اخبار خارجی

بروز مشکل در شبکه بیتکوین SV؛ اتصال نودهای این شبکه به نودهای بیتکوین کش!

مسأله ای در خصوص بیتکوین SV به وجود آمده است. نودهای بیتکوین SV تصادفا به بعضی از نودهای بیتکوین کش در حالت Safe Mode متصل شدند.

بیتکوین SV، هاردفورک بیت کوین کش است و به نظر می‌رسد که معماری آن زیاد تغییر نکرده است. طراحی نه چندان خوب بیت کوین SV به بعضی از نودهای آن امکان اتصال به نودهای بیت کوین کش در حالت Safe mode را داده است.

این مسأله هفته گذشته توجه توسعه دهندگان را به خود جلب کرد. طبق کامنت های موجود در گیت هاب، بلاک چین بیت کوین کش طولانی تر از بیت کوین SV است. این موضوع گاهی اوقات نودهای بیت کوین SV را سردرگم می‌کند. نود بیت کوین SV هنگامی که زنجیره طولانی تر اما نامعتبر پیدا می‌کند به طور خودکار وارد حالت Safe mode می‌شود. راهکار موقت، غیرفعال کردن حالت Safe mode است.

یکی از کاربران در این خصوص نوشته است:

در حال حاضر حداقل دو زنجیره به طور فعال در شبکه بیت کوین sv استخراج شده اند، که نشانگر نابسامانی و آشفتگی این شبکه است.

این مسأله تاکید می‌کند که بیت کوین SV تا چه حد مشابه با بیتکوین کش است. این شباهت به حدی است که حتی خود نودها نیز گاهی اوقات برای تشخیص آن به مشکل برمی خورند. این نکته که مسأله مورد نظر مدت ها پابرجا مانده است موضوع دیگری است که باید به آن پرداخته شود. بیت کوین SV از ماه نوامبر ۲۰۱۸ فعال شده است و جالب است که مسأله مورد نظر به تازگی مشخص شده است. در این خصوص یا عملکرد توسعه دهندگان ضعیف بوده است یا هیچکس به معماری بیت کوین SV توجه نکرده است.

بیت کوین SV اغلب به خاطر فعالیت های خالق خود، کریگ رایت با انتقاد مواجه شده است. اخیرا حتی جیمی ویلز (Jimmy Wales) موسس ویکی پدیا نیز گفته است که بیت کوین SV هیچ نکته خاصی ارائه نمی‌دهد و به هیچ عنوان توسط ویکی پدیا استفاده نخواهد شد. صبحت های وی پس از آن بیان شد که طرفداران بیت کوین SV پیش بینی کرده بودند ممکن است ویلز به حمایت از بیت کوین SV بپردازد.

هرچند در حال حاضر بیت کوین SV در روند صعودی قرار دارد. افزایش قیمت این ارز دیجیتال نسبت به روز گذشته بیش از ۱۴ درصد بوده است و در رتبه پنجم ارزهای دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار قرار دارد. اما طبق گزارشات، این افزایش قیمت به دلیل ایجاد پامپ و دامپ ساختگی و دستکاری بازار این ارز دیجیتال است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا