اخبار خارجی

کاهش ۱۵ درصدی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه سیاه به بیت کوین نیز رحم نکرد

با شروع هفته جدید و وجود تنش ویروس کرونا در سراسر بازارهای جهان، قیمت بیت کوین بار دیگر در تاریخ ۱۶ مارس، ۱۵ درصد کاهش یافت.

کاهش ۱۴۰۰ دلار در یک روز

اطلاعات بازار کوین تلگراف، علاوه بر کاهش ۸ درصدی قیمت بیت کوین در ابتدای روز، سقوط ۷ درصدی دیگری را نشان می‌دهد.

قیمت بیت کوین با کاهش ۱۵ درصدی نسبت به روز گذشته، دقایقی به ۴۴۴۰ دلار رسید و اکنون بر روی ۴۶۶۸ دلار قرار داد.

طبق گزارش کوین تلگراف، واکنش ها به اقدامات بی سابقه فدرال رزرو آمریکا متفاوت بوده است. صاحب نظران بیان کرده اند که کاهش نرخ بهره به صفر درصد بر نگرانی های فدرال رزرو تاکید می‌کند، در حالی که تزریق نقدینگی هنگفت نتوانست باعث رشد بازار بورس شود.

صاحب نظران هم چنین افزودند چنین مشوق هایی برای آنکه مشتریان را مجاب به خرج کردن کند، به دلیل تعطیلی فروشگاه ها و سایر سرویس ها در بسیاری از کشورها ناشی از شیوع ویروس کرونا، عملکرد مثبتی نخواهد داشت.

از آنجایی که به نظر می‌رسد بازار بورس و بیت کوین آماده “دوشنبه سیاه” دیگری می‌شوند، معامله کنندگان در حال تفکیک چشم اندازهای کوتاه و بلندمدت خود هستند.

یکی از تحلیلگران به اسم FilbFilb توضیح داده است:

عملکرد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دقیقا همانند سایر دارایی ها می‌باشد. وضعیت های معاملاتی بسیار زیادی در حال نقد شدن هستند و بازار به دنبال راه خروجی از این شرایط می‌باشد.

این موضوع بدان معنا نیست که بیت کوین فرصت ندارد تا خودی نشان دهد. بیت کوین به معنای واقعی به صورت ضدتورمی طراحی شده است و ما نیز در مسیر تورم بزرگی هستیم.

تون ویس: بیت کوین با روز مهمی مواجه است

قبل از این نیز تون ویس (Tone Vays) یکی از معامله کنندگان کهنه کار هشدار داده بود که ممکن است قیمت بیت کوین به کمتر از ۵۰۰۰ دلار برسد.

وی در توییت خود هشدار داده بود که روند نزولی کنونی می‌تواند قیمت بیت کوین را ۵۰ درصد دیگر کاهش دهد، اما نه با سرعتی که هفته پیش شاهد آن بودیم.

وی در توییتر نوشت:

امروز روز مهم و سرنوشت سازی برای بیت کوین است. در حال حاضر ما کف قیمت روزانه جدیدی را بررسی می‌کنیم. این روندی نزولی است.

در این بین، پس از آنکه بسیاری از سرمایه گذاران اذعان کردند که مشکلات فنی صرافی بیتمکس منجر به کاهش قیمت بیت کوین به ۳۶۰۰ دلار شده است، بررسی ها از این صرافی ادامه دارد. مدیران اجرایی این صرافی وعده انتشار گزارش کاملی از رویدادها طی روزهای آتی را داده اند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا