اخبار خارجی

تحلیل قیمت بیت کوین؛ تحلیلگران در انتظار قیمت ۶۰,۰۰۰ دلار هستند

تحلیلگران، کاهش کوتاه‌مدت قیمت بیت کوین به ۴۶,۰۰۰ دلار و سپس ادامه روند صعودی آن را پیش‌بینی می‌کنند. این روند صعودی ممکن است قیمت بیت کوین را تا ماه فوریه به ۶۰,۰۰۰ دلار برساند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، فشار روند نزولی که بازار رمزارزها در پایان سال ۲۰۲۱ با آن مواجه بود در هفته اول سال ۲۰۲۲ نیز ادامه یافت و قیمت بيت کوين را در تاریخ ۱ ژانویه به کمتر از ۴۷,۰۰۰ دلار رساند. این رمزارز هم‌چنان با موانع مستحکمی در نمودارهایی با بازه زمانی کوتاه‌تر مواجه است.

اطلاعات کوین تلگراف مارکتز پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین پس از افزایش به سطح بالاتر از ۴۷,۰۰۰ دلار برای شروع سال جدید، در تاریخ ۳ ژانویه تحت فشار قرار گرفت. در حال حاضر، قیمت بیت کوین به ۴۶,۲۸۲ دلار کاهش یافته است در حالی که گاوها به دنبال دفاع و حمایت از این قیمت هستند.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بيت کوين

در ادامه به اظهارنظر چند تحلیلگر درباره مسیر پیش روی بیت کوین در سال ۲۰۲۲ در بحبوحه ایجاد تورم در سیستم اقتصادی جهان می‌پردازیم.

بیت کوین باید سطح حمایتی ۴۸,۶۷۰ دلار را به دست آورد

یکی از تحلیلگران و معامله‌گران معروف به اسم Rekt Capital به تحلیل عملکرد هفتگی قیمت بیت کوین پرداخته و نمودار زیر را منتشر کرده است که محدوده سطح حمایتی و مقاومتی بر روی قیمت ۴۸,۶۷۰ دلار را نشان می‌دهد.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین
نمودار هفتگی قیمت بيت کوين

طبق نمودار فوق، Rekt Capital گفته است که قیمت بیت کوین توانسته است به سطح حمایتی که با خط اریب مشکی رنگ مشخص شده است دست یابد و این سطح حمایتی را ۳ هفته حفظ کند.

عملکرد ضعیف بیت کوین در ابتدای سال، این رمزارز را به پایینتر از سطح حمایتی مذکور قرار داده که این سطح با خط افقی قرمز رنگ مشخص شده است. Rekt Capital در این خصوص گفت:

هرچند قیمت پایان هفته اخیر بدان معنا است که خط افقی بر روی ۴۸,۶۷۰ دلار به عنوان سطح حمایتی از دست رفته است. ممکن است بیت کوین به زودی در صدد دستیابی به این سطح حمایتی قرار بگیرد.

دستیابی به قیمت ۴۶,۰۰۰ دلار در کوتاه‌مدت

مایکل فن ده پپ تحلیلگر کوین تلگراف نیز به بررسی عملکرد ضعیف فعلی بیت کوین پرداخته و اذعان داشته است که عدم دستیابی قیمت بيت کوين به سطح بالاتر از ۴۸,۰۰۰ دلار به کاهش قیمت این رمزارز به کمتر از ۴۶,۰۰۰ دلار منجر می‌شود. 

علی‌رغم آنکه بیت کوین در کوتاه‌مدت با مشکلاتی مواجه است، اما بسیاری از سرمایه‌گذاران، در بلند مدت چشم‌انداز صعودی را برای بیت کوین در نظر دارند. GalaxyBTC یکی از این تحلیلگران نمودار زیر را منتشر کرده است و افزایش قیمت احتمالی در سه ماهه اول ۲۰۲۲ را برای بیت کوین پیش‌بینی کرده است.

نمودار ۶ ساعته قيمت بيت کوين
نمودار ۶ ساعته قيمت بيت کوين

وی در این خصوص گفت:

دیر یا زود بیت کوین با افزایش قیمت همراه می‌شود. سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ فقط شاهد افزایش قیمت خواهیم بود. 

افزایش قیمت تا ماه مارس طبق الگوی صعودی فنجان و دسته

یکی دیگر از معامله‌گران رمزارز با اسم مستعار Bobby Axelrod در خصوص چشم‌انداز صعودی بیت کوین با GalaxyBTC موافق بوده و نمودار زیر را منتشر کرده است. در این نمودار، تشکیل الگوی فنجان و دسته در ماه‌های آتی پیش‌بینی شده است.

نمودار روزانه قيمت بيت کوين
نمودار روزانه قیمت بيت کوين

بابی اکسلرود در این خصوص گفت:

به نظر من، دسته این فنجان در اواسط الی اواخر ماه ژانویه بر روی قیمت ۵۸,۰۰۰ الی ۶۰,۰۰۰ دلار قرار خواهد گرفت. هفته اول ماه فوریه شاهد کاهش قیمت بیت کوین به ۴۸,۰۰۰ الی ۵۰,۰۰۰ دلار هستیم و اواخر ماه فوریه یا اوایل ماه مارس به رکورد قبلی قیمت دست می‌یابیم. سپس اوایل ماه مارس اصلاح قیمت اندکی خواهیم داشت و سپس رشد چشمگیر قیمت رخ خواهد داد.

در زمان نگارش این خبر، کل ارزش بازار رمزارز ۲.۲۱۱ تریلیون دلار و تسلط بیت کوین نیز ۳۹.۵٪ است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا