اخبار بیت کوین

خروج کیف پول‌‌های بیت کوین از آمریکا؛ علت چیست؟

نگرانی‌های قانون‌گذاری در صنعت ارز دیجیتال باعث شده است بسیاری از شرکت‌های بزرگ، به خصوص کیف‌پول‌‌های بیت‌کوین، به کاربران آمریکایی خدماتی ارائه ندهند و فعالیت خود را در کشورهایی که قانون‌گذاری سخت‌گیرانه‌ای دارند متوقف کنند.

به گزارش میهن بلاک‌چین، به تازگی و پس از بازداشت دو بنیان‌گذار کیف پول سامورایی (Samurai Wallet)، کیف پول‌های zkSNACKs، فینکس (Phoenix) و واسابی (Wasabi) قصد دارند دسترسی کاربران آمریکایی را قطع کنند.

دستگیری بنیان‌گذاران کیف پول سامورایی و نگرانی شرکت zkSNACKs

نگرانی‌های قانون‌گذاری باعث شده است که zkSNACKs دسترسی مشتریان ایالات متحده به پلتفرم خود را محدود کند. این شرکت که با توسعه کیف‌پول واسابی (Wasabi Wallet) با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی شناخته شده است، یک فایروال آدرس IP را برای جلوگیری از دسترسی ساکنان و شهروندان ایالات متحده به وب‌سایت و محصولات و خدمات مرتبط خود، از جمله اینترفیس‌های API و RPC پیاده‌سازی کرده است.

اگرچه zkSNACKs به صورت رسمی دلیل این تغییرات سیاستی را اعلام نکرده است، اما می‌توان نتیجه گرفت که با بازداشت دو بنیان‌گذار کیف پول سامورایی مرتبط است. وزارت دادگستری ایالات متحده بنیان‌گذاران سامورایی را به اتهام پول‌شویی ۱۰۰ میلیون دلاری از طریق سرویس میکسر ارز دیجیتال و بدون مجوز، متهم کرده و این کیف‌پول را سرویسی برای سیستم پیچیده‌ای از پول‌شویی در مقیاس بزرگ دانسته است.

واکنش کیف پول‌های بیت کوین Wasabi و Phoenix

محدودیت‌های اعمال شده در مورد کیف پول سامورایی و اقدامات مشابه علیه تورنادوکش (Tornado Cash)، منجر به افزایش نگرانی‌ها از سوی سازمان‌های قانون‌گذار نسبت به ارائه‌دهندگان کیف‌پول‌های کریپتو از جمله کیف پول واسابی شده است.

به همین دلیل شرکت‌های دیگری مانند ACINQ، توسعه‌دهنده کیف‌پول فینکس (Phoenix) و zkSNACKs توسعه‌دهنده واسابی تصمیم به قطع خدمات برای مشتریان ایالات متحده گرفته‌اند. آن‌ها نگران این موضوع هستند که آیا ارائه‌دهندگان کیف‌پول‌های خودحضانتی می‌توانند از نظر مقامات قانون‌گذار به عنوان کسب‌وکارهای معتبر خدمات پولی دیده شوند یا خیر؟

zkSNACKs در بیانیه‌ای در ۲۷ آوریل (۸ اردیبهشت) نوشت:

در رابطه با اطلاعیه‌های اخیر مقامات ایالات متحده، زین‌پس zkSNACKs کاربران آمریکایی را از استفاده از خدمات خود منع می‌کند.

ACINQ نیز در پستی در ۲۶ آوریل (۷ اردیبهشت) در پلتفرم X توضیح داده بود:

اعلامیه‌های اخیر مقامات ایالات متحده در مورد اینکه آیا ارائه‌دهندگان کیف‌پول خودحضانتی، ارائه‌دهندگان خدمات لایتنینگ یا حتی نودهای لایتنینگ می‌توانند به عنوان کسب‌وکارهای معتبر خدمات پولی در نظر گرفته شوند یا خیر، نگرانی‌های را ایجاد می‌کند.

ACINQ تا تاریخ ۲ می (۱۳ اردیبهشت) به کاربران کیف پول فینکس زمان داده‌ است تا کیف‌پولشان را تخلیه کنند. این در حالی است که سیاست جدید کیف پول واسابی فورا اجرا شده است.

ACINQ توضیح داد که کاربران کیف‌پول فینکس باید کیف‌پول خود را خالی کنند، اما از «بستن اجباری» کیف‌پول خود اجتناب کنند، زیرا «ممکن است کارمزدهای تراکنش بالا برود».

پست x کیف پول فینکس
توییت کیف پول فینکس – منبع: X

اقدامات اخیر قانون‌گذاری علیه شرکت‌هایی مانند کانسنسیس (Consensys) و کیف‌پول سامورایی باعث نگرانی‌ها در سطح جهانی درباره استفاده نادرست از کیف‌پول‌های کریپتوی خودحضانتی برای فعالیت‌های غیرقانونی مانند پول‌شویی شده است. با وجود اینکه مقامات اروپایی درباره راه‌کارهای احتمالی قانون‌گذاری بر کیف‌پول‌های خودحضانتی نرمی بیشتری نشان داده‌اند، صرافی‌های ارز دیجیتال موظفند همچنان کاربرانی را که معاملات تجاری با ارزش حداقل ۱۰۰۰ یورو دارند، ارزیابی کنند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا