اخبار خارجی

نشانه‌های خستگی بیت کوین با کاهش حجم معاملات آن دیده می‌شود

حجم پایین معاملات بیت کوین نشان می‌دهد که این رمز ارز در رویارویی با مقاومت‌ها خسته شده است و پوزیشن‌های فروش استقراضی (Short) در حال شکل گرفتن هستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک بیت کوین بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار نتوانست در آخر هفته به قیمت ۵۰،۰۰۰ دلار دست یابد و و در حال حاضر نشانه‌هایی دیده می‌شود که تریدرها در حال فروش دارایی خود و کسب سود هستند.

قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته با ۳٪ کاهش به ۴۵،۹۶۰ دلار رسیده است. با این حال Bitcoin از ابتدای سال میلادی تا کنون بیش از ۵۶٪ رشد داشته است. سایمون پیترز (Simon Peters) تحلیلگر بازار رمز ارزها در صرافی eToro گفت:

قیمت بیت کوین بازگشت قوی را شروع کرده است با این حال این روند نشانه‌هایی از خستگی کوتاه مدت را بروز داده است. می‌توان دید که قبل از آنکه روند غالب مجددا بر بازار حکم‌فرما شود، اصلاح کوچکی به سطوح پایین‌تر رخ داده است.

تحلیل نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین تایم‌فریم روزانه

داده‌های Datamish نشان می‌دهد با اینکه بیت کوین قصد دارد روند صعودی را ادامه دهد، حجم پایین معاملات روزانه و اضافه شدن موقعیت‌های فروش استقراضی (Short) از ادامه این روند جلوگیری کرده‌اند و قیمت BTC را به سمت حمایت آن در ۴۴۰۰۰ دلار هدایت می‌کنند.

مارکوس سوتیریو از کارشناسان شرکت گلوبال‌بلاک می‌گوید:

با اینکه روند بازار بیت کوین به حالت صعودی بازگشته است اما قبل از ادامه این راه احتمال یک اصلاح وجود دارد. این به دلیل همراه شدن کاهش حجم معاملات روزانه با افزایش قیمت BTC است. همچنین در تایم‌فریم روزانه واگرایی نزولی در اندیکاتور RSI دیده می‌شود.

افزایش در آمد ماینرهای بیت کوین

داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهد درآمد ماینرهای بیت کوین از ماه ژوئن تاکنون بیش از ۵۷٪ رشد داشته است و به سطح اواسط سال ۲۰۲۰ رسیده است.

بعد از اعمال تحریم‌های چین در حوزه معاملات رمز ارزها و استخراج آنها، تعداد زیادی از ماینرها به آمریکا و کشورهای دیگر مهاجرت کردند. این امر باعث شد هش‌ریت شبکه بیت کوین حدودا ۵۰٪ کاهش یابد. با این حال با استقرار ماینرهای جدید هش‌ریت شبکه ۲۵٪ بازگشته است.

از زمان آخرین هاوینگ بیت کوین در می ۲۰۲۰ درآمد ماینرها (به ازای هر اگزاهش توان محاسباتی) از ۹.۵ BTC به ۵.۶ BTC کاهش یافته است. در دو ماه اخیر موجودی خالص حساب‌های ماینرها به ۵۰۰۰ بیت کوین در ماه افزایش یافته است. این نشان می‌دهد که در جریان فروش گسترده دارایی‌ها در این مدت، فشار فروش نیز به صورت پیوسته کاهش یافته است.

در حال حاضر هش‌ریت شبکه بیت کوین و سختی این شبکه به ترتیب ۱۱۶ تراهش بر ثانیه و ۱۵،۵۰۰ تریلیون است.

به نظر شما روند قیمت بیت کوین ادامه‌دار خواهد بود یا این رمز ارز محبوب با اصلاح روبرو خواهد شد؟

منبع
coindesku.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا