اخبار خارجی

نهنگ ها در دو سطح مقاومتی مهم مانع از رشد قیمت بیت کوین می‌شوند

فعالیت گروهی نهنگ‌های بیت کوین نشان می‌دهد که سطح مقاومتی مهم بر روی ۱۰۵۷۰ و ۱۱۲۸۸ دلار قرار دارد. این موضوع احتمال فروش عمده را افزایش می‌دهد.

طبق گزارش شرکت تحلیل درون زنجیره‌ای Whalemap که بر فعالیت نهنگ‌های بیت کوین معطوف است، فعالیت گروهی کوتاه‌مدت نهنگ‌ها در قیمت ۱۰۵۷۰ دلار قرار دارد.

فعالیت گروهی نهنگ‌های بیت کوین

حرکت یا فعالیت گروهی نهنگ‌ها هنگامی رخ می‌دهد که نهنگ‌ها به انباشت بیت کوین می‌پردازند و آنها را انتقال نمی‌دهند. محدوده قیمت‌هایی که مقادیر زیادی بیت کوین خرج‌نشده دارد به محدوده مورد علاقه تبدیل می‌شود که معمولا سطح مقاومتی است. تحلیلگران Whalemap در این خصوص گفته‌اند:

حباب‌ها، محدوده‌هایی را نشان می‌دهند که بیت کوین‌های خرج‌نشده انباشت شده‌اند. هرچه حباب بزرگتر باشد، بیت‌ کوین‌های خرج‌نشده بیشتری در آن وجود دارد. خرج‌نشده بدان معنا است که این بیت کوین‌ها پس از ورود به کیف پول نهنگ‌ها، انتقال نیافته است.

نهنگ‌ها یا افرادی که مقادیر بسیار زیادی بيت کوين در اختیار دارند تمایل به فروش در شرایط سربه‌سر یا کسب سود دارند. اگر نهنگ‌ها تشخیص دهند که روند کنونی یک روند نزولی است، سطح ۱۰۵۷۰ دلار می‌تواند به عنوان سطح سربه‌سر نهنگ‌ها عمل کند.

بزرگترین فعالیت‌های گروهی نهنگ‌ها مطابق با تکنیکال‌ها

دو فعالیت بزرگ نهنگ‌ها در قیمت‌های ۱۰۵۷۰ و ۱۱۸۰۰ دلار است. جای تعجبی ندارد که این سطوح قیمت، سطوح مقاومتی بعدی بیت کوین هستند.

با توجه به بازیابی قیمت بیت کوین، بعضی از معامله‌کنندگان پیش‌بینی کرده‌اند که بيت کوين به سطح مقاومتی ۱۱۰۰۰ الی ۱۱۳۰۰ دلار دست می‌یابد.

طبق گفته گفته ادوارد مورا (Edward Morra) معامله‌کننده ارز دیجیتال، دفتر سفارشات کوین‌بیس، تقاضای خرید قابل توجهی را در سطح ۱۰,۰۰۰ دلار نشان داده است. وی در تاریخ ۱۱ سپتامبر گفت:

در صورت کاهش قیمت بیت کوین، سفارشات بسیار زیادی در کوین‌بیس ثبت شده است. سفارشات خرید بیت کوین در سطح قیمت ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۲۰۰ دلار نزدیک به ۲۵۰۰ بیت کوین است.

قدرت سطح حمایتی ۱۰,۰۰۰ دلار می‌تواند به بيت کوين امکان دهد تا به قیمت ۱۰۵۷۰ دلار برسد و از آن عبور کند. در حال حاضر بسیاری از معامله‌کنندگان تا میانه سطح قیمت ۱۰۰۰۰ دلار خوش‌بین هستند.

اکثر موارد کوتاه‌مدت صعودی و نزولی نیز حول سطح مقاومتی ۱۰۵۷۰ الی ۱۱۰۰۰ دلار می‌چرخد. عدم عبور از این سطح، احتمال کاهش قیمت در آینده نزدیک را افزایش می‌دهد.

حرکت معیارهای درون زنجیره‌ای به سمت روند نزولی

در حال حاضر، چندین معیار درون زنجیره‌ای از روند نزولی کوتاه‌مدت بيت کوين پشتیبانی می‌کنند. برای مثال، اطلاعات گلس‌نود نشان می‌‌دهد کارمزد ماینرهای بیت کوین از واریز صرافی‌ها به سطح بی‌سابقه‌ای از سال ۲۰۱۷ تاکنون افزایش یافته است. محققان در این خصوص گفته‌اند:

در حال حاضر تقریبا ۱۰ درصد تمام کارمزد ماینرهای بیت کوین در تراکنش‌های واریز بیت کوین به صرافی‌های متمرکز خرج شده است. این موضوع، افزایش ۲ برابری را از ابتدای سال نشان می‌دهد و از سال ۲۰۱۷ بی‌سابقه بوده است.

هرچند، افزایش کارمزد ماینرها و رکوردشکنی هش‌ریت شبکه بلاک چین بیت کوین گویای افزایش فعالیت این شبکه است. اما اگر ماینرها به فروش اقدام کنند، ممکن است فشار فروش بر قیمت بیت کوین اعمال شود.

2

در گذشته، بسیاری از تحلیلگران از معیارهای مختلف فعالیت شبکه برای سنجش روند کوتاه الی میان‌مدت بيت کوين استفاده کرده‌اند. برای مثال، برایان کلی (Brian Kelly) از فعالیت آدرس‌های منحصربه‌فرد بیت کوین برای ارزیابی روند قیمت این ارز دیجیتال استفاده کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا