اخبار بیت کوین

افزایش تعداد نهنگ های بیت کوین از اوایل سال 2020

برخلاف دارایی های سنتی که بسیاری از تراکنش های آنها مخفی است، تراکنش های بیت کوین کاملا شفاف است. ممکن است مشخص نباشد که تراکنش توسط چه کسی انجام شده است یا آدرس مورد نظر متعلق به چه کسی است، اما دسترسی به اطلاعات تراکنش ها برای کاربران امکان پذیر است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بدون شک بسیاری از افراد از این ویژگی به نفع خود استفاده می‌کنند. می‌توان این اطلاعات را به منظور برتری نسبت به سایر سرمایه گذاران و کاربران تحلیل و استفاده کرد.

ویلی وو (Willy Wok) تحلیلگر برجسته بلاک چین اخیرا گفته است که اطلاعات بیت کوین، نشانه هایی از روند صعودی را در خود دارند.

نهنگ ها در حال انباشت بیت کوین

ویلی وو با اشاره به اطلاعات به دست آمده از Glassnode در تاریخ ۵ می خاطرنشان کرد که تعداد دارندگان بزرگ بیت کوین (بیش از ۱۰۰۰ کوین) از ماه ژانویه تاکنون افزایش چشمگیری داشته است. این موضوع نشان می‌دهد که این کاربران در حالت انباشت هستند. وی گفت:

تعداد نهنگ ها به سرعت در حال افزایش است. آنها از ماه ژانویه و بدون داشتن نگرانی از سقوط قیمت ناشی از شیوع ویروس کرونا در حال انباشت بیت کوین هستند. این موضوع می‌تواند نشانه روند صعودی بلندمدت باشد.

نکته قابل ذکر این است که خرده سرمایه گذاران نیز اخیرا به خرید بیت کوین روی آورده اند.

کوین متریکس (Coin Metrics) ارائه دهنده اطلاعات بلاک چین در تاریخ ۷ آوریل گزارش داد که تعداد آدرس های حاوی یک میلیاردُم الی یک صدم میلیونُم از مجموع موجودی بیت کوین طی ۹۰ روز گذشته تقریبا ۶ درصد افزایش یافته است.

این ارقام توسط شرکت تحلیلی گلس نود (Glassnode) نیز تایید شده اند.

گزارش این استارت آپ در تاریخ ۱۵ آوریل تایید کرده است که فعالیت کاربران جدید در شبکه بیت کوین افزایش یافته است. میانگین متحرک ۷ روزه کاربران جدید از ۶۰۰۰ در اواسط ماه مارس به ۱۷,۰۰۰ در اواسط ماه آوریل رسیده است.

دلیل فشار خرید چیست؟

به نظر می‌رسد دلیل افزایش علاقه به خرید بیت کوین، هاوینگ آتی باشد.

اطلاعات گوگل ترندز (Google Trends) نشان می‌دهد که علاقه جهانی به جستجوی عبارت “هاوینگ بیت کوین” به صورت تصاعدی افزایش یافته است. همزمان علاقه به جستجوی بيت کو‌ين و خرید بيت کو‌ين نیز با رشد چشمگیری مواجه شده است.

این موضوع نشان می‌دهد که دلیل افزایش تقاضا برای بيت کو‌ين، سروصدای زیاد پیرامون هاوینگ است.

دلیل منطقی هم برای آن وجود دارد زیرا انتظار می‌رود که هاوینگ تاثیر مثبتی بر بازار ارز دیجیتال داشته باشد.

دن مورهد (Dan Morehead) موسس و مدیرعامل Pantera Capital در خبرنامه ماه آوریل خود به این موضوع پرداخته بود. وی توضیح داد که با تحلیل الگوی ساده عرضه و تقاضا، منطقی است که قیمت بيت کو‌ين پس از هاوینگ افزایش یابد. وی گفت:

به نظر منطقی می‌رسد که بگوییم اگر عرضه بیت کوین نصف شود و تمام موارد دیگر ثابت بمانند، قیمت این ارز دیجیتال افزایش خواهد یافت. اکثر ماینرها پاداش بلاک خود را سریعا می‌فروشند. آنها به پول فروش بیت کوین برای پرداخت هزینه های انرژی، فضای دیتاسنترها و خرید دستگاه های سریعتر در این رقابت بی پایان نیاز دارند. هنگامی که تعداد بیت کوین های دریافت شده آنها و در نتیجه تعداد بیت کوین های موجود برای فروش نصف شود، قطعا شاهد تاثیر آن بر قیمت بیت کوین خواهیم بود.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا