال بوده است.

هرچند، همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید به نظر می‌رسد این همبستگی پایان یافته است.

آیا ارتباط بازار بورس و ارزهای دیجیتال پایان یافته یا صرفا وقفه‌ای در آن ایجاد شده است؟

قیمت بیت کوین اخیرا افزایش یافته است، در حالی که بازار بورس با ریزش مواجه شده است. بعضی از تحلیلگران که پایان این ارتباط را پیش‌بینی کرده بودند از شرایط کنونی خوشحال هستند.

اما شاید برای خوشحال بودن بسیار زود باشد، زیرا این اولین بار نیست که همبستگی این دو بازار کاهش یافته است. علیرغم ارتباط نزدیک، شاهد دو واگرایی بین نوسانات قیمت این دو بازار بوده‌ایم. هر دو بار نیز قیمت بیت کوین افزایش یافته است و پس از چند روز، بازار بورس به دنبال بازار بیت کوین حرکت کرده است.

آیا واگرایی اخیر نیز می‌تواند صرفا یک وقفه باشد یا پایان همبستگی بازار بورس و بیت کوین در راه است؟

تحلیلگران این نظریه معتقدند که فاندامنتال‌های بیت کوین و رشد شبکه فارغ از عملکرد بازار بورس، به زودی باعث افزایش قیمت این ارز دیجیتال خواهد شد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا