اخبار خارجی

تعداد نهنگ‌های بیت کوین با دارایی ۱۰,۰۰۰ BTC به حداقل رسید

تعداد نهنگ هایی که حداقل ۱۰,۰۰۰ بیت کوین در یک آدرس در اختیار دارند به کمترین مقدار خود رسیده است. این موضوع بیانگر توزیع غیرمتمرکزتر این ارز دیجیتال است.

توزیع بیت کوین به طور چشمگیری غیرمتمرکزتر شده است، زیرا تعداد نهنگ هایی که حداقل ۱۰,۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند به کمترین مقدار خود و کمتر از ۱۰۰ آدرس کاهش یافته است.

در این بین، تعداد تراکنش‌های شبکه بیت کوین و واریز به صرافی‌ها به کمترین مقدار ماهانه خود کاهش یافته است.

کمترین تعداد نهنگ هایی با ۱۰,۰۰۰ بیت کوین

به آدرس‌هایی که حداقل ۱۰,۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند، نهنگ گوژپشت (humpback whale) گفته می‌شود. از لحاظ قیمت دلاری و با احتساب قیمت کنونی بیت کوین، این مقدار بیانگر حداقل ۵۵۰ میلیون دلار است.

طبق اطلاعات گلس‌نود، تعداد این آدرس‌ها از ابتدای سال تاکنون کاهش چشمگیری داشته است. در ابتدای سال، ۱۱۵ آدرس دارای حداقل ۱۰,۰۰۰ بیت کوین بودند. اما این رقم اکنون به بیش از ۹۰ آدرس رسیده که کمترین مقدار تاریخ بیت کوین است.

این موضوع ممکن است به دلیل افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین طی چند ماه گذشته باشد. گفتنی است قیمت بیت کوین از ماه اکتبر تاکنون بیش از ۵ برابر شده است. بدین ترتیب، نهنگ‌ها با فروش مقداری از دارایی‌ها خود در صدد کسب سود برآمده‌اند.

تعداد آدرس هایی با حداقل 10000 بیت کوین
تعداد آدرس هایی با حداقل 10000 بیت کوین

طبق گزارش CryptoPotato، این نهنگ‌ها در ماه فوریه که قیمت بیت کوین ۵۸,۴۰۰ دلار بود، حداقل ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین به ارزش تقریبی ۷ میلیارد دلار را فروخته‌اند.

در بازه زمانی بلندمدت‌تر، تعداد نهنگ‌های گوژپشت از سال ۲۰۱۹ تاکنون تقریبا ۳۰ درصد کاهش یافته است. این موضوع گویای آن است که توزیع بیت کوین نسبت به چند سال قبل به طور چشمگیری غیرمتمرکزتر شده است.

کاهش ورود بیت کوین به صرافی‌ها و تراکنش‌های روزانه شبکه

در ماه‌های اخیر علاوه بر کاهش تعداد نهنگ‌ها، شاهد فعالیت‌های مرتبط با صرافی‌ها نیز بوده‌ایم. اطلاعات گلس‌نود هم‌چنین بیان کرد تعداد واریز به صرافی‌ها به ۲.۷ میلیون بیت کوین کاهش یافته که کمترین میزان در ماه جاری است. برای مقایسه بهتر می‌توان گفت که این رقم در اواسط ماه ژانویه برابر با ۳.۶ میلیون بود.

تعداد واریز به صرافی های بیت کوین
تعداد واریز به صرافی های بیت کوین

در مقابل، برداشت از صرافی‌ها اخیرا تشدید یافته است. این موضوع باعث شده است که تعداد بیت کوین‌های موجود در صرافی‌ها به کمترین مقدار خود برسد.

به علاوه، شاهد کاهش تراکنش‌های شبکه بیت کوین نیز بوده‌ایم. گلس‌نود اذعان داشت تعداد تراکنش‌های روزانه به ۱۲,۳۰۰ تراکنش کاهش یافته است، در حالی که این رقم در ابتدای سال برابر با ۱۵,۰۰۰ تراکنش بود.

تعداد تراکنش های بیت کوین
تعداد تراکنش های بیت کوین
منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا