اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

در ۲۴ ساعت اخیر، بازار رمزارز به رنگ قرمز درآمد و قیمت بیت کوین، پادشاه این بازار تا ۴۳٬۰۰۰ دلار کاهش یافت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نیوز بی‌تی‌سی، پس از اینکه در چند روز گذشته قیمت بیت کوین بین میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در محدوده ۴۸٬۲۴۰ دلار و ۴۵٬۰۰۰ دلار در نوسان بود، فروشندگان بر بازار حاکم شدند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه واقع در ۴۴٬۵۶۷ دلار رساندند.

شاخص قدرت نسبی بیت کوین نیز به نقطه میانی کاهش یافته و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در نمودار حال صاف شدن است و این ممکن است خبر از تضعیف روند صعودی بدهد. با این حال، در صورتی که شاهد برگشت قیمت از میانگین متحرک ۵۰ روزه در ناحیه ۴۱٬۷۵۲ دلار باشیم، خریداران دوباره برای رساندن قیمت به بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه تلاش خواهند کرد.

در سمت مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش یابد، می‌توان انتظار داشت قیمت مدت بیشتری در کانال صعودی باقی بماند و به تدریج، به سمت حمایت قوی ۳۷٬۰۰۰ دلاری سقوط کند.

قیمت بیت کوین
تحلیل تکنینکال قیمت بیت کوین – تغییرات قیمت بین حمایت و مقاومت کانال صعودی

تحلیل تکنیکال بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته

در ۲۴ ساعت اخیر، بیت کوین در نزدیکی مقاومت ۴۷٬۰۰۰ دلاری افت شدیدی را آغاز کرد و در پی آن به زیر حمایت ۴۶٬۰۰۰ و ۴۵٬۵۰۰ دلار سقوط کرد و به منطقه نزولی وارد شد.

قیمت بیت کوین حتی حمایت ۴۵٬۰۰۰ دلاری را هم شکست و به زیر میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته رسید. بیت کوین، قیمت ۴۳٬۰۰۰ دلار را هم از دست داد و تا ۴۲٬۹۰۴ دلار کاهش یافت، با این حال، با رشدی جزئی دوباره به ۴۳٬۰۰۰ دلار رسید.

در گزارش قبلی میهن بلاکچین به محرک‌های این حرکت نزولی سریع اشاره شد. با نزدیک شدن به انتشار صورت جلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) و به دنبال شایعاتی در خصوص افزایش نرخ بهره توسی بانک مرکزی ایالات متحده در ادامه سال جاری، بازار بورس و بازار رمزارزها با ریزش شدیدی همراه شد چرا که در شرایط این‌چنینی تمایل به دارایی‌های پرریسک‌ در میان سرمایه‌گذاران کاهش می‌یابد.

نزدیک‌ترین مقاومت به بیت کوین ۴۳٬۸۰۰ دلار است که نزدیک به ناحیه ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی اصلاحی (رسم شده از حد بالای ۴۶٬۸۴۵ دلار تا حد پایین ۴۲٬۹۰۴ دلار) قرار دارد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی بیت کوین دو خط روند نزولی با مقاومت‌های ۴۳٬۹۰۰ دلار و ۴۶٬۴۰۰ دلار در حال تشکیل شدن است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین خطوط فیبوناچی
قیمت بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

مقاومت بعدی بیت کوین می‌تواند نزدیک به ۴۴٬۲۵۰ دلار باشد. مقاومت اصلی نیز در نزدیکی ۴۵٬۰۰۰ دلار و هم‌تراز با سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ (رسم شده از حد بالای ۴۶٬۸۴۵ دلار تا حد پایین ۴۲٬۹۰۴ دلار) قرار دارد.

پیش از هرگونه افزایش قیمت، بیت کوین باید سطوح مقاومتی ۴۴٬۸۰۰ و ۴۵٬۰۰۰ دلار را فتح کند. در صورت تحقق این مهم، می‌توان انتظار داشت صعود تا ۴۶٬۰۰۰ دلار ادامه داشته باشد.

اما اگر بیت کوین موفق به شکستن مقاومت ۴۴٬۰۰۰ دلاری نشود، احتمالا تا حمایت ۴۳٬۰۰۰ دلاری کاهش خواهد یافت. حمایت بعدی در نزدیکی ۴۲٬۸۰۰ دلار دیده می‌شود و در صورتی که قیمت به سمت پایین شکسته شود، احتمال دارد فشار فروش افزایش یابد و قیمت به ۴۲٬۰۰۰ دلار و یا شاید حمایت ۴۱٬۲۰۰ دلار برسد.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا